Twigg Black Rob
Twigg Black Rob
Twigg Black Rob
% alk. 5.8
Blg 13.0
IBU 38
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Produkt nowo-powstałego browaru Twigg, który mieści się w Krakowie - Nowej Hucie. Założycielem i głównym piwowarem browaru jest pochodzący z Wielkiej Brytanii David Twigg. Co ciekawe piwa w browarze warzone są na brytyjskim sprzęcie i na słodach pochodzących również z Wielkiej Brytanii. Black Rob, to debiutanckie piwo browaru Twigg, swoją premierę miało 2 Sierpnia 2014 roku. Jest to niepasteryzowane i niefiltrowane piwo górnej fermentacji w stylu Coffee Stout.

Skład: woda; słody: Palony, Crystal, Black, Owsiany, Pszeniczny; chmiel: Styrian Goldings; drożdże.
Sugerowana temperatura podawania piwa to 12°C.

Barwa czarna, nieprzejrzysta. Piana śladowa, jedynie skromna obwódka w kolorze brunatnym. Rzadko zdarza się aby po przelaniu do szkła piana była tak słaba, nie da się określić z jakich pęcherzy jest uformowana. Minimalna obręcz, praktycznie nie pozostawia żadnych śladów na szkle. Aromat silny oraz przyjemny, kawa z mlekiem, paloność i słodycz. W smaku mocno kawowe, z akcentami laktozy, wyraźną kwaskowością i przyjemną słodyczą. Goryczka na finiszu nie jest zbytnio wyraźna, również nie utrzymuje się długo. Nasycenie znikome, można powiedzieć, iż piwo to nie ma wcale gazu, co z pewnością miało znaczny wpływ na bardzo słabą pianę.
Dodał: Stacher93 - 2014-11-13 12:53:29

oceny Oceny

Użytkownicy 5,75 / ilość: 8
Goście 6,25 / ilość: 4
średnia 5,92/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2015-10-03 19:44:08
Rozczarowanie po otwarciu butelki ? prawie nic nie poczułem. W smaku zero, ZERO ABSOLUTNE kawy. Lipa, po prostu lipa. W ogóle jakieś bez smaku, prawie zero chmielu (tylko 38 IBU). Wylewam po kilku łykach do toalety i idę do kuchni zrobić sobie, a co mi tam, dwa mocne espresso. P.S. jedyne co jest godne w tym piwie to super trwała piana.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-16 13:10:28
Pierwsze piwo z tego browaru jakie miałem okazję pić.Zakupione wraz z Anzus Pale Ale.Niezbyt podobają mi się etykiety tych piw, są mało czytelne, czcionka jest zbyt mała.Ciekawiła mnie interpretacja tego gatunku przez ten browar.Barwa czarna, klasyczna, bez przebłysków.Piany praktycznie nie było, pojawiła się jakaś minimalna warstewka, która błyskawicznie zniknęła.Moim zdaniem to ogromna wada, tak nie powinno być.Aromat wyraźny i przyjemny, kawa z mlekiem, trochę czekolady i paloności, ogólnie aromat słodki, nie jakiś super zachwycający, ale solidny.W smaku dominuje kawa z mlekiem, laktoza wyraźnie wyczuwalna.Nuty kwaskowe fajnie mieszają się ze słodyczą, której również nie brakuje.Goryczka niezbyt wysoka, odpowiednia dla gatunku.Niestety piwo jest praktycznie niegazowane, z pewnością miało to wpływ na brak piany.Cóż powiedzieć, pierwsze koty za płoty.Smak i aromat i barwa na wysokim poziomie, nie można było się do niczego doczepić.Natomiast brak piany i wysycenia to solidna wada, dla mnie nie do przyjęcia.Mam nadzieję, że kolejna warka będzie poprawiona, gdyby nie te dwa niedociągnięcia dałbym mocne 7, teraz to takie lekko naciągane 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010