Trzech Kumpli Starter
Trzech Kumpli Starter
Trzech Kumpli Starter
% alk. 3.6
Blg 8.0
5905669479325addbarcode
ulubione: 6

Piwo w stylu American Easy Saison uwarzone przez Browar Lotny Trzech Kumpli z Tarnowa. Premiera Startera odbyła 7 kwietnia 2016 roku podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Starter jest zdecydowanie tym, co sugeruje jego nazwa, czyli trunkiem, który niezobowiązująco otwiera wieczór. Bardzo lekkie, o niskiej zawartości alkoholu, głęboko odfermentowane, a więc ekstremalnie pijalne. Kwaskowe w smaku, żywo nagazowane, nisko goryczkowe. Rześkie i zwiewne. Owocowe nuty pochodzą od amerykańskiego i polskiego chmielu, a lekka nuta pieprzowo-ziołowa od drożdży. Styl Saison to król piw sezonu wiosenno-letniego i takim chcieliśmy, by był nasz Starter.

Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Skład: woda, słody, chmiele (Cascade PL, Palisade), drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-13 11:44:53

oceny Oceny

Użytkownicy 6,85 / ilość: 55
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia6,9 / ilość: 58

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
stresS
starstarstarstarstar

2021-09-12 15:53:35
Bardzo przyjemne lekkie piwko. Nic dodać, nic ująć :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2021-09-11 22:26:47
zapach cytrusy, iglaki, trawa cytrynowa, wysycenie średnie-, w smaku wytrawne, puste,wodniste, saisionowe drożdże, fenole, pieprzność, ziołowość, słodowość, zbożowość, gorycz niska, pieprzna, lekko ziołowa, ogólnie średnie, mnie te fenole nie orzeźwiają, cena 6,99zł
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-08-19 12:59:30
Piana niska, drobnopęcherzykowa, redukuje się do kożuszka.
Barwa całkowicie mętna, słomkowa.
Zapach lekki ale przyjemny, cytrusy, ziołowość, białe owoce.
Smak: wysycenie średnie/średnie-, bardzo lekkie, nawet odrobinę wodniste, aczkolwiek po chwili wchodzi smak - i tak - to piwo jest naprawdę bardzo lekkie, pijalne i orzeźwiające, pije się bardzo dobrze ale czy jednak smaku nie jest za mało? Mamy nuty zbożowe, lekką goryczkę, trochę cytrusów i dość przyjemna dawka fenoli pod koniec. Jako starter lub zestaw kilku na upalny dzień nad wodą wydaje się być idealne, do degustacji dla smaku już mniej, w końcu wlewa się to w siebie w kilka minut. 7 z minusem
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-08-07 17:49:31
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu nuty białych owoców, trochę cytrusów, może ciut żywicy, zbożowość, podbudowa słodowa. W smaku lekkie z subtelną albedową goryczką, brak kontry kwaskowej, zboże, ziemistość, duża wodnistość, cytrusy na granicy autosugestii, fenolowy, pestkowy finisz, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta w czarno białej kolorystyce, klimatycznie wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 23.02.2022. Faktycznie dobry starter do rozpoczęcia degustacji, lub niskoprocentowy wybór na upalny dzień. Smaczny session saison bez większych fajerwerków, ode mnie dostaje 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.