Twigg Dark Side of The Hop
Twigg Dark Side of The Hop
Twigg Dark Side of The Hop
% alk. 7.0
Blg 17.0
IBU 80
brak koduaddbarcode

Kolejne piwo z krakowskiego browaru gdzie głównym piwowarem jest Anglik - David Twigg.

Dark Side of the Hop to Black IPA, której pomysłodawcą jest uczestnik pierwszej edycji Krakowskich Bitew Piwowarów Domowych - Krzysztof Chmiel.
Piwo chmielone w równych odstępach czasu mieszanką amerykańskich chmieli, dla uzyskania spójnego owocowego profilu i aromatu. Nazwa nawiązuje do ciemnej strony księżyca, tej która jest niewidoczna z Ziemi i była widziana tylko przez kilku astronautów misji Apollo.

Składniki: woda; słody: Pale jęczmienny, Żytni, Pszeniczny, Pszeniczny czekoladowy, Żytni czekoladowy, Jęczmienny czekoladowy, ekstrakt słodowy Sinamar; chmiele: Magnum, Chinook, Citra, Amarillo, Cascade, Centennial.
Dodał: oranjefan - 2017-02-17 18:06:56

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia5 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2017-02-19 21:43:01
Aromat pół-słodki, chmielowo-słodowy z lekką nutą owocową. Poza tym standardowo jak na Black IPA - intensywny prażony słonecznik, nieco nut iglastych, w tle czekolada i paloność.

Piwo mocno zmętnione, błotniste, o brązowej barwie. Wygląda jak kakao. Piana obfita, w kolorze jasnego beżu. Zbudowana z drobnych średnich i nieco większych bąbelków. Opada powoli, pozostawiając po sobie ładną koronkę. Piwo nieco przegazowane, w butelce po otwarciu znacząco zaczęła podnosić się piana.

W smaku pół-wytrawne, gładkie, niezbyt pełne jak na 17 BLG co w przypadku tego stylu działa rzecz jasna na plus. Dość wysokie wysycenie, nieco przeszkadzające szczerze mówiąc. W głównej mierze chmielowe, i nieco ziemiste od użycia żyta. Czuję tez jakby posmak toffi oraz delikatną czekoladowość. Goryczka wysoka, szybko sponiewiera kubki smakowe. Aftertaste goryczkowy i delikatnie kwaskowaty.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 3 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.