Ultimate Imperial Połczyn Lager
Ultimate Imperial Połczyn Lager
Ultimate Imperial Połczyn Lager
% alk. 12.0
Blg 20.0
5902188461596addbarcode
ulubione: 2

Piwo jasne pełne. Pasteryzowane. Zawiera słód jęczmienny. Długo leżakowane.
Receptura oraz prawie 200 letnia historia piwa Ultimate Imperial Połczyn Lager była przez długi czas skrzętnie ukrywana wśród cudów natury Szwajcarii połczyńskiej. Aby do niej dotrzeć trzeba było pokonać wiele wzniesień i strumieni. Po wielu latach jednak udało się. . . Dziś z wielką dumą oddajemy w twoje ręce to niepowtarzalne arcydzieło, które pozostawia niezapomniane wrażenia.
Dodał: stacher93 - 2020-10-05 16:11:52

oceny Oceny

Użytkownicy 5,6 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia5,6 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
memoriavetus
starstarstar

2022-11-24 21:21:58
Nie będę tu opisywał wszystkich smaków i zapachów, które znalazłem w tym piwie, ponieważ żaden ze mnie wybitny ekspert, ale zgadzam się poniekąd z poniższymi opisami kolegów - szampanowo-truskawkowe, dające też jabłkiem i pozostawiające wódczaną goryczkę (jednak dużo delikatniejszą niż po kielichu). Piwo spożyłem prawie półtora roku po terminie - trochę u mnie przeleżało, ale z reguły piję \"piątki\" i to w ilościach co najmniej kilku i nie chciałem się nigdy dobijać takim mocarzem :) . Mam teraz ponad tydzień wolnego także każdego wieczora opróżniam moją szafkę z różnych wynalazków, które kiedyś zakupiłem, a na które jakoś nigdy nie przyszła pora. Piwo kupiłem skuszony właśnie procentami - chciałem sprawdzić, czy będzie w klimacie starego Hammera, którego piłem kilka razy w mojej młodości, a który powodował odruch wymiotny już przy pierwszym łyku z powodu spirytusowego posmaku i tutaj, szczerze przyznam, że jestem zaskoczony - piwo może nie ma genialnego smaku, ale na pewno jest pijalne - czuć, że mocne, ale jednocześnie wchodzi dosyć gładko, bo wcześniej wspomniana \"wódczana goryczka\", to tylko taki niewielki i nawet dosyć przyjemny posmak - mimo, że naprawdę nie przepadam za wódką i piję ją może raz w roku. Zdecydowanie nie jest to piwo do jakiejś degustacji, czy nawet samotnego siedzenia przed kompem - to bardziej piwo w stylu: wpada do Ciebie kumpel na oglądanie meczu i będzie u Ciebie 3 godziny - chcecie szybko złapać klimat, żeby kibicowanie szło lepiej - wtedy kilka takich Imperiali na głowę i naprawdę nawet wynik nie będzie miał już większego znaczenia :)
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2022-08-09 19:51:39
Warka 28.01.24/4.1. Idealna, gęsta, puszysta czapa drobnopęcherzykowej piany. Piwo barwy jasno złotej. Klarowne, średnio wysycone. W aromacie mało wyczuwalna słodowość, gdzieś w tle majaczą niewyražnie estry owocowe. Brak nachmielenia. W smaku bardzo mocne, rozgrzewające niczym spirytus. Wydaje się jakby miało 20% ale czy to dobrze to mam wątpliwości. Słodowa podstawa momentalnie ucieka i zostaje w ustach smak alkoholu i specyficzna nieco wódczana goryczka. Pije się to ciężko, trunek wybitnie mulący, alkohol słabo ukryty. Wydaje się, że można polecić jedynie koneserom a właśviwie ostatnim mohikanom zanikającego trendu piw mocnych, które święciły tryumfy w latach 90-tych.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-01-05 01:43:53
Wygląd: barwa slomkowa, ok piana, niezbyt trwała, ale jakiś lacing zostawia, barwa nie wskazuje, by miało to być piwo imperialne
Zapach: no jak karmelu tu nie czuję, zresztą barwa raczej też by na to nie wskazywała, czuję owocowość i kwiatowość, ta owocowość to taki kompot truskawkowy, jakaś poziomka z landrynki, dla kogoś to może być ruski szampan
Smak: Piwo imperialne to nie tylko wyższy ekstrakt i ilosc alkoholu, ale przede wszystkim wyższa pełnia, to piwo, które ma maksymalnie uwypuklać cechy stylu, w którym zostało uwarzone, czy to imperialny stout, porter czy IPA. Jak zobaczyłem imperial lager i 20 blg to pomyślałem, że to będzie taki lagerowy odpowiednik barley wine, ale jak popatrzyłem na procenty (inna sprawa, że nie da się uzyskać 12% alko z 20blg, więc faktycznie ma ono trochę mniej) to zmieniłem zdanie i spodziewałem się tylko mózgotrzepa. Żeby to miał być imperialny lager to przy takim ekstrakcie to piwo powinno mieć 8% no góra 9. Wierzę, że było leżakowane, bo nawet jak ma w rzeczywistości pod 11% to alkoholu tak strasznie nie czuć, ale niewiele tu czuć. Piwo jest wysycone w opór, aż piekące od nagazowania, szampanowo-truskawkowe, może i trochę dające jabłkiem. Poza tymi estrowymi akcentami ono nie jest wadliwe, ale jest nijakie i nie wiem kompletnie dla kogo powstało tak ekonomicznie odfermentowane piwo, chyba tylko dla żuli, ale po co żul miałby kupowac piwo za 6 zł jak może Halne 10% za 2,5. Jeżeli ktoś myśli, że leżak mu pomoże, to nie pomoże, bo nie ma w czym, to piwo jest ekstremalnie wodniste i płaskie, najwyżej jeszcze się ciut alkohol ułoży.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-01-02 22:48:33
To piwo jest obrzydliwe .... jeden plus to ładna etykieta
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.