Twigg Anzus
Twigg Anzus
Twigg Anzus
% alk. 5.0
Blg 11.0
IBU 40
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Warzone przez Browar Twigg, z Krakowa - Nowej Huty. Browar ten powstał stosunkowo niedawno, głównym piwowarem i założycielem jest Brytyjczyk David Twigg. Anzus Pale Ale to drugie piwo uwarzone przez ten browar. Jest to piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane, przedstawiciel gatunku Pale Ale.

Skład: woda; słody: Pale, Pszeniczny, Cara; chmiele: Wakatu, Waimea, Summer, Amarillo; drożdże.
Polecana temperatura podania - 10°C.

Barwa jasnego bursztynu, wyraźnie zmętniona. Duża ilość osadu drożdżowego na dnie butelki. Piana biała, niezbyt obfita, uformowana z różnej wielkości pęcherzy. Powstała tylko skromna, porwana warstewka z nikłym pierścieniem. Pozostawia bardzo nieznaczne ślady na szkle. Aromat bardzo delikatny,ciężki do wyłapania, trochę słodu z nieznaczną słodyczą. W smaku lekkie, słód, następnie nieduża kwaskowość na przemian ze słodyczą. Na koniec ukazuje się minimalna goryczka, która nie trwa długo. Nasycenie średnie, w stronę niskiego.
Dodał: Stacher93 - 2014-12-12 08:39:59

oceny Oceny

Użytkownicy 5,57 / ilość: 7
Goście 1 / ilość: 1
średnia5 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-19 19:08:33
Drugie z Twigga pite w ten sam dzień podczas degustacji z kumplami.Po gatunku Pale Ale nie spodziewałem się cudów.Miało jasno-bursztynowy, solidnie zmętniony kolor.Piana biała, niska i wątła, szybko zamieniła się w obręcz i niezbyt obficie zdobiła ścianki.Aromat nikły, trzeba było się namęczyć aby coś tam wyłapać, odrobina słodu i słodyczy, nie zwiastowało to niczego ciekawego.W smaku lekkie i nieco puste, słód, następnie słodycz i kwaskowość, na finiszu minimalna goryczka.Nasycenie bez zarzutu, średnio-niskie.Bardzo słabe piwo, puste i wodniste.Już więcej smaku jest w piwach koncernowych, bo tam chociaż coś czuć, nawet ten nieprzyjemny smak.Tutaj mamy totalnie nie udane piwo.Rozumiem, że piwo z tego gatunku nie musi wcale być wyraziste w smaku, ale nie powinno być również wodniste.Po pierwszych dwóch propozycjach z Twigga nie mogę powiedzieć byt wielu dobrych słów o tym browarze.Trzeba mieć nadzieję, że kolejne propozycje będą lepsze.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.