Ursa Pantokrator
Ursa Pantokrator
Ursa Pantokrator
% alk. 6.5
Blg 16.4
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Pantokrator został uwarzony w stylu Belgian India Pale Ale. Charakterystyczne cechy pochodzą od belgijskiego szczepu drożdży i amerykańskich odmian chmielu. W efekcie powstała niesamowita, wręcz wybuchowa, mieszanka smaków i aromatów. Pierwsze uderzenie to zabójczy aromat kwiatów, owoców cytrusowych i tropikalnych. Następnie przychodzi przyjemna i lekka słodowość, zakończona lekko pikantną i przyprawową goryczką.
Dodał: prodwin - 2015-01-19 10:39:01

oceny Oceny

Użytkownicy 7,41 / ilość: 17
Goście 9,14 / ilość: 7
średnia 7,92/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-07 11:30:52
Dobre piwo. Cytrusowy aromat, przyprawowe, kwiatowe, dość treściwe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
opons91
starstarstarstarstar

2015-10-16 00:25:02
Barwa mocnej herbaty/ bursztyny, lekko mętne. Piana dość gęsta i trwała o beżowym kolorze. Zapach silnie słodowy i lekko owocowy, bardzo przyjemny. W smaku lekko kwaskowe, delikatnie szczypie język. Goryczka wyraźna i charakterystyczna dla piw z amerykańskimi chmielami. Wysoki ekstrakt sprawia, że piwo jest treściwe ale nie ciężkie.

Na pewno udany wyrób z Ursa Maior ale cena jest zdecydowanie przesadzona- 9zł za butelkę w browarze czyli tyle samo ile w okolicznych sklepach.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-02-05 01:47:36
Barwa lekko ciemniejszego bursztynu, zmętniona umiarkowanie.Piana w kolorze przybrudzonej bieli, raczej skromna po nalaniu, tworzy się kożuch wysoki na centymetr.Zbudowana jest ż różniej wielkości pęcherzy, szybko się dziurawi od środka.Przy końcu degistacji zostaje bardzo skromny pierścień oraz koronki zdobiące szkło, ślady są cienkie, nierówne ale trwałe.Aromat słodki , z butelki umiarkowany, natomiast po przelaniu lekki, dominują owoce, głównie te egzotyczne z wcześniej wspomnianą słodyczą i odrobiną słodu.W smaku natomiast zdecydowanie lepiej, przyjemna słodkość z silnym i bardzo naturalnym posmakiem melona, w oddali trochę innych owoców tropikalnych, delikatne belgijskie muśnięcie drożdżowo-owocoe oraz przyjemna, odpowiednia goryczka o niezbyt wysokim natężeniu.Przy końcu pojawia się pieczenie, które ma związek z wcześniej wspomnianą goryczką.Nasycenie średnie, pasuje do piwa.Dziwne piwo, które ciężko mi ocenić.Spodziewałem się wedle opisu czegoś treściwego i konkretnego, tymczasem nie jest to szczyt treści i wyrazistego smaku.Dla mnie na plus, że bardziej czuć amerykańskie chmielenie niż Belgię.Aromat bardzo delikatny, z butelki wydawał się całkiem fajny, po ogrzaniu wychodzi trochę drożdży jeszcze i odrobina alkoholu.W smaku melon przebił wszystko, pierwsze takie piwo, wcześniej nie spotkałem się z czymś takim.Po za melonem, nie było super ciekawie.Również piana w tym piwie nie zachwyciła.Ogólnie rzecz biorąc smakowało mi, ale spodziewałem się czegoś innego.Mimo wszystko melon rządzi, ciekawi mnie jakich chmieli użyto do warzenia.Edit: Zmieniam ocenę z 7 na 6, niestety... Ostrość goryczki, która zjawia się na końcu jest dla mnie przesadna, nie trawię pikantności w piwie, ani w żadnym innym napoju.Przeszkadza mi to jak diabli i nie mogę dać wysokiej oceny piwu, które w ten sposób mi podpadło.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Esteban
starstarstarstarstar

2015-01-22 19:53:27
Zadziwiające - cały smak Pantokratora dominuje melon, uzupełniany o lekką przyprawową pikantność na finiszu. Świetne piwo, szkoda tylko, że tak mało tu obiecanej Belgii.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010