Tumski Pszeniczne
Tumski Pszeniczne
Tumski Pszeniczne
% alk. 5.5
Blg 12.8
brak koduaddbarcode

Pszeniczne wytwarzane przez restauracyjny Browar Tumski w Płocku to piwo typu Hefeweizen. Posiada niepowtarzalny bukiet aromatyczno smakowy wraz z wysokim nasyceniem dwutlenkiem węgla wywołuje przyjemne, orzeźwiające wrażenie. Ten szlachetny trunek jest niezwykle specyficzny pod względem walorów organoleptycznych. Kombinacja czterech rodzajów słodu wraz z wyselekcjonowanymi szczepami szlachetnych drożdży piwowarskich zapewniają charakterystyczne posmaki takie jak cytrusowy, goździkowy oraz bananowy. Podczas Festiwalu Birofilia 2009 w Żywcu zdobyło dwukrotnie 3 miejsce: w kategorii "Pszeniczne Roku 2009" oraz "Pszeniczna Bomba 2009".
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-07-23 11:20:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 5
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia7,25 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2023-03-08 22:51:55
Słomkowe, zamglone. Czapa piany jak na pszeniczne przystało. W aromacie goździki i drożdże, tylko coś słaby ten aromat ...

Piję chyba inną wersję, bo moje ma 4,9% alkoholu. Jest wodniście - zaczyna się kwaskowo i orzeźwiająco, ale kończy zupełnie nijako. W posmaku wychodzi zboże i drożdże, goryczki brak. Warka do 10. 05. (lub 06. - ręcznie pisane, nie mogę się doczytać). Słabo, nawet jak na restauracyjny.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
radolec75
starstarstarstarstar

2014-09-23 14:04:36
Nie jestem miłosnikiem pszenicznych piw, ale ten Hefeweizen podoba mi się. W aromacie jest dużo bananów i goździków. Brwa jasna solidnie zmętniona. Piana konkretna utzrymująca się dość długo. Piwo idealnie pasujące na letni gorący dzień - zapewnia świetne orzeźwienie. W knajpie można również dobrze zjeść. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.