Tucher Rotbier
Tucher Rotbier
Tucher Rotbier
% alk. 13.4
Blg 5.5
4006298013704addbarcode

Rotbier (Original Nürnberger) piwo warzone przez Tuchera w lokalnym stylu norymberskiego rotbiera (czerwonego piwa).

Już we wczesnym średniowieczu czerwone piwo było warzone w Norymberdze jako piwo miejskie. Na długo przed wydaniem bawarskiego prawa czystości ojcowie miasta ustanowili prawo piwowarskie, które określało wyłączne stosowanie słodu jęczmiennego do warzenia piwa.

W Norymberdze ściśle monitorowano warzenie i dystrybucję czerwonego piwa, opłaty podatkowe były wysokie. Niemniej jednak spożycie piwa na mieszkańca wynosiło około 200 litrów rocznie. W 1597 r. W Norymberdze istniało 35 browarów warzących piwo czerwone, 11 browarów z piwem pszennym, w tym browar miejski.
Dodał: nietzsche - 2019-04-17 11:59:27

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-04-21 23:20:56
Wygląd: Jest miedziane, lekko zmętnione, wpada w czerwony, śliczna piana, obfita, drobna, ecru, śliczny lacing
Zapach: Zaraz po otwarciu wydawało mi się, że czuję nutę owocową, a tak to vienna lager (w którym jednak estry są niedozwolone), bardzo słodowe, melanoidynowe, wyraźna chmielowość w takim typie herbaty/liścia jeżyny
Smak: Bardzo pełne, słodowe, melanoidynowe, ale w typie jakiejś drożdżówki, ciasta, nie chleba, jakaś nuta kawy zbożowej, wyraźne owoce, ale w smaku już suszone np. owoc róży, wyraźna goryczka, zaznaczona chmielowość, taka ni to od Hallertauera, ni od jakiegoś angielskiego chmielu, wydaje mi się, że lekki diacetyl, a może ta opiekaność mi się z tym kojarzy, bo wyraźny spieczony tost, lekka nuta miodowa i melasowa. Bardzo udane piwo, niesamowicie gładkie i pijalne. Taki vienna lager, ale z nutami owocowymi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010