Trzech Kumpli Porter Bałtycki
Trzech Kumpli Porter Bałtycki
Trzech Kumpli Porter Bałtycki
% alk. 8.0
Blg 20.0
5905669479516addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Mamy podwójną przyjemność pisząc tego posta.
Po pierwsze: równiutko za tydzień przypada Święto Porteru Bałtyckiego (Baltic Porter Day).
Po drugie: kolejnym nowym piwem powiększa się nasza rodzina piwnych klasyków.
Tak jest, pocisnęliśmy klasycznego Portera Bałtyckiego i ciężko wyobrazić sobie lepsze wpasowanie czasowe jego premiery niż w trzecią sobotę stycznia.
Chcieliśmy, by nasz dwudziestoplatowy bałtyk był tak samo pijalny jak reszta naszych piw. Wierzymy, że się to udało, dlatego podarowaliśmy sobie butelki 0,33 l. Kupicie go w standardowych połóweczkach, które nieco wydłużą Wam spędzony z nim czas. Mamy nadzieję, że przyjemność również.
Miłego świętowania! Nie ma lepszego trunku na tę porę roku nad Porter Bałtycki!
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-01-14 07:51:40

oceny Oceny

Użytkownicy 8,56 / ilość: 16
Goście 8 / ilość: 4
średnia 8,45/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-04-16 15:22:10
Aromat to mieszanka słodkości: lukrecji, karmelu z czekoladą deserową, owocami w czekoladzie a także nutami przypieczonego chlebka, ogólnie sporo tu paloności. W smaku bardzo ułożone, alkohol nie wyczuwalny, trochę czekolady deserowej za to finisz już wyraźny z nutami opiekanego chleba. Kolejne świetne piwo ze stajni Trzech Kumpli z mojego Tarnowa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-03-03 06:39:44
Bardzo ciemne. Bez refleksów. Piana znika szybko. Tylko tafla, a właściwie to już tylko atol. Kolor jej był brązowy.
W aromacie rządzi wiśnia. Jest też sos sojowy i niepokojący akcent rozpuszczalnika.
Bąbelków prawie nie ma. Słodko jest. I gładko jest. Czekolada deserowa z kawą. Trochę czerwonych owoców. Głównie śliwka. Pumpernikiel. Klimaty miodowo karmelowo melasowe eksponują się w przewadze.
Jest i skromna goryczka. Jednak raczej jako antrakt pomiędzy kolejnymi łykami. Nawet nie sili się na równoważenie słodyczy. Ale wraz z umiarkowaną kwaskowością daje radę i słodkie wygrywa niską ilością punktów.
Porter nieagresywny, raczej deserowy. Mimo sporej słodyczy nie wykleja. Może ciut niższy ekstrakt tu pomaga. Alkohol ukryty doskonale.
Na swój sposób ten porterek jest nawet pijalny.
Paloności raczej tu nie ma, nuty owocowe są gdzieś hen daleko. Niemniej 9 / 10 dam. Wolę Ragnara. :D
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-02-26 22:10:34
Aromat złożony, intensywny, i w stu procentach jak najbardziej stylowy, wręcz wzorcowy. Paloność, nuty ciemnych słodów, kawa zbożowa, lukrecja, nuty przypalonego karmelu, orzechów. Dużo się dzieje, piwo pięknie pachnie.

Ciemne, ciemnobrunatne, w szkle wydaje się być czarne. Piana beżowa, niestety opadająca wraz z syczącym dźwiękiem. Po dłuższej chwili nie pozostaje niestety nic po niej.

Półsłodkie, praktycznie płaskie, pozbawione nasycenia, dość pełne piwo o smaku gorzkiej czekolady, pumpernikla. Palone, jak na styl myślę że absolutnie w górnych granicach. Długi, bardzo długi czekoladowo kawowy finish, wraz ze średnio intensywna goryczką. Alkohol pięknie ułożony.

Trzech Kumpli umie w IPY, i jak się okazuje umie również w klasyczne portery bałtyckie. Piwo bardzo wyraziste, intensywne w odbiorze, prezentujące wszystkie cechy dobrego porteru bałtyckiego ze zdwojoną siłą. Piwo o aromacie i smaku mocno ciemnego, opiekanego pumpernikla, ciemnych słodów, kawy zbożowej, lukrecji, orzechów, czy w końcu gdzieś w tle - gorzkiej czekolady. Całość owiana wyraźną, ale nie przesadzoną palonością, goryczką i długim kawowo czekoladowym finishem. Porter w 100%.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 7 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-02-14 18:53:14
Prezencja i aromat typowe dla stylu. W smaku za to się wyróżnia. Pełny, gładki, niezbyt wysycony, wysoce pijalny, świetnie zbalansowany. Alkohol niewyczuwalny. Są nuty kawy, gorzkiej czekolady, skórki chleba. Bardzo dobre piwo, gdyby jakiś zagraniczny gość chciałby poznać smak polskiego portera bałtyckiego, to myślę, że to piwo świetnie by się nadawało.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010