Tucher Cola Weizen
Tucher Cola Weizen
Tucher Cola Weizen
% alk. 2.6
Blg 10.7
brak koduaddbarcode
cena: 5,00 zł

Napój piwny o smaku coli uwarzony przez niemiecki browar Tucher z miasta Fürth (kraj związkowy Bawaria).

Tucher Cola Weizen to najnowsze piwo pszeniczne wypuszczone na rynek przez Browar Tucher. Dostępne już także w Polsce.
Jest połączeniem 50% Tucher Helles Hefe Weizen i 50% coli. Daje oryginalną mieszankę i jest idealnym napojem dla smakoszy połączenia słodu piwnego i coli. Idealnie odświeża i gasi pragnienie. Otrzymujemy mętny słodko-gorzki smak, który komponuje się bardzo dobrze, podawany w trakcie lub przed jedzeniem. Zawartości alkoholu w piwie Tucher Cola Weizen to jedynie 2,6%

Składniki: piwo Tucher Helles Hefe Weizen 50% (woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel, drożdże) oraz lemoniada o smaku coli 50% (woda, cukier, kwas węglowy, barwnik: E150c, kwas fosforowy: E338, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, aromat kofeiny, naturalny aromat)
Zalecana temperatura serwowania: 7°C
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2015-05-17 16:18:52

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Piwosz92
moderatorstarstarstarstarstar

2015-05-19 14:30:03
W Niemczech półki sklepowe uginają się od tego typu piw. W Polsce gatunek radler pszeniczny jest niestety obcy. Kiedyś, jeszcze przed piwną rewolucją ciężko było kupić w polskim sklepie pszeniczniaka. Obecnie prawie wszystkie polskie browary mają przynajmniej 1 piwo pszeniczne w swojej ofercie. Mam nadzieję, że radlery pszeniczne podążą kiedyś tą samą drogą i również zwojują nasz rodzimy rynek. Na pewno miałyby o wiele więcej do zaoferowania, niż te zwykłe radlery. Może Cornelius pokusi się wynalazek podobny do Tuchera Cola Weizen, bo w sumie już ma, prawdopodobnie jako jedyny w Polsce doświadczenie w warzeniu lekkich smakowych piw pszenicznych. Swoją drogą szkoda, że usunęli ze swojej oferty piwa: cytrynowe, miodowe i koźlaka. Były to naprawdę zacne i smaczne trunki.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010