Tucher Urfränkisch Dunkel
Tucher Urfränkisch Dunkel
Tucher Urfränkisch Dunkel
% alk. 5.2
4006298003200addbarcode
ulubione: 1

Autentyczne piwo frankońskie w stylu Dunkel Lager. Barwa ciemno-brązowa, wpadająca w lekki rubin. Piana biała, lekko wpadająca w beż, gęsta, opada dosyć spokojnie do niewielkiej warstewki. Piwo raczej niezbyt mocno nasycone dwutlenkiem węgla. Zapach to palony ciemny słód jęczmienny, a w tle delikatny karmel i zmielona kawa. W smaku raczej wytrawne, intensywny posmak palonego, ciemnego słodu jęczmiennego i kawy. Karmel wyczuwalny daleko w tle, ale piwo w żadnym razie nie jest słodkie. Dodatkowo lekka goryczka, rosnąca pod koniec degustacji. Bardzo miłe, śmiałe owocowe akcenty wyczuwalne w końcówce picia.
Dodał: doktor_piwo - 2013-11-06 09:41:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 7
Goście 7,5 / ilość: 4
średnia 6,55/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-04-21 23:21:37
Wygląd: kolor Miedziano-brunatny, klarowne, ładna beżowa piana, spora, drobna, ładny lacing.
Zapach: Fajny, jest kawa zbożowa i powidło, nuty melanoidynowe i karmelowe, prawdopodobnie też diacetyl albo mi się wydaje
Smak: Nie wydaje się być zbyt pełne, inna sprawa, że wbrew sztuce piję je po piwie o dużo większym ekstrakcie, lekko kwaskowe, zapach wydawał się fajniejszy niż smak, bo po prostu jest dosyć płytkie, trochę karmelu, kawy zbożowej, słodowości, diacetylu jednak nie ma, jest wyraźna owocowość, czerwone jabłko, śliwka. Jest przyzwoite, ale szału żadnego nie robi.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2013-11-06 19:54:14
Zwrócę uwagę na to , iż piwo ma zniewalające wręcz akcenty owocowe, które uwydatniają się dopiero pod koniec picia. Zdarzało się, że w trakcie przysłowiowego łyka do kubków smakowych docierały akcenty przypominające nieco owocową herbatę (w ujęciu całościowym) albo jak kto woli czerwonych owoców (w ujęciu praktycznym) :) to moja typologia więc bez komentarzy proszę!

Piwko generalnie dosyć wytrawne, aksamitne, nie ma w nim wcale słodyczy, goryczka też jest niewielka. To co nadaje piwu goryczy to raczej palony słód, chmielu tutaj raczej niezbyt dużo. Prawdziwa głębia smaku palonego słodu ? tak właśnie jest w tym Tucherze. Ogólnie jako piwo może być, nawet bardziej spodobało mi się niż ukraińskie Obolon Aksamitne. Chociaż ceny są podobne, to jednak jeśli miałbym wybierać ? wybrał bym Tuchera.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010