Ursa Blonde Palisade Single Hop
Ursa Blonde Palisade Single Hop
Ursa Blonde Palisade Single Hop
% alk. 3.8
Blg 10.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez browar Ursa Maior, warzący w Uhercach Mineralnych. Jest to drugi Single Hop uwarzony przez ten browar. Tym razem piwo zostało nachmielone na kilku etapach produkcji tylko jedną odmianą amerykańskiego chmielu o nazwie Palisade. Jest to lekki Blond Ale. Barwa złoto-miodowa, wyraźnie zmętniona. Po nalaniu pojawiła się biała, około dwu-centymetrowa piana. Składała się głównie z grubych oraz średnich pęcherzy, szybko zredukowała się do cienkiej pierzynki i w takiej formie pozostała do końca degustacji, nie oblepiała szkła. Zapach średnio intensywny, głównie słodkie owoce, cytrusy i delikatne akcenty kwiatowe. W smaku najpierw pojawia się umiarkowana słodowość, następnie przyjemna, lekko pestkowa goryczka, możliwe do wyłapania też delikatne nuty kwiatowe i słodycz. Wysycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2014-04-04 21:15:07

oceny Oceny

Użytkownicy 7,17 / ilość: 6
Goście 5,33 / ilość: 3
średnia6,56 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2014-04-21 15:18:44
Ursa ma złą prasę, dużo się pisze o DMS-ie. Jak dla mnie to piwo jest dobre, żadnej kukurydzy, ziemniaków, cebuli itd. (o tym wszystkim można przeczytać na różnych forach internetowych...) nie czuję w tym piwie. Jest za to przyjemna goryczka, zapach raczej taki żywicowy. Całkiem udane piwo. Oceniam na 8/10. Warka do 3 VI 2014.
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar
2014-04-16 09:33:41
Piwo piłem już jakiś czas temu, chyba jeszcze w zeszłym roku, niedługo po premierze. Nie było to ogólnie nic nadzwyczajnego, nic dobrego niestety też nie. Dało się wyczuć trochę dmsu i ogólnie było raczej mało wyraziste, z tym, że to raczej nic dziwnego przy takim ekstrakcie. Jedno z najsłabszych piw z Ursy, jeśli nie najgorsze.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-04-08 18:10:34
Przyzwoite ,aczkolwiek jedno z niżej ocenionych przeze mnie piw z Ursy.Ogólnie pomysł z dwoma, bardzo podobnymi Single Hopami średnio mi się spodobał.Palisada była bardzo lekka, cytrusowa z średnią goryczką i wyczuwalnym mocno słodem w smaku, niestety nie zabrakło lekkiego DMSu.Całość była zbyt mało wyrazista, z pewnością to efekt niskiego ekstraktu.Dla mnie jednak chwilami wydawało się nieco mdłe.Na szczęście w ostatnim czasie Ursa znów wróciła do fajnych piwek, mam na myśli Renegata i Eskulapa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2014-04-06 12:24:02
Nasze rodzime piwka, kiedyś były super, ale gdy BROWARY zostały oddane w obce łapy Hainekena i innych badziewi (zresztą jak inne gałęzie przemysłu) tradycyjny smak się zepsuł- zamiast chmielu stosują ekstrakty lub chemię (nowotwory murowane po wypiciu takich zlewek). Ale są dziwacy, którzy zachwycają się zagranicznymi \"rarytasami\" a POLSKIEGO nie ruszą, bo oni są nowocześni (europejczycy). Podobnie jak z muzyką dance- zagraniczna jest \"cacy\" a disco polo \"be\"- bo POLSKA muza to obciach, ale jak się przetłumaczy zagraniczne teksty to nie wiadomo o co chodzi autorowi (np. Gustavo Lima Tch? tcherere tch? tch?...) polskie jakoś się trzymają rzeczywistości. Pozdrowienia dla polaczków mieszkających za granicą i którzy po przyjechaniu do POLSKI mówią \"u nas w anglii, u nas w niemczech, itp.- nie przyjeżdżajcie do POLSKI
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.