Ursa Maior Wataha
Ursa Maior Wataha
Ursa Maior Wataha
% alk. 7.2
Blg 18.0
5903111760144addbarcode
ulubione: 3

Uwarzone w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Jest to niewielki browar mieszczący się we wsi z województwa podkarpackiego - Uherce Mineralne. Ursa Maior to mikrobrowar, centrum sztuki, kreatywności i designu w Bieszczadach. Wszystkie przedsięwzięcia podejmowane w ramach Ursa Maior mają na celu pozytywne wsparcie dla ludzi i przyrody. Osiągają dodatnie, możliwie wysokie wyniki finansowe, ale nie są one celem samym w sobie. Marka Ursa Maior kojarzy się z wysoką jakością, wiedzą, innowacjami, nowymi technologiami, czerpaniem pozytywnych wzorców z kultury, przyrody, historii i biznesu oraz takim podejściem do człowieka, który go wzmacnia i rozwija. Marka stanowi odzwierciedlenie filozofii jej twórców: samoświadomość, pomysłowość, szacunek dla ludzi i przyrody oraz konkretne działanie. Budynek Centrum Ursa Maior powstał w Uhercach Mineralnych przy głównej drodze prowadzącej w Wysokie Bieszczady oraz w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Przestrzeń ponad 5000 metrów sześciennych zajęła trój-poziomowa sala koncertowa Ursa Hall, sklep z produktami regionalnymi i informacją turystyczną oraz Bieszczadzka Wytwórnia Piwa. Cały obiekt wykorzystuje energię odnawialną i inne innowacyjne rozwiązania. Część zysku będzie inwestowana w lokalne przedsięwzięcia, skupiające się na ochronie i promocji walorów Bieszczad. Ekipa browaru to: Agnieszka Łopata (Pani Piwowar), Andrzej Czech, Krzysztof Mecyk, Bronisław Miśko oraz pies Roy ;-)Do Watahy użyto unikalnej kompozycji siedmiu różnych odmian chmielu. Dzięki temu piwo uzyskało niepowtarzalny aromat z wyraźnymi akcentami dojrzałych pomarańczy i słodkich gruszek. Wataha została uwarzona ze słodu pale ale i monachijskiego z dodatkiem kilku rodzajów słodów specjalnych, które nadały piwu bardzo ciekawy, głęboki smak i aromat. Piwo o wysokim ekstrakcie i zawartości alkoholu, w stylu Strong Ale, jest przyjemnie rozgrzewające i idealne do degustacji w chłodne jesienne wieczory. Piwo, które zostało zainspirowane Bieszczadami, wilkami i najnowszym serialem produkcji HBO. Pasuje do bogatych, pikantnych potraw z grilla, pieczonych i smażonych warzyw oraz dojrzałych serów. Do wypróbowania z szarlotką, tartą owocową lub keksem. Rekomendowana temperatura serwowania:8-9°C. Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane. Naturalnie nasycone CO2. Osad na dnie butelki jest cechą naturalną. Skład bez konkretów: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Dostępne w półlitrowej, brązowej, bezzwrotnej butelce, zamkniętej firmowym, czerwonym kapslem Ursa Maior. Oficjalna premiera piwa odbyła się 12 października 2014 roku, w tym samym dniu premierę miał pierwszy odcinek serialu Wataha.
Dodał: prodwin - 2014-10-15 12:34:33

oceny Oceny

Użytkownicy 6,92 / ilość: 26
Goście 7,71 / ilość: 21
średnia 7,28/10 / ilość: 47

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-08-09 18:49:14
Słaby aromat. Przypalony karmel, nuta ziołowa. Smak również karmel, jest słodko, owoce suszone ale jakieś takie nijakie. Goryczka alkoholowa. Calkiem to nie mój styl.
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-26 23:24:34
Piwo wstrętne, mdłe, pozbawione aromatu. Wg opisu aromat gruszek ? Ktoś bujał w obłokach...Po pierwszym łyku wyplułem. Resztę wylałem.
awatar
Yeli
starstarstarstar

2018-08-24 21:32:34
Ładna etykietka, nie ma żadnego wpływu na ocenę.
Piwo jest słabe, żeby nie powiedzieć mdłe. Brak opisu jakich chmieli użyto, na pewno działa na minus.
Jedynie kolor jest interesujący.
Za tą cenę? - Bardzo bardzo przeciętne.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-20 20:18:50
PYSZNE!!!
SEBASTIAN CIEŚLIK-BRZESKO
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010