Trzech Kumpli / Piwne Podziemie Tripadelic
Trzech Kumpli / Piwne Podziemie Tripadelic
Trzech Kumpli / Piwne Podziemie Tripadelic
% alk. 8.6
Blg 18.5
IBU 60
5905669479127addbarcode
ulubione: 7

Piwo uwarzone przez Browar Lotny Trzech Kumpli z Tarnowa w kooperacji z Browarem Piwne Podziemie z miejscowości Rożdżałów (niedaleko Chełma). Piwo zostało uwarzone w Rzemieślniczym Browarze Jana z Zawiercia. Premiera Tripadelica odbyła 7 kwietnia 2016 roku podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Bardzo lubimy mieszać piwne style. Lubimy też mieszać różne podejścia do warzenia i wymieniać się wiedzą, więc zaprosiliśmy do wspólnego działania jeden z naszych ulubionych polskich browarów – Piwne Podziemie. Tripadelic powstał jako fuzja belgijskiego Tripela oraz amerykańskiego podejścia do chmielenia. Dodatkowo użyliśmy bogatej mieszanki skórek owoców cytrusowych – pomarańczy, grejpfrutów, limonek oraz cytryn i oczywiście fermentowaliśmy belgijskimi drożdżami. Chcieliśmy by sporo się w tym piwie działo, ale jednocześnie, by przedłużone leżakowanie pozwoliło mu się “ułożyć”. Aromat to głównie czerwone egzotyczne słodkie owoce w parze z cytrusami. Na drugim planie zioła, pieprz i goździki – to za sprawą drożdży. W smaku sporo ciała i krągłości od sporej zawartości alkoholu, które zrównoważone są przyjemną goryczką. To piwo pije się niebezpiecznie łatwo, więc radzimy brać małe łyczki.

Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody, chmiele (Columbus, Amarillo, Citra, Yellow Sub - blend), drożdże Fermentum Mobile – Belgijskie Pagórki, dodatki (zest ze skórek cytrusów)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-13 11:44:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7,74 / ilość: 46
Goście 7,67 / ilość: 6
średnia 7,73/10 / ilość: 52

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-05-14 09:07:36
Barwa ciemne złoto , zamglone konkretnie choć nie całkowicie. Piana biała , drobna , w miarę trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć fenole , estry , typowo dla belgijskich piw , w tle są cytrusy ale po jakimś czasie coś znikły w aromacie. Z butelki bardziej amerykańskie chmiele czuć niż ze szkła. Oczywiście są przyprawy , nie do pomylenia z innym stylem. W smaku bardzo gładkie , zabójczo pijalne , alko świetnie ukryte. Mocno czuć dalej owoce , fenole , belgijska strona konkretna w piwie , amerykańska jest przykryta ale ją czuć co cieszy. Delikatnie rozgrzewa co normalne przy takim piwie. Są przyprawy , owoce cytrusowe w tle , estry , typowo dla belgijskich piw. Niezła goryczka , fajne ciało , delikatna słodycz , pomarańcze mocno wyczuwalne. Fajnie zbalansowane , smaczne , wg mnie bardzo udane piwo , nudna Belgia nie musi być nudna. Warka do 01.08.2020 , myślę że na świeżo było by jeszcze lepsze ale i tak w smaku bardzo udane , chętnie powtórzę :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-03-11 21:22:52
W aromacie bardzo cytrusowo. Limonka, cytryny, pomarańcze, grejpfruty. Do tego fenolowa belgijska nuta, odrobinę apteczna przy czym całość ma aromat jakby środka przeciwgorączkowego o smaku cytrynowym, ot jakis fervex itp. odrobinę czuć alkohol więc całość też troszkę jak nalewka cytrynowa.

W smaku w zasadzie powtórka z rozrywki. Wiecej fenoli i nut belgijskich. Jest troszkę pieprzowo, przyprawowo, lekki imbir. Goryczka średnio intensywna, piwo troszkę za płaskie i mało nasycone dwutlenkiem węgla jak na Belgijskiego Tripla.

Koniec końców dobry mix piwa belgijskiego i cytrusowo owocowego, goryczkowego IPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-01-15 21:32:54
Aromat fantastyczny. Tak czysta, intensywna brzoskwinia. Mamy też cytrusy. Aromat rewelacja, jest totalnie nietypowy. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Ciemnożółte, z takim lekkim zamgleniem. No takiej brzoskwini w piwie nigdy nie czułem. Jest też słodziutko. Hmm...spodziewałem się wyższego wysycenia. Psuje to trochę odbiór piwa, bo piwo wydaje się płaskie. Ciało takie sobie. Jest delikatnie kremowe. Bardzo fajna owocowość. Ta brzoskwinia w akompaniamencie z cytrusami. Jest też przyprawowy finisz w tym piwie. Jest wytrawne. Lekka kwaśność też jest. Jest goryczka co ciekawe, taka w klimacie ziołowym bym powiedział. Piwo jest niesamowicie pijalne, alkohol bardzo fajnie ukryty. Aromat wyrywa z butów, ale w smaku jest dobre i bez jakiś fajerwerków. Piwo ciekawe. Fajny trip, ale bez zbyt odległych podróży.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-04-28 12:24:31
Pomarańczowe. Miodowe. Mocno opalizujące. Piana biała. Średnia. Sporo dużych bąbli. Szybko znika. Trochę firanek pozostawia.
Aromat cytrusowo drożdżowy.
Średnio nasycone. Mięsiste.
Cytrusy, zbożowość, słodycz. Kwasek też jest. Nie mała, zestowa goryczka. W posmaku przyprawowość.
Lekki klimacik belgijski.
Nie sposób wychwycić które nuty cytrusów są od skórek, a które od chmielu. Dlatego piwo jest dla mnie bardziej belgiem niż amerykańcem. Jak zwał, tak zwał. Jest bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010