Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najdluzsza lada barowa ma dlugosc 123,7 metra. Znajduje sie w Beer Barrel Saloon w Put-im-Bay w South Bass w Ohio. Bar otwarty w 1989 roku wyposazony jest w 56 kranow z piwem.

Najaktywniejsi Użytkownicy

awatar
Johnny_Beer_
starstarstarstarstar
zobacz więcej »

Najnowsze komentarze

Łomża Białe Pszeniczneawatar
Gość
Łomża Białe Pszeniczne
Bardzo bananowe piwo z bardzo pięknym zapachem . Schludna etykieta i estetyczny kapsel
2021-12-04 06:38:10
Puhaste Sanctum: Cocosawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Puhaste Sanctum: Cocos
Czarne, smoliste, nieprzejrzyste. Brązowa piana. Obfita. Sycząc powoli zanika.
Aromat mocno kokosowy i alkoholowy. Takie ostrzejsze malibu.
Bardzo rozgrzewające. Gęste i słodkie. Coś na kształt wypełnienia cukierka z bombonierki.
Czekolada, kawa. No i kokos. Z nutkami rumowymi. Samej beczki raczej nie wyczuwam.
Smaczny deser.
2021-12-04 06:06:41
Widawa 9th Anniversary Imperial Baltic Porter BAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Widawa 9th Anniversary Imperial Baltic Porter BA
To mocniej daje alkoholem
2021-12-04 04:12:14
Widawa 9th Anniversary Imperial Baltic Porter BAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Widawa 9th Anniversary Imperial Baltic Porter BA
Wygląd: również niemal czarne, oleiste, ładna piana, mniej trwała niż w Wędoznym
Zapach: To też jest mocno palone, kawa, czekolada, mniej śmietankowości, mniej wanilii, , za to jest karmel, są melanoidyny
Smak: to jest niby leżakowane w beczkach po bourbonie i rumie, ale to wniosło jeśli już coś to głównie taniczność, no dobra i wanilię, wydaje się być słabiej ułożone, w smaku ma wyraźnie mniej nut palonych niż Wędzone, jest wyraźniej słodsze, choć tamto to też był #teamsłodyczka. Jest więcej karmelu, pumpernikla, ale też ma nuty takie porto, sherry. Bardzo dobre, ale to akurat bym przeleżakował .
2021-12-04 04:11:48
Widawa Porter Bałtycki Wędzony Bourbon Barrel Agedawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Widawa Porter Bałtycki Wędzony Bourbon Barrel Aged
Po ogrzaniu wychodzą takie mega nuty sherry, porto, malagi w aromacie
2021-12-04 02:43:57
Widawa Porter Bałtycki Wędzony Bourbon Barrel Agedawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Widawa Porter Bałtycki Wędzony Bourbon Barrel Aged
Dziwną komunikację przyjmuje Widawa, pomijam, że zmieniają się parametry tego piwa, prawdopodobnie też zasyp, w jednym roku wychodzi zwykłe i BA, w innym tylko zwykłe, w innym BA. Wersja kupiona w 2021 nie ma informacji o beczce na etykiecie, ale ma ją na kartoniku z zestawem i szkłem
Wygląd: Niemal czarne, śliczna drobna piana, jasno brązowa
Zapach: kiedyś dawało bardziej torfem, innym razem wędzonką bukową, tym razem daje raczej dębową, ogniskową, choć są nuty bukowe, delikatne, ppoza tym mocno palone espresso, popielniczka, gorzka czekolada, jakieś ciemne owoce, wanilia, może i kokos, ciemny kawowo-dymny zapach, ale też pralinowy, zacny, szlachetny.
Smak: Dzisiaj je kupiłem i normalnie wrzuciłbym na leżak, ale przejąłem się plotami, że piwo skwaśniałe poszło do zestawów i kto wiem, co może przynieść przyszłość, więc otworzyłem tego samego dnia. NIe ma tu żadnych nut kwaśnych, poza lekkimi kwaskowymi, typowymi dla ciemnych, piwo słodkie, megapralinowe, kawowe, czekoladowe, kokosowe, śmietankowe, inni taką słodkość przy tym odfermentowaniu uzyskują z 27 lub 28blg. W smaku wędzoność nie rzuca się tak bardzo, bo nie jest bukowa, nie jest też torfowa, jest raczej dębowa, ogniskowa. Jest tu jakaś śliwka, jest wiśnia, powiedzmy, że jest jakiś pumpernikiel, ale piwo raczej risowe niż bałtyckie, co nie znaczy, że złe. Piwo jest genialne, złożone, ułożone, nie żałuję, że nie wrzuciłem na leżak, bo ono już nic nie zyska, ono jest idealne teraz.
2021-12-04 02:42:56
Vilniaus 13 Statinių Tamsusisawatar
Gość
Vilniaus 13 Statinių Tamsusis
Prawdziwie północno-wschodnie, litewsko-polskie piwo :)
2021-12-04 02:00:01
Vilniaus 13 Statinių Tamsusisawatar
Gość
Vilniaus 13 Statinių Tamsusis
Coś niespotykanego, polecam!!!
2021-12-04 01:58:26
Pivovara Medvedgrad Grička vješticaawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Pivovara Medvedgrad Grička vještica
15 blg, kogoś chyba mocno poniosło, to piwo nie jest nawet zwykłym koźlakiem
2021-12-04 01:40:41
Tucher Bajuvator Doppelbockawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Tucher Bajuvator Doppelbock
WYgląd: piwo jest brunatne i nieprzejrzyste, mimo że jest klarowne, przy szyyjce widać rubinowe refleksy, genialna piana, beżowa, drobna jak puch, ślicznie oblepia szkło
Zapach: niesamowity, porto, zaraz po twarciu daje czerwonym wzmacnianym winem, a piwo jest w terminie, co prawda jeszcze miesiąc, trochę kawy zbożowej, śliwka, ale i trochę innych ciemnych i czerownych owoców, karmel, pumpernikiel, jest też taka nuta bazyliowa, może być od chmielu, a może być od utlenienia ;)
Smak: pamiętam, że ktoś tam pierdział, że nie lubi koźlaków, a podwójnych nie lubi podwójnie, ta osoba jednocześnie jara się bałtykami, więc świadczyć to może tylko o rozdwojeniu jaźni. Wiadomo, że dobry bałtyk to wyższa szkoła, ale to ta sama szkoła, ma więcej nut palonych bo jest piwem ciemnym. A w tym przypadku to to piwo bije wiele naszych cienkich porterów, bo te wszystkie 18 to najczęściej smakują właśnie jak koźlaki.
Już barwa pokazywała, że będzie to raczej wariant z tych ciemniejszych, dlatego mamy tu nuty kawy zbożówej i mlecznej czekolady. Przede wszystkim dosyć pełne, wyklejające jak na doppelbocka, raczej spodziewałem się czegoś wodnistego, mocno odferemntowanego, dzięki pełni, alkohol jest tu całkowicie ukryty. Są nuty porto, rodzynek, melasy, daktyli, w smaku to powiedziałbym, że śliwka bardziej suszona, w zapachu to była świeża węgierka, są nuty melanoidynowe, skórka chleba, pumpernikiel, jest karmel. Jest tu też nuta bazyliowa idąca w parze z nutą herbacianą, ta nuta bazyliowa jest ni to warzywna, ni to maggowa (lub jak kto woli sosowo sojowa), może połączenie nut utlenienia z nutami chmielowymi? ALe ona nie jest przegięta, nie jest nachalna, komponuje się z resztą, bo piwo jest mega ułożone. Słodycz tego piwa kontruje słoność, która jest wyczuwalna w finiszu, od czego to? Szczerze to spodziewałem się cienkusza a'la Salvator, a to raczej przypomina Celebratora, tylko jest bardziej ułożne, pełniejsze, ciemniejsze.
2021-12-04 01:24:32
Vilniaus 13 Statinių Tamsusisawatar
Gość
Vilniaus 13 Statinių Tamsusis
Jedno z najlepszych piw Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
2021-12-04 00:55:12
Jagiełło Chmielakawatar
Gość
Jagiełło Chmielak
22/7/22

Pierwsze wrażenie wow. Ostra ściągająca obfita goryczka. Pieprz, trawa, taniny. Wow.
Baza słodowa bułczana, mączna, nuty miodu i wafla jako aftertaste.
Potem wracają wrażenia chmielowe. Goryczka ciągnie się przyjemnie po śliniankach. Nie ciągnie mocno, nie tak znwu pieprzenie jak niektóre ddha, ale fajnie, mocno wyraźnie.

Lancing jest. Piana początkwo biała duża śmietanka. Schodzi do korzuszka.

Kupić to w takiej formie nie jest ławo. Piwa leżakują w słońcu na półce i to im szkodzi. To piwo w dobrej formie może być kozakiem przywracającym wiarę w pilsa.

Ka pi tal ne!
2021-12-04 00:07:10
Bitburger Alkoholfrei 0,0%awatar
rewo
starstarstarstarstar
Bitburger Alkoholfrei 0,0%
Porównałem sobie go ze Staropramenem i Budwarem bezalko. Z tej trójki najlepszy. Ale nie znaczy, że dobry. Przy tamtych najbardziej wytrawna i smukła brzeczka. Przynajmniej kwiatow nie ma.
2021-12-04 00:06:31
Staropramen Non Alcoholicawatar
rewo
starstarstarstarstar
Staropramen Non Alcoholic
Gashing po otwarciu. Estrowe, kwiatowe, brzeczkowe, fuj i znowu nieprzyjemna bardzo goryczka łodygowa na koniec.
2021-12-04 00:00:42
Budweiser Budvar Freeawatar
rewo
starstarstarstarstar
Budweiser Budvar Free
Bardzo wodniste. To chyba piwo z najmniejszą ilością kalorii. Brzeczkowe. Goryczka jakaś na końcu się pojawia, ale nie z tych przyjemnych.
2021-12-03 23:57:54
Okocim 0,0%awatar
Gość
Okocim 0,0%
Największą zaleta to niską ilość kalorii. Smak kwestia gustu, trochę zbyt lekkie i jak ktoś napisał, truskawkowe.
2021-12-03 23:51:37
Tyskie 0,0%awatar
Gość
Tyskie 0,0%
Bardzo dobre piwo, wg mnie jedno z lepszych na rynku, mocno konkuruje z Żywcem bezalkoholowym.
2021-12-03 23:34:32
Nepomucen Heatawatar
Gość
Nepomucen Heat
Z*******e piwo, mógłbym je pić już do końca życia! Z opisu - mocno skomplikowane, a ze smaku - po prostu sztosowe. O takie piwa się walczy, to jest esencja kraftu najwyższych lotów! Nepomucenowi jak się chce, to robią niesamowite historie, a jak się nie chce ... to się kończy "wszyscy wiedzą jak". Nareszcie godna konkurencja dla - mojego ulubionego" Sourtime Mago z Maryensztadt. Ukłony!
2021-12-03 23:19:40
Doctor Brew Double IPAawatar
Gość
Doctor Brew Double IPA
Bardzo średnia DIPA. Ciężkie ciało i ciężkie cytrusy, za to niezła goryczka. Dużo się tu NIE dzieje, zaczyna się walcem i kończy walcem. Do tego moja sztuka była absolutnie przegazowana, po przelaniu kaskada bąbli z dna szklanki wędrująca do wyciekającej ze szklanki piany, niczym w podłej oranżadzie. Powiem tak - ogólnie jak na piwo, to nieźle (nie odrzuca). Jak na Double IPA - to strasznie cienko. Gdzieś mało w tym różnych treści, wszystko idzie w jeden deseń, strasznie tu nudno! Vermont IPA od nich o wiele bardziej mi smakowała.
2021-12-03 23:10:45
Funky Fluid Coconutawatar
Gość
Funky Fluid Coconut
Generalnie zgadzam się, jednak z drugiej strony czego więcej można oczekiwać po 9.99 zł z dyskontu?
2021-12-03 23:06:38
© ocen-piwo.pl 2017
awatar

Barbarossa

starstarstarstarstar
(148)


(857)


(1)


(35)


(29)


(443)


dodane piwa:

wystawione oceny:

Piwa oczekujące na ocenę:
Piwa dodane do ulubionych:


Poszukiwane piwa:
Napisane komentarze:

o Toppling Goliath Assassin
Takie o, okej piwko Gęste i czarne jak smoła, zawartość cięższa od szkła, smaku nie idzie się pozbyć po kilku łykach z ust nawet popijając czymś, a przy nalewaniu piwo świeci się jak psu jajca

o Browanza Death Mask
Mimo wszystko chyba najlepszy z całej trójki. Podobnie tak jak w rumie, beczka dała się silnie we znaki, ale tutaj bourbon daje już mnóstwo typowo beczkowych posmaków jak wanilia. Wygląd wyglądem, ale w smaku i zapachu beczka plus te stoutowe smaki. Jeżeli ktoś ma chęć kupić tylko jedno z serii to tylko to.

o Browanza Lost Soul
Pite zaraz po podstawie. No i zapach z daleka już rumowy. Wręcz obrzydliwie rumowy. Ma to swój urok, ale jak ktoś nie przepada, może być ciężko. W wyglądzie za wiele się nie różni, ale jednak piana lepsza. Co do zapachu. No był super po otwarciu. W szkle. Już nie koniecznie. Choć może tu mnie ktoś źle zrozumieć. To po prostu pachnie rumem. próbuję się wszystkich piwnych zapachów tutaj doszukać, ale jest niesamowicie przykryte beczkom. Taki typowy trochę gruszkowy zapach. W smaku za to, jest podobna tendencja. Nie wiem co to za beczka, ale beczka schowała wszystko. Ale nie da się ukryć, że piwo różni się całkowicie od podstawy. Mamy tutaj smak taki alkoholowo gruszkowy, choć lepiej ułożony muszę przyznać, alkohol się nie wgryza. A stout jest z tyłu. Jak dla mnie za słodkie. Aczkolwiek ciekawe. Dobeczkowili solidnie.

o Browanza Kiss of Life
Bieda. Nieda ten stout. Z wyglądu to nic nadzwyczajnego, piana biedna się zbudowała i zaraz opadła. Zapach nie najgorszy. Są nuty czekolady, kakao, coś korzennego. Ale wszystko zmieszane z zapachem alkoholowym, mieszającym się w likier. Lecz nie było to złe. W smaku za to. No alkohol. Wszystko gdzieś tam jest, ale ukryte pod alkoholem. I niejedni by powiedzieli,że szlachetnym. Fakt, nie gryzie on, fajnie rozgrzewa, ale piłem mnóstwo dużo lepszych piw o smaku alkoholowym. Tutaj nic się niemal nie dzieje. Jakby przeleżakować, czuję,że znacznie więcej ciekawych nut byśmy odkryli. Tak to nic nadzwyczajnego.

o Za Miastem Cicha Noc
Dawno nie piłem tak dobrego milk stoutta. Ten kakaowiec robi tutaj dużą robotę w zapachu, a w smaku nie jest wyklejające, tylko na tyle pijalne i słodkie, że wszystko się tutaj równoważy, super robota
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.