Trzy Sosny Delikatne
Trzy Sosny Delikatne
Trzy Sosny Delikatne
% alk. 4.5
Blg 11.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Klasyczny lager, warzony od 1888 roku, w rosyjskim browarze Trekhsosenskij z miasta Dimitrovgrad, leżącym w rejonie rzeki Wołgi. Warzony według starej, oryginalnej receptury. Produkowane przy użyciu metody łagodnej filtracji, pasteryzowane i filtrowane. W składzie: woda źródlana, słód jęczmienny i chmiel. Sprowadzeniem tego piwa do polski zajmuje się importer De Gusta Beer. Barwa jasno-złota, chwilami wydaje się nawet słomkowa, idealnie przejrzysta. Piana biała i drobna, po nalaniu tworzy się około centymetrowy kożuch, szybko opada do porwanej warstewki. Zostawia delikatne ślady na ściankach szkła. Aromat lekki, praktycznie do wyłapania tylko akcenty słodowe i mniej chmielowe. W smaku również na pierwszym planie posmak słodowy na poziomie przeciętnym, następnie lekka słodycz mieszająca się z kwaskowatością, na finiszu ujawnia się łagodna goryczka. Wysycenie średnie - w normie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-13 08:54:02

oceny Oceny

Użytkownicy 6,44 / ilość: 9
Goście 6,73 / ilość: 11
średnia 6,6/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2014-08-15 19:56:34
Nie ma się co oszukiwać... piwo jest słabe i super butelka niewiele zmienia. Piłem tego dnia jeszcze Lech pils i (o dziwo) smakował nieco lepiej. Szkoda tych 5zł na to coś. Jeżeli piwo ze wschodu, to tylko ukraina i litwa
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-15 12:05:20
Świetna butelka, kupione wraz z jasnym.I spodziewałbym się odwrotnych doznań co do obu tych piw.Sądziłem, że jasne będzie OK, a delikatne za lekkie, wodniste.Okazało się inaczej.Patrząc przez pryzmat dość dużej ilości rosyjskich piw jakie ostatnio piłem, Trzy Sosny Delikatne wypadają na ich tle bardzo dobrze.Przyzwoite, lekkie piwo bez większych wad.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2014-08-13 19:15:48
Jaśniejsza odmiana trzech sosen, całkiem przyzwoitego piwa z Rosji. Kolor klarowny pomiędzy słomką i zlotem. W aromacie dominują słody. Smak delikatny, lekko wodnisty, również złożony głównie ze słodu, doprawiony lekką goryczką. Wysycenie jest wysokie.
To piwo mniej przypadło mi do gustu od wcześniej pitych triechsosenskoje. Na uwagę w jednym i jak i w drugim przypadku zasługuje oryginalna butelka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010