Twigg Golden Ratio
Twigg Golden Ratio
Twigg Golden Ratio
% alk. 4.3
Blg 11.0
IBU 19
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Jasne i dobrze zbalansowane piwo, z dodatkiem dużej dawki amerykańskich i brytyjskich chmieli. Poczuj odświeżające aromaty chmieli Cascade, Styrian Goldings i Simcoe, które nadają piwu cytrusowego i ziołowego charakteru. Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane.
Dodał: bartekn - 2016-08-14 19:41:09

oceny Oceny

Użytkownicy 5,7 / ilość: 10
Goście 8 / ilość: 3
średnia6,23 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-20 21:17:16
Zapach ciekawy, choć bynajmniej nie przypominający Golden Ale, kwaśna pszenica, a do tego nuty angielsko-amerykańskie chmielu, jest liść jeżyny i tytoń, a do tego cytryna, winogrono i nafta z Simcoe.
Mlecznie wręcz mętne, więc wygląda na pomarańczowe, spora piana i fajny lacing.
Piwo mocno kwaśne, pszeniczne. Dziwne. Ewidentnie odbija się po nim kapustą kiszoną, więc coś chyba poszło nie tak. Goryczka grejpfrutowa, trochę żywiczności, cebula, winogrona, rozpuszczalnik, trochę bazylii. Piwo jest lekkie, Golden Ale, jest piwem lekkim, ale to tego stylu nie przypomina. Jest puszyste, pszeniczne, ale szału żadnego nie robi, jest dziwne. Ledwie je dopiłem, więc raczej nie powtórzę.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-05-24 20:56:15
Ciekawe piwo, goryczka znacząca (na pewno nie 19IBU), bardzo szybko znikająca w ustach. W pierwszym rzucie czuć bardzo przyjemną ale również subtelną słodką nutę (truskawka?) i słód (posmak Ale). W drugim rzucie czuć wyraźny grepjfrut i skórkę od cytryny. Wyczułem orzeszki ziemne (wada?), ale nie tak intensywne jak w Andromedzie. Na 7 zasługuję.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-03-03 00:23:45
Piwo w porządku choć nie ma co w nim szukać fajerwerków . Poprawny ALE w którym zbyt wiele się nie dzieje , zwyczajnie brak tego mokrego kartonu i siarki jak w koncerniakach
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-11-13 00:07:25
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, szczątkowa forma lacingu. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty słodowe, karmelowe, chmielowe amerykańskie i brytyjskie akcenty, trochę kwiatów. W smaku gotycka na pewno wyższa niż 19 IBU, powiedziałbym, że co najmniej 35, piwo jest mocno kwaskowe, aż nadto, dobra kontra słodowa, wysycenie na wysokim poziomie, chmielowe klimaty dominują na podniebieniu. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta od browaru Twigg, w miarę dobrze opisana, graficznie ubogo. Warka 01.01.2017. Dziwny ten Golden Ale, brakuje mu takiego wyważenia, kwaskowość przesłania większość smaku, pije je się niezbyt lekko, co powinno być charakterystyczne dla tego stylu. Ciężko było mi dopić całą butelkę, tym razem Twigg trochę przekombinował, za dużo wszystkiego, ten styl powinien być bardziej...gładki. Jest ciekawie, kolorowo, ale chyba nie o to tu chodzi, 6 ze sporym minusem będzie moją oceną.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.