Trzech Kumpli Ragnar
Trzech Kumpli Ragnar
Trzech Kumpli Ragnar
% alk. 10.7
Blg 26.0
5905669479356addbarcode
ulubione: 10

Z Porterem Bałtyckim, a tym bardziej z jego imperialną wersją łatwo nie jest. Stawka jest dość wysoka i sprowadza się do prostego stwierdzenia - albo grubo, albo wcale. To piwo po prostu MUSI być bardzo dobre, albo zwyczajnie nie ma sensu, by istniało.
Potężny zasyp - 26 Plato, masa czekoladowych i palonych słodów, sporo rozgrzewającego, ale ułożonego alkoholu, zdecydowana gorycz, kawa, czekolada, orzechy, suszone śliwki i dogadująca się z całym tym bogactwem odważna gorycz, ale nie taka, co na końcu zdepcze wszystko, tylko taka, która ładnie wszystko zepnie. Teorię każdy piwowar i konsument zna, prawda?
A jak poszło nam z wcielaniem teorii w życie?
My już tochę wiemy, a Was wszystkich zapraszamy na premierę Ragnara na One More Beer Festival 2017.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-07-18 10:42:23

oceny Oceny

Użytkownicy 8,47 / ilość: 45
Goście 9,25 / ilość: 8
średnia 8,58/10 / ilość: 53

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-12-31 19:18:39
Ciemne piwo browaru Trzech Kumpli w stylowej, niebieskiej etykiecie z ładnym opisem. Mocne piwo o gorzkim charakterze i niskim nasyceniu. Dominują słody jęczmienne i gorzka czekolada. W zapachu kawa, mocno palone, czasem nutka torfu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
jeremiks
starstarstarstarstar

2019-11-09 10:41:44
Mocno palone, gładkie, pijalne, oleiste.. niskie wysycenie.. W aromacie czekolada, lekka kawa. Piwko w moim stylu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-08-17 20:48:48
Piana beżowa, drobnoziarnista, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, wysoka na około pół centymetra, szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu świetne nuty kawowe, czekoladowe klimaty, duża dawka palonych, a nawet lekko wędzonych akcentów, pojawia się nawet woń cytrusów i owoców, aż nie mogę doczekać się degustacji. W smaku się nie zawiodłem, pełne i treściwe, ciemna moc w postaci czekolady i kawy, świetny palony, lekko podwędzany finisz, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, oleista faktura, na drugim planie zaskakujące cytrusy i owoce, pod koniec degustacji nieco przytłacza czekoladowa słodycz, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta w niebieskiej kolorystyce, interesująco wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 16.08.2019. Leżakowane ponad rok, degustowane dzień po terminie przydatności. Ułożony i aromatyczny imperialny porter bałtycki. Ciemne klimaty w postaci kawy, czekolady oraz paloności są na miejscu, dodatkowo pojawia się nuta cytrusowa, a do tego wszystkiego mamy porządny efekt rozgrzania przełyku. Jedynym minusem jest dla mnie po ogrzaniu i końcu degustacji narastająca czekoladowa słodycz, która nieco obniża pijalność. Oprócz tego jest to jeden z lepszych przedstawicieli tego stylu jakiego miałem okazję kosztować( nie licząc wersji ba). Ragnar dostaje 8 z plusem na zachętę. Leżakowana podstawa zdecydowanie lepsza niż świeża wersja Ragnara bourbon ba.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-07-07 21:14:29
zapach czekolada, paloność, lekka kawa, wysycenie niskie, w smaku gęste, oleiste, aksamitne, pełne, kawowe, palone, czekolada mleczna przechodząca w gorzką, lekkie suszone śliwki, słodkie ale tylko z początku, ułożony szlachetny alkohol, w tle przebijają się amerykańskie chmiele, gorycz średnia, popiołowy aftertase, ogólnie dobre, warka 05.2019r. cena 13,50zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010