Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Domeny internetowe - Domenio.pl
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

6545


 Czy wiesz, że...

Koźlak (niem. Bock) - rodzaj mocnego piwa warzonego ze słodu jęczmiennego, najczęściej przy użyciu drożdży dolnej fermentacji. Zawiera min. 16% ekstraktu oraz min. 6% alkoholu. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa, nawet do 18 tygodni. Koźlak warzony jest w kilku odmianach przygotowywanych na różne okresy: maj (koźlak majowy), jesień (od października, koźlak tradycyjny), Boże Narodzenie (koźlak pszeniczny, koźlak dubeltowy).

Karta użytkownika - Damian85

Piwo lubię. Ogólnie nie wybrzydzam, aczkolwiek piję głównie dla przyjemności. Nie lubię tylko ciepłego piwa, a poza tym wszystkiego mogę spróbować. Niegdyś moim ulubionym piwem (z tych komercyjnych) był Okocim Mocne, nadal mam do niego sentyment, choć obecnie smakuje mi ono mniej. Bardzo lubię ciemne piwa, żałuję tylko, że większość moich znajomych nie gustuje w "porterach".

Redsikiem też nie pogardzę, a w lecie dla ochłody lubię przechylić Radlera :)


Jak ktoś chce pogadać (niekoniecznie o piwie) zapraszam -> damian1985@g.pl

Statystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 0
Piwa dodane do katalogu: 0zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 63 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Lubuski Chmiel 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
Gloger Bykowe 9/10 (smak:8, zapach:8, wygląd:10)
Wrężel American Black Rye Ale 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Cornelius Triple Blond 9/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:8)
Okocim Porter Mocno Dojrzałe 9/10 (smak:9, zapach:10, wygląd:9)
Lobkowicz Premium 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:8)
Vysoký Chlumec Démon 13° 9/10 (smak:9, zapach:8, wygląd:9)
Shepherd Neame Spitfire 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)
Senojo Vilniaus Tamsusis Aromatizuotas Alus 8/10 (smak:8, zapach:7, wygląd:7)
Krajan Irlandzkie Jasne 8/10 (smak:7, zapach:8, wygląd:9)

Najgorzej oceniane:
Wojak Jasny Pełny 5% 5/10 (smak:4, zapach:5, wygląd:7)
Holsten Premium 5/10 (smak:5, zapach:6, wygląd:7)
Jabłonowo Pilsener 4.2% 5/10 (smak:5, zapach:3, wygląd:7)
V.I.P. Original Mocne 5/10 (smak:4, zapach:4, wygląd:6)
Namysłów Kuflowe Mocne 6/10 (smak:6, zapach:6, wygląd:6)
Amber Naturalny 6/10 (smak:7, zapach:6, wygląd:6)
Starovar Dark 6/10 (smak:4, zapach:7, wygląd:8)
Żubr 6/10 (smak:7, zapach:6, wygląd:4)
Fasberg Jasne Pełne 6/10 (smak:6, zapach:5, wygląd:7)
Harnaś Jasne Pełne 6/10 (smak:6, zapach:6, wygląd:6)


Piwa czekające na ocenę (0)

Brak

Piwa dodane do ulubionych (5)
Poszukuje piw (0)

Brak

Napisane komentarze (78)


o Senojo Vilniaus Tamsusis Aromatizuotas Alus
Piję właśnie to piwo. Jest ono bardzo dziwne. Pierwsze wrażenie zapachowe po otwarciu kapsla "twist off"? Cola, ale taka tania cola, nie ta oryginalna. Przebiły się nuty karmelowe, palonego cukru i ostre nuty przypraw i ziół. Piana szybko opadła, jak w wielu ciemnych piwach niebędących porterami. W smaku uderzyła mnie słodkość, ale na szczęście taka z wyczuciem, nie przesadzona. Lekkie skojarzenia z Wermutami, co by tłumaczyła obecność ziół. Z czasem zasmakowało nieco korzennie, jakby piernikowo. Dopiero po jakimś czasie zauważyłem, ze piwo ma wysoki woltaż Na początku jawiło mi się ono jako piwo doskonałe dla Pań, ale po odkryciu tego, że ma 8,2% wycofałem się z tej opinii. Myśle, ze sprawi się świetnie jako grzeniec, i to nie tylko z uwagi na obecność goździków czy pomarańczy, ale w ogóle na jego charakter. Nie jestem jednak fanem grzańców czy owocowo-ziołowych nut, dlatego piwo to nie zamieszczę raczej w gronie moich ulubionych. Sięgnąć ponownie, być może sięgnę, bo obiektywnie trzeba stwierdzić, że jest całkiem niezłe, a przede wszystkim dokładnie takie jak opisuje je kontr etykieta. Głupio przez moment skojarzyło mi się z nijakim Starovar Dark, ale na szczęście szybko przestało, bo jest od niego zdecydowanie lepsze. 7,5 naciągnę do 8/10, bo mimo iż fanem tego typu piw nie byłem, to jednak to pije mi się z przyjemnością.

o Amber Johannes
Nie wiem co się stało, ale dziś piję to piwo w nowej szacie graficznej, które nijak ma się do tego które próbowałem wcześniej. Również stara szata graficzna bardziej mi odpowiadała. Bardzo krótko, smak nawet, nawet, lepszy niż koncerniak, ale zapach jakis taki dziwny jakby estrowy, jakby to było tanie piwo za max 2 zł. Nie wiem co to moze być? Data ważności do marca 2017, więc nie powinien być zepsuty. Na razie powstrzymam sie od oceny.

o Dębowe Mocne
Skruszony i naznaczony ostatnimi doświadczeniami muszę zreflektować swoją opinię na temat "Dęboszczaka". Ostatnio to najczęściej pity przeze mnie strong-lager, i stwierdzić muszę, po porównaniu go z paroma innymi "strongami", że okazał się być najbardziej pijalnym (przynajmniej jak dla mnie) "mocnym" w ostatnim czasie. Zmieniam więc swoja notkę, dodając zasłużony jeden punkt do ogólnej oceny "dęboszczaka".

o Krajan Irlandzkie Jasne
Całkiem przyjemne piwo. Do wieczornej konsumpcji jest jak znalazł. Przyjemny zapach, aczkolwiek pozbawiony wyraźnych chmielowych nut, nadaje dobra narrację do smaku. Jest słodkawe, wyraźnie słodowe, ale też nieco "drożdżowe". Piana, wbrew temu co niektórzy z Was piszą jest trwała i ładna, a barwa naprawdę urzeka. Pije się przyjemnie, nic tu nie odrzuca, a smak jest "jakiś", nie smakuje jak woda. Ja wrócę. ode mnie "8".

o Miłosław Witbier
Całkiem przyjemne. Na prawdę czuć pomarańczę. Może nieco miejscami za słodkie, ale nie ma co się nadmiernie czepiać. Jak to ktoś już napisałe, najlepszy witbier w tej cenie.
wykonanie choruzy.pl © 2010