Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Jesteś w
 Ilość piw w katalogu:

6874


 Czy wiesz, że...

Chmiel, który jest podstawową przyprawą stosowaną do produkcji piwa, potrafi rosnąć nawet ponad pół metra na dobę.

Karta użytkownika - Barbarossa

Statystyka

subskrybenci Osoby subskrybujące komentarze tego użytkownika: 0
Piwa dodane do katalogu: 64zobacz wszystkie
Dotychczas wystawione oceny: 301 zobacz wszystkie oceny


Najwyżej oceniane:
Weihenstephaner Hefe Weissbier 10/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:10)
Goose Island Bourbon County Stout 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:10)
Widawa Wędzony Porter Bałtycki Bourbon BA 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
Kormoran Imperium Prunum 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:10)
Perun Młot Swaroga 10/10 (smak:10, zapach:10, wygląd:9)
Artezan Samiec Alfa Bourbon Barrel Aged 10/10 (smak:10, zapach:7, wygląd:10)
Szałpiw Buba Extreme Jack Daniels BA 10/10 (smak:10, zapach:9, wygląd:10)
Birbant & Piwna Stopa Miss Big Foot 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:8)
Partizan White Russian Imperial Stout 9/10 (smak:9, zapach:8, wygląd:9)
PINTA Tea APA Grand Prix 9/10 (smak:9, zapach:9, wygląd:9)

Najgorzej oceniane:
Salitos Tequila 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:3)
Clausthaler Classic 1/10 (smak:1, zapach:1, wygląd:2)
Desperados 2/10 (smak:1, zapach:2, wygląd:2)
Farsons Traditional Shandy 2/10 (smak:1, zapach:3, wygląd:3)
Farsons Hopleaf Pale Ale 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:3)
Cisk Chill Lemon 2/10 (smak:2, zapach:2, wygląd:2)
Beck’s 2/10 (smak:2, zapach:1, wygląd:2)
Skol (Malta) 2/10 (smak:2, zapach:1, wygląd:2)
Poker Extra Strong 2/10 (smak:1, zapach:2, wygląd:3)
Warka Jasne Pełne 2/10 (smak:2, zapach:3, wygląd:2)


Piwa czekające na ocenę (0)

Brak

Piwa dodane do ulubionych (15)


Poszukuje piw (38)Napisane komentarze (123)


o Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 West Coast IPA
Kolor złoty, zmętniony, zdarzają się jakieś farfocle, ale to nie przeszkadza, piana buduje się ładna, nie opada tak szybko, drobno pęcherzykowa biała, pozostaje w formie kożuszka, osiada się na szkle. Trochę mało stylowe w zapachu, tropiki się tu znajdą, jakieś cytrusy, ale głównie jakiś karmel, pomarańcza, słodko, za mało orzeźwiająco, nawet takie masełko da się wyczuć. w smaku stety niestety, jest dość słodko. Chmielowo cytrusowe smaki są przykrywane są przykrywane nutami tropikalno-żywicznymi. Ciało jest średnie, goryczka dosyć ostra zalegająca. Wysycenie niskie. Liczyłem na coś innego. Piwo jest raczej wytrawne, ale wychodzi za dużo słodkości, karmelu, masełka, jest parę niedociągnięć. Znając gusta Kopyra to aż się dziwię że się pod tym podpisał. Niemniej piwo pijalne.

o Doctor Brew Molly IPA
Niestety przez moje niedopatrzenie piwo pite blisko przed ukończeniem daty ważności, więc ocena może być zupełnie niezgodna z świeżym piwem. (2017.06.15) Już pierwszy zgrzyt powstał przed samym otwarciem piwa, prawdziwa hodowla drożdży, raczej niemal połowa piwa pójdzie w zlew. Po nalaniu do szkła, prezentuje się bardzo ładnie. Piana buduje się świetna drobno pęcherzykowa, obfita, nie opadająca, ładnie zdobiąca szkło. Barwa słomkowa, zmętniona, ale to już znak rozpoznawczy Doktorów. W zapachu z butelki nie czuć niestety za wiele, ale pewnie spowodowane to brakiem pierwszej świeżości piwa. Ze szkła jest zdecydowanie, lepiej, trzeba przyznać że z wyglądu i zapachu (po za tym mułem na dnie) prezentuje się dosyć apetycznie. Czuć tropikalne owoce, dosyć słodkie, sporo nut trawiastych, iglastych i leśnych, bardzo przyjemnie. W smaku jest gorzej, ale i lepiej. Z początku jest nieprzyjemnie wręcz łodygowe cierpkie, a goryczka mordująca, alkohol nawet da się wyczuć, a to jest tylko 7%. Przy kolejnych łykach goryczka robi się przyjemniejsza, zalegająca, i ukazują się te trawiaste nuty, z dodatkiem cytrusów, tropików i odrobinę jakiegoś słodkiego owoca, może mango. Srogo, pewnie jakbym pił świeże to byłbym bardziej zadowolony, ale powiem szczerze, nie chce mi się tego piwa całego pić, już nawet jakby nie ten osad, jest dość świeżo, orzeźwiająco, tropikalnie, ale głównie las, łodyga i gorzkość potrafi zmęczyć. Czekam aż mi wpadnie świeża butelka w ręce.

o Kormoran Miodne
Barwa ciemno brunatna, piana beżowa bardzo obfita, drobno pęcherzykowa, opada dosyć szybko i zostaje w postaci kożuszka. Trochę nut opiekanych, chlebowych, trochę zbożowo, ale większość tych zapachów jest na granicy autosugestii, czuć głównie miód, dosyć dobry, naturalny, i nie za mocno intensywny, ale w sumie nic więcej, więc trochę jednak biednie. Spodziewał się więcej aromatów po ciemnym miodowym. W smaku dosyć podobnie, czuć dobry nie za słodki, miodowaty smak, nie wydaje się być sztuczny, a tak po za tym to mało się dzieje, może trochę też tych zbożowo zapiekanych nut, ale to chyba moja wyobraźnia. Ten miód nie jest taki agresywny i intensywny, jest przyjemny, może trochę brakuje ciała. Goryczka jakaś próbuje tam kontrować ale nie bardzo wychodzi. Wysycenie jest w normie. Ale tak ogółem na podsumowanie, piwo jest bardzo dobre, o dziwo jak na piwo które ma być słodkie, jest dosyć rześkie, nie jest ulepkowate, jest jak najbardziej w porządku, jeżeli ktoś lubi takie smaki to nie ma co się obawiać tego piwa.

o Perun Topór Peruna
Kolor miedziany, zmętniony. Piana średnia, buduje się, jest drobno pęcherzykowa i bardzo szybko opada, pozostawia po sobie drobną obrączkę, co nie co oblepia szkło. W zapachu wyraźne nuty kwiatowe, żywiczne,leśne, cytrusowe. Przełamuje to lekko nietypowy zapach karmelu, miodu, czegoś słodkiego i może skórka od pomarańczy. W smaku jest wyraźna słodkowść, karmelowość,, miodowość, wszystko to skontrowane, chmielów żywiczną goryczką. W smaku wydaje się ulepkowate i pełne. Goryczka jest średnia, zalega długo, wysycenie jest także średnie. Wydaje się w smaku herbaciane, słodkawe, ale umiarkowano. Dużo jest owoców, głównie cytrusowych, białych i perun wie czego. Piwo jest ciężkie i rozgrzewające. Spotykałem się z opinią że alkohol jest wręcz przeszkadzający, ale tego nie wyczułem tak bardzo. Piwo bardzo treściwe i dość nietypowe jak na ten styl. Ciekawa interpretacja, no i niezła siekiera!

o AleBrowar Sweet Cow
Kolor ciemno brunatny, piany niemal wcale nie ma, utrzymuje się ciągle obraczka. W zapachu jest jakoś tak dziwnie słodko, jest przewaga laktozy, czekolada, trochę taka mleczna czekoladą, subtelnie kawa, ale tak że trzeba się domyślić. Łączy się w taki zapach, może krówki? Faktycznie coś takiego się łączy, no z butelki jest nieprzyjemnie słodko, ze szkła już lepiej. W smaku to trochę pustawo, lekka kwaśność, i nuty laktozowe, dość mocne, czekoladowe tak mlecznie. Pozostawia w ustach taki smak słodkiej czekolady, trochę podchodzącej pod krówkowy. Goryczka niska, wysycenie jeszcze niższe. Na dnie pływa jakiś osad, nie wygląda to specjalnie apetycznie, a wręcz pod koniec nawet psuje smak. Ogółem taki ok, milk stout ale to chyba nic więcej.
wykonanie choruzy.pl © 2010