Jesteś w

Czy wiesz, że...

10 lipca 1999 r. w Wiśle pobito rekord świata w ilości wypitego piwa przez 5 osób w ciągu 15 minut. Drużyna z Wisły wypiła 18 litrów piwa.

Najnowsze komentarze

Książęce IPAawatar
Gość
Książęce IPA
Wszystko ok, ale cena za taką sobie a nawet mierną Ipe jest zdecydowanie za wysoka.
2020-10-20 13:14:55
Okocim Jasne Okocimskieawatar
Gość
Okocim Jasne Okocimskie
Wcześniej zapytałem z ciekawości o smak ale nie spodziewałem się że orzeszki będą przez Pana/Panią prezentowane w smaku.

Dosyć ciekawe spostrzeżenie. Ja osobiście postrzegam to piwo jako kwaśne, alkoholowe i wodniste, w dodatku śmierdzi po otwarciu nieprzyjemnie dmsem.

Przedmówca pisze o Mocnej wersji, która dla mnie tez jest nie do przyjęcia, alkohol i same wady.

Piwo powinno smakować w tym stylu chmielem, bo pisze na etykiecie jasne, czyli podejrzewam ze maja na myśli lagera. No ale to wyrób koncernowy więc wszelkiego rodzaju dziwactwa będą tu praktykowane, byleby chmielu nie dodać w ilości takiej jakie to piwo było znane już za komuny za granicą.
2020-10-20 13:13:30
Kormoran PLON Zielonyawatar
luke123
starstarstarstarstar
Kormoran PLON Zielony
Plon 2020 - Single hop Sybilla

Wygląd: Ciemne złoto / jasny bursztyn. Klarowne z minimalną opalizacją.Piana drobno i średnio pęcherzykowa, dosyć obfita i trwała, lacing taki sobie. 8/10

Aromat: Jest chmielowość - kwiaty, zioła, lilia, trochę sosny i świeże jabłka z polskiego sadu, może minimalnie w tle limonka. Przyjemny chmiel, fajnie sybilla zagrała. Chociaż też nie bucha, ale może ok, to polski chmiel, a może jednak przykrycie przez słodowość? gdyż ta jest dość silna - mokre zboże i karmel. Do tego trochę estrów w typie owoców, które jakoś tu się nie komponują. Trochę drożdżowości. I jest też trochę miód, czy to utlenienie? Możliwe, a na pewno nie pasuje zupełnie. Słodkie i przyciężkawe w aromacie. 6/10

Smak: Wysycenie średnio wysokie. Balans na linii słodycz-wytrawność, pełnia średnia. Trochę słodowości. I jest goryczka, średnio intensywna, ziołowa, bardzo fajna, nie zalega, za goryczkę duży plus! Dosyć pijalne. Z minusów to nieco dziwne, bo tylko 6% alko, ale czuć go trochę w smaku, jest nieco alkoholowe. Ogółem ok, ale nic nadzwyczajnego. 6+/10

Generalnie przyjemne, do wypicia. Ale estry (?) i alkohole wyższe (?) jako minusy - coś nie tak z fermentacją? Sama goryczka to nieco za mało, żeby wywołać zachwyt. 6+/10
A czy chmielenie świeżą szyszką wniosło, deklarowane na butelce, "powalający zapach" i "smak, który oblepia usta świeżością"? Nie wiem, nie powiedziałbym.
2020-10-20 11:53:24
Seth & Rileys Garage Hard Compoteawatar
Randomfag1234
starstarstar
Seth & Rileys Garage Hard Compote
Chylę czoła przed tym jak dobrze jest tu ukryty smak alkoholu. W smaku - dokładnie tak jak można sobie wyobrazić patrząc na kolor - oranżada.
2020-10-20 11:21:08
Hopfe Pilsnerawatar
Randomfag1234
starstarstar
Hopfe Pilsner
Jeśli mówimy o piwie w tej kategorii cenowej to jest przyzwoicie i bez większego wstydu.
2020-10-20 11:17:49
Kasztelan Jasne Pełneawatar
Randomfag1234
starstarstar
Kasztelan Jasne Pełne
Wodniste, bez smaku, bez zapachu, nawet jakoś specjalnie po głowie nie daje.
2020-10-20 11:16:01
Žatecký 0,0%awatar
Randomfag1234
starstarstar
Žatecký 0,0%
Chyba moja ulubiona zerówka, zawsze mam kilka w domu, jakbym chciał się czegoś napić i wiedział że będę musiał gdzieś jeździć.
2020-10-20 11:12:59
Fortuna Czarne Whisky Woodawatar
Randomfag1234
starstarstar
Fortuna Czarne Whisky Wood
O ile zwykłą Fortunę czasami wypiję, tak tu mnie coś odrzuca
2020-10-20 11:07:21
Žatecký 0,0%awatar
tam
starstarstarstarstar
Žatecký 0,0%
No jednak niestety fałsze są i ten posmak piwa bezalkoholowego też, ale tymczasem nieznaczny. Zobaczymy jak będzie dalej.
2020-10-20 11:05:52
Trybunał Export Podwójnie Chmieloneawatar
jordAN12345
star
Trybunał Export Podwójnie Chmielone
W tej cenie piwo nie ma sobie równych. Jest konkretna goryczka ale też odpowiednia słodowość. Brak jakichkolwiek wad, pijalne. Wszystkie koncerniaki nie mają startu do tego piwa.
2020-10-20 10:17:55
Tatra Mocneawatar
Gość
Tatra Mocne
Mi pasuje ten lekko palony/karmelowy posmak plus słuszny woltaż
2020-10-20 03:07:49
Kasztelan Niepasteryzowaneawatar
Gość
Kasztelan Niepasteryzowane
A ja uważam, że właśnie nie jest takie najgorsze. Typowy przeciętniak
2020-10-20 02:49:29
Argus Lagerawatar
Gość
Argus Lager
Tanie piwa często mają taki ciężki posmak landrynki
2020-10-20 02:45:01
Strzelec Mocneawatar
Gość
Strzelec Mocne
Idealne żeby o 3 w nocy się dobić, w innych celach raczej nie
2020-10-20 02:43:36
Kustosz Jasneawatar
Gość
Kustosz Jasne
Podchodziłem do tego piwa 2 razy. Za pierwszym było to wodniste do bólu,ale nieszkodliwe nawet możliwe do wypicia piwko takie idealne pod film i popcorn na wieczór po pracy.
Drugie podejście już nie było takie kolorowe- piwo strasznie śmierdziało drożdżami i stęchlizną.
Nie wiem czy dawać 3 szansę
2020-10-20 02:36:15
Bavaria Holland Premium Beerawatar
Gość
Bavaria Holland Premium Beer
Lekko jakby ryżowy posmak. Genialne w swojej prostocie
2020-10-20 02:32:24
Hopfe Pilsnerawatar
Gość
Hopfe Pilsner
Nie kacuje nawet po większej ilości,za to propsy
2020-10-20 02:31:11
Książęce IPAawatar
Gość
Książęce IPA
Bardzo dobre piwo. Mogłoby być bardziej goryczkowe, ale i tak jest dobre. Bardzo pijalne, polecam :)
2020-10-20 01:51:55
Okocim Jasne Okocimskieawatar
Gość
Okocim Jasne Okocimskie
Ale to, że smakuje jak carlsberg to wada nie zaleta. Carlsberg jest niedobry. Okocim jasne to także porażka. Okocim mocny z alkoholowych da radę pić. A moje ulubione to Okocim 0%. Najsmaczniejsze piwko z okocima, to bezalkoholowe 0%.
2020-10-20 01:09:35
Kingpin Body Electricawatar
lukas85
starstarstarstarstar
Kingpin Body Electric
Całkiem przyjemne lekkie bardzo owocowe piwo. Wyraźna nuta grejpfrutowa, średnia ale bardzo przyjemna goryczka. Na plus tez piana, lacing i zapach, bez wad i calkiem intensywny. Fajne IPA w końcu cos bez wyraznego palonego karmelu.
2020-10-20 00:11:40
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Borsuk77

starstarstarstarstar
Zdarza mi się dodawać piwa do katalogu - tutaj kieruję się, o ile to możliwe, bezstronnym opisem, wiedząc, że obiektywizm tak naprawdę nie istnieje. Znacznie częściej jednak skupiam się na konsumpcji. Każde nowe piwo, jakie wypiłem, staram się opisać - im ciekawsze piwo, tym dłuższy opis. Oczywiście tym razem subiektywnie, zwłaszcza że wiem, iż moje kubki smakowe są podatne na pory roku, samopoczucie, ciśnienie, temperaturę, zawartość zjedzonej kanapki czy chwilowe słabostki. Na szczęście potrafię odróżnić dobro od zła.

Dodam jeszcze, że przy ocenie kieruję się stosunkiem ceny do jakości, choć i z tym bywa różnie... I do tego dbam i o polskie znaki diakrytyczne, i o znaki przestankowe.

Wraz z każdym kolejnym spróbowanym piwem staję się coraz bardziej wybredny. Stąd na początku wystawiałem wyższe oceny niż obecnie, ale nie będę ich usuwał, co najwyżej dodam nową notę, która sąsiadować będzie z tą sprzed miesięcy czy lat.
(130)


(937)


(0)


(29)


(0)


(1060)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:

Piwa dodane do ulubionych:
Poszukiwane piwa:

Napisane komentarze:

o Stephans Bräu Hefeweizen Grapefruit
Mam wrażenie, że jest to ten sam napój, co Patronus Weissbier-Radler Alkoholfrei Grapefruit, więc skopiuję wrażenia z degustacji. Wygląd - piwo, poza solidną pianą i bąbelkami, mocno przypomina mętny sok z grejpfrutów, jednocześnie prezentuje się podobnie do wielu hazy ipek. Aromat - na pierwszym planie grejpfruty; potem pojawia się sporo nut z piwa pszenicznego (dużo więcej bananów niż goździków), jest też posmak multiwitaminowy. Smak - pierwszy łyk to słodkawy grejpfrut, potem sporo pszenicy (banany), do tego multiwitamina oraz nieco chmielowej goryczki. Całość jest zaskakująco pijalna i pije się ten radler ze sporą przyjemnością; nie jest to przesłodzony eurolager z dodatkiem oranżady, co wyróżnia na tle innych popularnych trunków z tego segmentu. Pszenica i nieprzesłodzona oranżada okazały się zaskakująco pozytywnym połączeniem.

o Stephans Bräu Premium Lager
Kupiłem z ciekawości, także pilsa, i teraz piję to właśnie. Piwo właściwie do zapomnienia i zapamiętania zarazem, by ponownie nie kupować. Łudziłem się, że budżetowy lager rodem z Niemiec będzie na przyzwoitym poziomie, lecz tutaj na plus tylko wygląd (kolor słomkowy, spore wysycenie, niezła piana, klarowne); aromat i smak zaś ubogie, do tego w tle pojawiają się nuty gotowanych warzyw. Nie jest to jednak piwo niepijalne czy odrzucające, ot poniżej przeciętnej.

o Amber Po Godzinach Double IPA
Im mocniejsze piw, tym ciemniejszy kolor, więc przy takim ekstrakcie barwa zbliżony do miedzi nie powinna zaskakiwać i jest zgodna ze stylem (to jest przecież podwójna IPA), zwłaszcza że w składzie jest też słód pale ale (ciemniejszy od pilzneńskiego).

o Patronus Radler Grapefruit
Wygląd - piwo, poza solidną pianą i bąbelkami, mocno przypomina mętny sok z grejpfrutów, jednocześnie prezentuje się podobnie do wielu hazy ipek. Aromat - na pierwszym planie grejpfruty; potem pojawia się sporo nut z piwa pszenicznego (dużo więcej bananów niż goździków), jest też posmak multiwitaminowy. Smak - pierwszy łyk to słodkawy grejpfrut, potem sporo pszenicy (banany), do tego multiwitamina oraz nieco chmielowej goryczki. Całość jest zaskakująco pijalna i pije się ten radler ze sporą przyjemnością; nie jest to przesłodzony eurolager z dodatkiem oranżady, co wyróżnia na tle innych popularnych trunków z tego segmentu. Pszenica i nieprzesłodzona oranżada okazały się zaskakująco pozytywnym połączeniem.

o Górnośląskie Jasne Pełne
W teorii może być i chmiel z USA czy z Australii. Prędzej z Ukrainy, choć najpewniej do produkcji tego piwa używa się ekstraktu chmielowego,patrząc nie tyle co na kraj pochodzenia, ale na cenę.
wykonanie choruzy.pl © 2010