Jesteś w

Czy wiesz, że...

10 lipca 1999 r. w Wiśle pobito rekord świata w ilości wypitego piwa przez 5 osób w ciągu 15 minut. Drużyna z Wisły wypiła 18 litrów piwa.

Najnowsze komentarze

Kustosz Jasneawatar
Gość
Kustosz Jasne
Straszny syf kwaśne smakuje jak zepsute ,nie polecam
2020-09-30 22:11:10
Gelato Pastry Sour Raspberry & Yuzuawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Gelato Pastry Sour Raspberry & Yuzu
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza różowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty malinowe, konkretnie też czuć woń cytrusową, słodka nuta pastry, ale również lekki kwaskowy jogurcik, czy ma coś z lodów? Owszem. W smaku deserowa słodycz, łączy się z solidnym kwaskowym finiszem o profilu cytrusowym (yuzu), malina na podniebieniu również odgrywa kluczową rolę, dużo deserowego ciała, udany balans pomiędzy słodyczą a kwaskowością, wysycenie na średnim poziomie. Pite w wersji puszkowej gdyż chyba tylko taka występuje, puszka w barwnej kolorystyce, klimatycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 13.11.2020. Moje pierwsze piwo z serii Gelato od Funky Fluid i faktycznie mogę potwierdzić, są to lody w płynie. Nie jestem fanem maliny w piwie, aczkolwiek tutaj w połączeniu z cytrusowością yuzu komponuje się całkiem fajnie. Może poprawiłbym pijalność gdyż nie stoi na najwyższym poziomie, ale jest to udany początek przygody z serią, z chęcią skosztuję innych Gelato. Pastry sour to styl, który zdecydowanie mi podpasował. Ode mnie 7 ze sporym plusem.
2020-09-30 22:08:08
Namysłów Pilsawatar
Gość
Namysłów Pils
Mam wrażenie, że Namysłów z puszki to zupełnie inne piwo niż Namysłów z butelki (bezzwrotna, warka 16.06.2021). Puszkowany jest dużo bardziej słodowy i treściwy. Butelkowany bardziej pilsowy.
2020-09-30 22:04:50
Okocim Jasne Okocimskieawatar
Gość
Okocim Jasne Okocimskie
1.99zl za puszka, tylko woda, chmiel i słód jęczmienny. Fajerwerków nie ma, ale za ta cena to dobre piwo i chyba najtańsze na rynku bez kukurydzy lub jakiś syrop. Taniocha dla koneserów.
2020-09-30 21:49:52
Żubrawatar
Gość
Żubr
Właśnie piłem butelka, pierwszy raz od dawno. Beznadziejne piwo, zero piana, jak woda gazowana oprócz kolor i alkohol. Zbyt wybredny nie jestem, nawet Kustosz z PET piłem bez problemu. Albo kiedyś Żubr było lepsze, albo mój gust zmienił, bo kiedyś dla mnie to było średniak, lepsze od najtańsze piw jak Harnaś lub Tatra. Akurat teraz pije puszka Okocima, 1.99zl. Nie ma fajerwerków ale za to cena dobre i chyba najtańsze piwo bez kukurydzy i syrop które można kupić.
2020-09-30 21:22:19
Lech Pilsawatar
Gość
Lech Pils
Przecież bez różnicy co jest pożywką dla drożdży. Finalnie wychodzi alkohol a w samympiwie tego syropu nie ma. Kolejna g****o burza krafowych podniebień
2020-09-30 21:17:05
Lech Pilsawatar
Gość
Lech Pils
Drożdza bez różnicy co zjedzą aby wytworzyć alkohol. W samym piwie nie ma śladu ze ten syrop był wykorzystany bo drożdże wszystko przerobiły
2020-09-30 21:15:37
Amber Browarne Pilsawatar
Gość
Amber Browarne Pils
Piwko super jak Namysłow czy Perła export. Polecam!
2020-09-30 21:09:46
Rohozec Dvanáctka Světlý Ležák Premiumawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Rohozec Dvanáctka Světlý Ležák Premium
Słusznej ilości i dobrej jakości piana na klarownym złocie.
Aromat słodowy.
Dobrze nasycone, pełne. Klimaty zbożowe uzupełnia konkretna ziołowa goryczka. Nieco zalegająca. Wrażliwych może nawet zniechęcić. W zeszłym roku chyba było lepsze. Szczególnie goryczka.
2020-09-30 20:34:47
Revolta Orange AIPA Yerba Mateawatar
szab12
starstarstarstarstar
Revolta Orange AIPA Yerba Mate
Kolor pomarańczowy, piana mała. W zapachu pomarańcza, w smaku soczek, pomarańcza, słodkie. Całkiem dobre za 6,99 zł w Kauflandzie.
2020-09-30 19:11:15
Zlatopramen 11°awatar
szab12
starstarstarstarstar
Zlatopramen 11°
Bursztynowe, piana średnia, zapach słodowy, w smaku słodkie, lekka zbożowa goryczka. Całkiem nieźle, solidny leżak.
2020-09-30 19:08:50
Maltgarden Forbidden Sunshineawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Maltgarden Forbidden Sunshine
Piwo o smaku sernika :P Zobaczymy ile w tym będzie prawdy ;) Niestety na aromatach, jak to Maltgarden. No kurczę aromat jak sernik :D Taki sernik z brzoskwiniami. Jest w opór słodko. Jest mango. Piana dość obfita, drobnopęcherzykowa. Ciemnożółte, hazy, brakuje soczystości. W szkle jeszcze więcej sernika. Czuć, że jest to takie nachalne, sztuczne. W smaku ciekawe. Nie tego się spodziewałem. Myślałem, że będzie takie muląco słodkie a jest zaskakująco słodko-kwaśne. Wysokie wysycenie, piwo tak musuje. Dobre ciało. Gładkość taka sobie. Dobrze wyczuwalne owoce, bo zarówno brzoskwinia jak i mango są wyczuwalne. Jest na początku słodycz, ale nie jakaś przesadna i kontruje ją mocna kwaśność. Zastanawia mnie skąd browar usyskał tą kwaśność? Zarówno mango jak i brzoskwinia wnoszą tu słodycz. Może jakieś bakterie zakwaszające? Niestety nawet jeżeli tak jest, to browar nie raczył o tym poinformować w składzie. Abstarchując od wszystkiego to piwo jest ciekawe. Efekt sernika w piwie został uzyskany. Powiedzmy sobie szczerze, takiego efektu bez aromatów nie da się osiągnąć. Piwo jest trochę męczące, bo po paru łykach mimo, że smakuje, to mam dość. Dla mnie zbyt przekombinowane.
2020-09-30 18:58:49
Funky Fluid Free Gelato Pastry Sour Passion Fruit , Peach & Pink Guavaawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Funky Fluid Free Gelato Pastry Sour Passion Fruit , Peach & Pink Guava
Bezalkoholowa wersja jednego z lepszych Gelato, czyli marakuja z różową gujawą. Brzmi jak najlepsze polskiego piwo nealko? Może tak być i mam nadzieję, że się nie zawiodę. No aromat kozak. Mega marakuja i do tego ta słodka gujawa. Brzoskiwnia też jest. Piana bardzo wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa. Szybko opada. Wygląd soczkowy, żółte, hazy, soczyste. No mniam. Aromat w szkle niemal identyczny. Głównie marakuja, ale sporo brzoskwini co zakakujące też jest. Mega niskie wysycenie. Do tego słabe ciało. Niemniej cała reszta pyszna. To jest taka wykajstrowana wersja tamtej wersji. Smaki podobne. Sporo słodyczy od różowej gujawy, ale i też od brzoskwini. To wszystko złamane kwaśnością od marakuji. Dobre rzeczy. Bardzo dobre połączenie. Piwo to jest niemal jak soczek. Balans smaków bardzo dobrze zachowany. Porównywalne poziomy słodyczy i kwaśności. Piwo bardzo smaczne, szkoda, że tak mało ciała. Na pewno czołówka polskich bezalkoholowych piw.
2020-09-30 18:50:17
Guinness Extra Stoutawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Guinness Extra Stout
Piana beżowa, drobnoziarnista, ładnie gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca świetny lacing na ściankach szkła. Barwa, ciemniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty palone, przyjemne kawowe oraz czekoladowe aromaty, prażoność, karmel. W smaku bardzo gładkie, świetnie palone, słodkie karmelowe, z lekką kontrą kwaskową, konkretna ilość ciemnego ciała, finisz czekoladowy z akcentem prażonym, pojawia się suszony owoc, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Guinness, etykieta w eleganckiej klasycznej oprawie graficznej. Warka 25.06.2021. Wydaje mi się, że jest to te same piwo, które degustuje, butelka 330ml, etykieta praktycznie identyczna, tylko woltaż wyższy niż podany, bo 5%. Konkretna odsłona palonego klasyku jakim jest Guinness. Zabójczo wysoka pijalność, mega ciemny klimaty, takie stout lubię, nie to żeby były tu nie wiadomo jakie fajerwerki, mi wystarczy na spokojne 7 z plusem.
2020-09-30 18:10:11
Somersby Blackberryawatar
Gość
Somersby Blackberry
Kupuję zagranicą na dobrej promce całą kastę. Wypijam w 2 dni. Smaczne
2020-09-30 18:00:44
Žatecký Světlý Ležákawatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák
jakosc/cena super
2020-09-30 17:46:35
Jastrzębie Lager Wiedeńskiawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Jastrzębie Lager Wiedeński
Bez piany. Pomarańczowe, błotniście mętne.
Aromat słodki, landrynkowy. Lekko kwaśny.
Słodkawe, lekko gorzkie. Chlebowe posmaki.
2020-09-30 17:13:21
Żywiec Porterawatar
Gość
Żywiec Porter
Wyjątkowo paskudne w smaku ,dominuje alkohol i wręcz napastnika gorycz.Na plus , ładne wiele obiecujące opakowanie
2020-09-30 14:50:46
Kasztelan Jasne Pełneawatar
Hubertos88
starstarstar
Kasztelan Jasne Pełne
Tak wysoka nota tylko ze względu na sentyment...
2020-09-30 13:20:02
Harnaś Wysokochmielowy awatar
Gość
Harnaś Wysokochmielowy
Dokładnie. Najlepsze piwo na świecie.
2020-09-30 12:59:44
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

ekoman69

starstarstarstarstar
(23)


(574)


(37)


(21)


(1)


(582)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:
Piwa dodane do ulubionych:
Poszukiwane piwa:
Napisane komentarze:

o Piwne Podziemie Oh My Pils!
Bardzo pozytywny pilsik o złocistej barwie, z lekkim zmętnieniem. Piana nie za wysoka, ale długo obecna w postaci kożuszka na powierzchni. W zapachu mokre zboże. W smaku delikatna, aczkolwiek zaznaczona ziołowa goryczka na chlebkowym tle. Fajnie się pije. Warka 2021 02 28. Kupione w sklepie z kraftami za 8,30 zł.

o Funky Fluid Common
Barwa żółto - mleczna, całkiem zmętnione. Piana biała, dość wysoka i wolno opadająca. W zapachu przyjemnie owocowe - owoce tropikalne i dość wyraźna porzeczka. W smaku czuć lekko grejpfrutową goryczkę, nuty owoców tropikalnych i niestety, dość wyraźny akcent alkoholowy. Warka 18.05.2021. Kupione w sklepie z kraftami za 14,30 zł (puszka).

o Funky Fluid Loony
Piwko o barwie słomkowej, całkiem mętne. Piana gęsta, wysoka i trwała. W zapachu cytrusowa bomba. W smaku lekkie, przyjemnie goryczkowe (grejpfrut), bardzo owocowe, orzeźwiające, wytrawne. Bardzo smaczna IPA. Warka 15.06.2021. Kupione w sklepie z kraftami za 12,60 zł.

o Piwne Podziemie California Banger #1
Piwko złociste, lekko zmętnione. Piana umiarkowanie wysoka, dość szybko redukuje się do kożucha, ładnie zdobi szkło. Zapach niezbyt intensywny, ale przyjemny, cytrusowy. W smaku na pierwszym planie żywiczno - cytrusowa goryczka. Jest też słodowe tło. Całość pozytywna i pijalna. Warka 2021 05 25. Kupione w sklepie z kraftami za 11,20 zł.

o Pinta & Fyne Ales Hazy Disco - Highlands
Piwko o barwie słomkowo - mlecznej, mętne. Piana średnio wysoka, pozostaje porządny kożuch. Zapach bardzo owocowy - owoce cutrusowe i tropikalne, ale także agrest i porzeczka. W smaku bardzo bogate, aksamitne, mega soczyste. Sporo słodyczy, lekka grejpfrutowa goryczka i cała gama owocowych nut - nie tylko tropikalnych, ale również bardziej swojskich (porzeczka, agrest). Warka 09.06.2021. Kupione w sklepie z kraftami za 13,30 zł (puszka).
wykonanie choruzy.pl © 2010