Tucher Christkindlesmarkt Bier
Tucher Christkindlesmarkt Bier
Tucher Christkindlesmarkt Bier
% alk. 6.0
4006298002708addbarcode

Norymberski Christkindlesmarkt (Jarmark Bożonarodzeniowy) znany jest na całym świecie. Przez setki lat to "miasto z drewna i tkaniny" w okresie przed Bożym Narodzeniem oczarowywało zwiedzających w każdym wieku. Ta norymberska tradycja wnosi w czas wczesnej zimy ciepło i radość. Dzięki bursztynowemu piwu na specjalne okazje, warzonemu zgodnie z wysokimi standardami jakości marki Tucher – można poczuć tę wspaniałą atmosferę jarmarku bożonarodzeniowego w domu.
Dodał: Gość - 2014-02-28 21:08:35

oceny Oceny

Użytkownicy 4 / ilość: 5
Goście 6,14 / ilość: 7
średnia 5,25/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-30 20:58:33
Wygląd: kolor złocisty, ładna drobna piana, ładny lacing
Zapach: Prześliczny chmielowy, bardzo intensywny, siano, zielenina, trochę kwiatów, poza tym słodowy, lekko opiekany
Smak: spodziewałem się winterbiera, czyli takie bieda marcowe, a to trochę krzyżówka pilsa z marcowym, z jednej strony mocno słodowe, chlebowe, z nutami czerstwego jasnego chleba, ale i też trochę opiekanymi, wyraźny diacetyl w typie maślano-maślankowym, całkiem fajna i konkret goryczka (choć niezbyt kontruje słodycz tego piwa), nachmielenie jakby było takie jak w zapachu to byłoby bomba, ale takie jakie jest też jest w stylu, więc nie mogę się przyczepić. Wysycenie zbyt wysokie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-12-30 14:19:40
dobre piwo na okres świąt bożego narodzenia w smaku pilsa z dobrą pianą
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-12-24 21:14:52
Barwa: Jaśniejsze złoto, klarowna.

Piana: Drobno oraz średnio-pęcherzykowa w kolorze białym. Po przelaniu piwa do szkła formuje się okołu dwu-centymetrowa kołderka, która dość szybko się obniża. W połowie degustacji została skromna, potargana warstwa z widoczną, wyższą obręczą. Szkło zdobiły średnio równe falbany, które były cienkie i w szybkim tempie spływały w całości.

Aromat: Średnio-intensywny, podłoże słodowe z karmelem i lekkimi zbożami. Przy końcu słodycz, której w aromacie było dość sporo męczyła. Początkowo wydawało mi się, że w aromacie czuję jakieś przyprawy. Po przelaniu do szkła fenolowe nuty zniknęły. Patrząc przez pryzmat zapachu piwa to jest to zwyczajny, jasny lager z trochę słodszą treścią.

Smak: Dość słodki, z wyraźnie zaznaczoną bazą słodową. Czuć karmel, subtelne posmaki chlebowe i zbożowe. Piwo ma ciut gęstszą strukturę. Smak wieńczy delikatna, aczkolwiek wyczuwalna goryczka, która jest dość krótka. W ustach pozostaje słodki posmak z karmelem, który jest dominującym akcentem jak dla mnie. Piwo w miarę lekkie i pijalne.

Nasycenie: Średnie, lekko w stronę niskiego, ok.

Komentarz: Patrząc przez pryzmat Piwa Świątecznego/Festbiera to bardzo słabo. Zwyczajny, jasny lager z podkręconą słodyczą. Nie tego spodziewałem się po takim piwie. Jeszcze ta ładna, świąteczna etykieta. Klasyfikując go jako zwykłego lagera było nieźle. Bez większych wad, pod koniec słodycz z karmelem troszkę ciążyła i przytłaczała przy każdym kolejnym łyku. Dałem za nie ponad 6zł i żałuję, taki lager nie jest tyle wart.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-01-11 09:47:10
Rozczarowała mnie wersja 2014/2015, spodziewałem się świątecznego piwa a otrzymałem klasyczny, jasny trunek mocno słodowy z aromatami chleba oraz trochę świeżego jabłka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010