Tyskie
Tyskie
Tyskie
% alk. 5.2
Blg 11.7
5901359024349addbarcode
ulubione: 60

Tyskie jest niekwestionowanym liderem polskiego rynku piwa.Od lat zdobywa uznanie zarówno w kraju jak i zagranicą. Wielokrotnie zostało uhonorowane najbardziej prestiżowymi laurami branży piwowarskiej. Koneserzy piwa cenią w
Tyskim łagodny chmielowy zapach, złocisty kolor oraz gęstą białą pianę.
Dodał: admin - 2010-07-05 09:32:12

oceny Oceny

Użytkownicy 4,28 / ilość: 816
Goście 4,9 / ilość: 1142
średnia 4,64/10 / ilość: 1958

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-13 16:01:45
Kiedyś to było całkiem dobre piwo. Teraz korporacyjne popłuczyny. Podobnie zresztą jak Lech i wiele piw z dużych browarów.
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-03-05 10:55:21
Jeżeli Tyskie ma być tylko traktowane jako napój do alkoholizowania się, bo jest tańsze niż krafty a smakuje podle, to polecam wybrać się dziś do biedronki i spróbować prawdziwego piwa.

Taniej i dużo smaczniej:

https://www.pepper.pl/promocje/piwo-hopfe-99-...
awatar
chicagobulls
star

2021-02-24 03:01:04
Widze, ze sami degustatorzy sie wypowiadaja...dla mnie trzyma poziom. Pije duzo Tyskiego, choc glownie meksykanskie piwo. Bede bronil Tyskiego, bo pije to piwo od lat i nadal mi smakuje.
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-03-03 00:06:13
Dokładnie, bardzo dobry trunek, bo śląsko-polski. Spora część tutaj kupuje ipy, bipy i neipy po 15 zł potem wymaga podobnego efektu od piwka za niecałe 3 zł. To dobre piwo na codzień, ale nie dla tych, co wolą soczek mango od porządnej goryczki.
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
2021-03-03 01:01:25
Tylko że w tym piwie nie znajdziesz goryczki... To ma być jak woda i wchodzić jak woda, żeby wszyscy mogli to pić. Tak samo jak coca cola - uj z tym, że to sama woda, barwnik i cukier, ślepa tłuszcza i tak kupuje.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-03-03 08:45:25
Większość konsumentów niestety woli piwo bez smaku. Jeśli jakiś się pojawi to od razu odrzuca i piwo jest krytykowane, sprzedaż się załamuje. Żadny szanujący się browar przemysłowy drugi raz nie popełni tego błędu.

Zauważcie co ludzie chwalą najbardziej - tzw zwrot "wchodzi". Lub "wchodzi jak woda". Przy wolumenie spożycia który w Polsce obecnie mamy jest piwo sposobem bezbolesnego dostarczenia alkoholu do systemu bez jakichkolwiek pobocznych sensacji które by mogli przeszkodzić w na***aniu się.

Mamy taki Okocim ok beer gdzie jest mega chwalony przez jednego użytkownika po czym drugi pod nim pyta "za co?", przecież jest nie do odróżnienia od wody gazowanej, żadny aromat, żadny smak. A ja mówię, właśnie za to. Tani koszt, alkohol wchodzi, wszyscy zadowoleni.
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
2021-03-03 09:44:39
Jeśli jesteś sebixem czy innym menelkiem spod monopola, to okej - liczy się współczynnik spejsona, jak piszesz. Dużo procentów, mała cena. Tylko że piwo już dawno przestało być tanim alkoholem pitym dla nawalenia się. W Polsce konsumuje się obecnie najwięcej piwa na głowę jak do tej pory - i to nie dlatego, że chcą się szybko i tanio nawalić. Polska scena piwna i wybór znacznie się rozwinął dzięki mnogości browarów rzemieślniczych oferujących szeroki wybór i różnorodność. Polacy zauważyli, że piwo to może być coś więcej niż zwykły alkohol i chwała nam za to, że wychodzimy powoli ze skojarzeń z Rosjanami lub Słowianami, którzy rzekomo lubią się upijać, bardziej do skojarzeń z Czechami lub Niemcami, którzy piwo traktują jak elegancki narodowy trunek. Oczywiście zawsze będą ludzie, którzy zamiast małpki do nawalenia się wybiorą piwo, co jest pozbawione sensu, bo to pierwsze jest bardziej ekonomiczne, jednak to nie jest główny target browarów i główny powód, dla którego w Polsce warzy się piwo.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-03-03 10:52:21
Sheggorath ma racje. Koncerny na ta chwilę mają pod górkę. Ich klientela będzie się kurczyć jeżeli nie zrezygnują z hgb, zastępowania słodu różnorakim paskudztwem oraz kompletnym brakiem chmielu nawet na goryczkę o smaku i aromacie nie wspomnę.

Osoby chwalące Tyskie lubią to piwo bo wchodzi jak woda? I teraz warto zadać sobie pytanie to ma przpominac wodę, czy jednak ma to być piwo....?

Starsi pamietajacy czasy wczesnych lat 90 tych uważają ze Tyskie wchodziło jak piwo a nie jak woda.
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-03-04 12:50:18
Ale we wczesnych latach 90ych piło się 2 / 3 mniej piwa. Ludzie alkoholizowali się wódką. Teraz piwo przejęło te brzemię na siebie.

Jeśli spojrzeć na historię piwa to dłużej było warzone bez chmielu niż z. Więc tutaj nie do końca można argumentować że chmiel jest potrzebny. Ja osobiście mam mocne preferencje do mocno nachmielonego, aromatycznego i gorzkiego piwa, ale jestem świadom że nie każdy tak ma i potrafię z tym żyć.

Sheggorath:
Tyle że rynek piw kratowych to mniej niż 10% całości.
A z tymi Czechami i Niemcami to niezbyt trafione. Oni może mają dużo małych i średnich browarów, ale rzadko są to hipsterskie rzemieślnicze przedsięwzięcia, najczęściej robią ich tradycyjne style których również się konsumuje dużo dużo więcej.
Krafty paradoksalnie dominują w mniej piwnych krajach jak Szwecja lub północne Włochy gdzie duży procent spożycia to piwo rzemieślnicze, bardzo wysokiej jakości i często innowacyjne.
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar
2021-03-04 18:48:29
Oczywiście, że krafty to mniej niż 10%. Ale spójrzmy jaki wybór oferują rzemieślnicze browary lub nawet regionalne, a jaki koncerny. Koncerny teraz mają już trochę więcej styli, bo gdzieniegdzie pojawia się jakaś APA, IPA lub Porter, ale to bardziej na zasadzie doganiania kraftów - żebyśmy nie odstawali. Wcześniej oferowały jedynie eurolager, ewentualnie porter lub pils. I przede wszystkim jak to wszystko wypada pod względem jakości warzonego piwa. Tutaj raczej nie ma wątpliwości.

Napisałem Niemcy i Czechy, bo to lepiej niż Rosja lub Białoruś pod tym względem. Najlepiej byłoby porównać do USA, ale jednak Polsce w kulturze piwnej jeszcze daleko nam do USA.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-02-19 16:53:15
sikacz sklepowy na grilla.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010