Trzech Kumpli Quadruppel
Trzech Kumpli Quadruppel
Trzech Kumpli Quadruppel
% alk. 12.5
Blg 24.0
5905669479677addbarcode

Uwarzyliśmy trzy piwa w klasycznych belgijskich stylach, które są dla nas tym, czym jest album The Wall dla każdego fana Pink Floydów. To właśnie przez piwa takie jak Dubbel, Tripel czy Quadrupel zakochaliśmy się w piwnym świecie bez pamięci i właśnie te style stanowią belgijski tryptyk Trzech Kumpli. Głęboko miedziane, o wielowymiarowym aromacie pochodzącym z pracy belgijskich drożdży i bogatej kompozycji słodów. Poczujesz wędzone śliwki, rodzynki, ale też suszone wiśnie i morele przeplatane aromatami porto i cherry. W miarę ogrzewania się piwa rozpoznasz w nim coraz więcej cech wina, zarówno w smaku, jak i w aromacie. By nie skończyć degustacji przedwcześnie, zalecamy pić małymi łyczkami. Jest bardzo mocne.
Skład: woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel drożdże.
Dodał: prisoner - 2019-12-27 13:30:36

oceny Oceny

Użytkownicy 7,06 / ilość: 16
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,06/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-03-25 22:14:55
Aromat słodkawy, melasowo-słodowy,nuty chlebowe wyraźne, dalej karmel, figi, rodzynki, gdzie nie gdzie owoc: morela chyba najbardziej. W smaku likierowe, wytrawne na plus, słodowe i dość alkoholowe, goryczka średnia alkoholowa, przyjemny finisz: czuć nuty dobrego alkoholu tj. rumu, koniaku na podniebieniu. Może dłuższy leżak pobudzi więcej doznań smakowych, ale i tak nie jest źle.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-02-28 18:25:05
Miedź wpadająca w czerwień. Piana drobna, żółta. Mało, bo nalewano ostrożnie. Ale lepi się fajnie.
Aromat nikły. Słodowość, słodycz. Te sprawy.
Alkoholowe na maksa. Grzeje jak piec.
Coś w tym piwie z belgijskich jest, ale ten alkohol zamyka temat.
W życiu bym się nie spodziewał że kumple trafią na moją długą listę rozczarowń.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-02-18 15:58:08
troszkę czuć alkohol i troszkę (ale tylko troszkę) za mało tego co najlepsze w belgijskim piwie. Mam wrażenie, że można było zrobić 10% alk i by może wtedy by to tak estrów itp nie przykrywało... ale sączyło się powoli i przyjemnie :)
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-02-16 00:02:38
Początkowo aromat przywodzil mi na myśl dunkelweizena - czuć było bananowo przyprawowe, karmelowe akcenty. Po dluzszej chwili z kolei całość jest zdominowana przez śliwkę. Mocno dojrzała, na pewno nie suszoną.


Piwo bardzo treściwe, sesyjne, i juz od pierwszego łuku czuć ze bardzo mocne. Rozgrzewające w przełyku, ale w przyjemny sposób. W smaku karmelowe, chlebowe, lekko przyprawowe znow na wzor dunkelweizena. Słodkie, troszkę nawet ulepkowate i wyklejajace podniebienie. Goryczka niska. Akcenty winne, rodzynki, przypalony karmel.

Charakterne, pełne, mocne piwo o aromacie śliwek i rodzynek oraz karmelowo chlebowym, winnym i przyprawowym smaku. Treściwe, rozgrzewające, ale niespecjalnie złożone i wielowymiarowe. Jakkolwiek to zabrzmi ale czuć w tym piwie taki belgijski, nudny, klasyczny sznyt, co można w przypadku polskiego piwa w tym stylu odebrac jako pochwałę, ale jakoś po 3k spodziewałem sie więcej.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010