Tucher Kellerbier
Tucher Kellerbier
Tucher Kellerbier
% alk. 5.0
4006298018600addbarcode
ulubione: 1

Termin Kellerbier dosłownie tłumaczy się jako "piwo piwnicy", odnosi się on do jego leżakowania w niskiej temperaturze, a jego receptura prawdopodobnie pochodzi z czasów średniowiecza. Tucher Kellerbier jest piwem niefiltrowanym, naturalnie mętnym, warzonym zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1516 roku. Piana kremowobiała, dość wysoka i długo trzymająca się na powierzchni. Jest drobnoziarnista, ale tylko w małym stopniu przyczepia się do ścianek. Piwo jest zdecydowanie mętne, barwy złotej, lekko pomarańczowej pod światło, jednakże przepuszcza je w znikomym stopniu. Nasycenie dwutlenkiem węgla bardzo małe, ale w tego typu piwie jest to bardziej zaletą, niż wadą. Zapach zbożowy, lekkie aromaty chmielu i drożdży również są obecne. Samo piwo ma bardzo wyrazisty, zdecydowany, można rzec piwniczny smak. Dominuje tutaj słód jęczmienny, ze sporym akcentem na goryczkę, aczkolwiek goryczka występuje raczej na niskim poziomie intensywności. Posmaki drożdżowe również są obecne w tym trunku.
Dodał: doktor_piwo - 2013-10-17 11:54:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 5
Goście 5 / ilość: 1
średnia5,83 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-10-06 02:34:31
Mega gładkie, ale też kwaskowe, owocowe, młode, nieułożone. Zupełnie inne noż np. pity chwilę temu (choć kupiłem go w tym samym czasie) Zirndorfer Kellebier, z tego samego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-05-14 21:23:16
Pamiętacie taki typ butelek w Polsce? Kiedy lali piwo do takich butelek to wszystkie piwa koncernowe miały boski smak. stare receptury plus leżakowanie a nie to co teraz HGB i nie wiadomo co jeszcze?
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-23 21:25:16
Wygląd: kolor słomka, spora piana, nawet dosyć trwała, ładny lacing
Zapach: zapach mączny, piwniczny, zbożowy, odrobinę owocowy
Smak: charakterne, z jednej strony dosyć słodkie, z drugiej dosyć wyraźna goryczka jak na Kellera, strasznie gładkie, trochę wyklejające, chlebkowe, zbożowe, piwniczne, nuta pikantna, siarkowo-pieprzna, odrobinę chmielowe, owocowe w finiszu, bardzo smaczne, dobrze się pije, wysycenie niewielkie i pasuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-06-11 22:22:51
Cena : 5,90 ( 500ml) Piana : w większości średnio pęchrzykowa z małymi akcentami mały bąbelków , pozostawia firanki na szkle , nie jest czysto biała , długo się utrzymuje , co do barwy to jest mętnie złota , Zapach: głownie zbożowy, jakby lekka nuta jałowca , obecny również chmiel oraz drożdże , w smaku : bardzo zbożowy z delikatną końcówką która pozostaje na języku i w odpowiednim czasie ulatnia się przypomina mi piwo Trzy Zboża z Browaru Jabłonowo :) bardzo udane piwo :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.