Twigg May Day
Twigg May Day
Twigg May Day
% alk. 3.9
Blg 8.0
IBU 26
brak koduaddbarcode

Dark Mild jest tradycyjnym ciemnym piwem angielskim typu Ale, o niskiej zawartości alkoholu. Jego początki wywodzą się z XVII wieku, gdzie stopniowo było rozpowszechnione wśród klasy robotniczej, szukającej lekkiego orzeźwienia po pracy. Pod koniec XVIII i w XIX wieku piwo to zdobyło znaczną popularność i było często pite wśród różnorodnych spotkań towarzyskich, gdzie cieszono się jego lekkością. Od kilku lat Dark Mild zdobywa ponownie popularność na terenie Wielkiej Brytanii. Może zdobędzie fanów też w Polsce. Dark Mild jest piwem orzeźwiającym, nie posiadającym silnego posmaku i aromatu chmielowego, jest idealne na zaspokojenie pragnienia, czy długie całonocne biesiadowanie. Nasz uwarzony Dark Mild nazwaliśmy May Day, jest on stylem Mild z południowej części Anglii. Posiada wyczuwalne nuty ciemnego słodu, lekką dozę chmielu, owocowy aromat jabłkowy. Pozostawia posmak ciemnych porzeczek i agrestu. Zastosowane w nim składniki to: angielskie słody i drożdże oraz słoweński chmiel – Styrian Goldings, który również posiada brytyjskie pochodzenie.

Składniki: woda; słody: Black, Crystal, Pale; chmiele: Sladek, Styrian Goldings; drożdże.
Zalecana temperatura podawania 11°C.
Zalecane potrawy: bigos, kiełbaski, pasztety, sery pleśniowe, ciastka.
Dodał: bartekwts - 2014-12-02 09:07:06

oceny Oceny

Użytkownicy 6,13 / ilość: 8
Goście 4,5 / ilość: 2
średnia5,8 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-12-08 19:03:39
Barwa czarna, nieprzejrzysta.Piana bardzo słaba, po nalaniu tworzy się śladowa wysepka po jednej stronie, która błyskawicznie zanika.Po chwili ślady po pianie znikają.Aromat delikatny, nuty palone ze śladowymi akcentami gorzkiej czekolady.W smaku kwaskowe, z akcentami mlecznymi - laktozy.Wyczuć można też paloność.Piwo pozostawia posmak gorzkiej czekolady.Goryczka na niskim poziomie.Nasycenia brak.Trzeci Twigg i trzecie piwo bez gazu.Gdyby nie brak nasycenia i piany mógłbym powiedzieć, że May Day był udany.Ogólnie przyjemnie się go piło, delikatny, ale też treściwy w smaku.Takie sesyjne piwko na deser.Stawiam je na równi z Black Robem, który również mi smakował, lecz miał tą samą wadę, brak nagazowania i piany.Ma ten browar w sobie jakiś potencjał, czekam na kolejne pozycje i mam nadzieje, że będę lepsze od tych trzech piw, które do tej pory wypuścili na rynek.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar

2014-10-29 21:56:21
Bardzo niskie oceny na browar.biz są mocno przesadzone. Bardzo pozytywne lekkie piwo. Gładkie i bardzo pijalne. Kolor brunatny, piana mizerna. W zapachu czuć odrobinę chmielu i przyjemne słody. Dobre orzeźwiające piwo.
Polecam na niezobowiązujące wieczory.
PS: Pozwolę sobie wysunąć tezę, że jest to bardzo dobre piwo, którym można poczęstować osoby, które nie miały do czynienia z piwami rzemieślniczymi.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.