Trzech Kumpli & Pinta Coast Starlight
Trzech Kumpli & Pinta Coast Starlight
Trzech Kumpli & Pinta Coast Starlight
% alk. 6.7
Blg 16.0
5905669479639addbarcode
ulubione: 4

Uwarzone w kooperacji przez Trzech Kumpli - Browar Lotny i Browar Pinta.
Czy tęsknisz do "starych dobrych" goryczkowych IPA? Czy podobnie jak my lubisz wychylić szklaneczkę klasycznego East Coast'a lub rasowego West Coast'a? Świetnie sie składa, bo nie tylko my, ale ekipa Browaru Pinta ma tak samo. Taka zbieżność piwnych sympatii dwóch zaprzyjaźnionych browarów zawocowała podwójną kooperacją - Coast Starlight (West Coast IPA) oraz Silver Star (East Coast IPA).
Coast Starlight to klasyczne połączenie kolejowe niemal całego Zachodniego Wybrzeża USA: z Seattle do LOs Angeles - 2216km w średnio 35 godzin. Odjazd! Właśnie tamta część USA była dla nas inspiracją w warzeniu IPA, które trzymasz w ręce. Jest jasne, solidnie chmielone i obfite w alkoholową moc. Ze szklanki buchną owoce cytrusowe: grejpfruty, mandarynki, cytryny, limonki oraz przyjemny, słodki zapach jasnych słodów. Smak to poteżna owocowa soczystość z solidną chmielową goryczką.Nic tylko otoworzyć i obserwować przelatujące przez okno pacyfuczne widoki...
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2019-10-01 18:55:28

oceny Oceny

Użytkownicy 8,85 / ilość: 20
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,85/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2019-11-09 20:55:48
Dobra, klasyczna west coast IPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-11-07 21:57:30
Aromat kapitany, super owocowy, tropikalny i żywiczny. W smaku pełne, również owocowe z konkretną ale przyjemną goryczką, która sporo zalega.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-11-06 19:15:43
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu świetne nuty owocowe, wręcz egzotyczne klimaty, cytrusy, sporo karmelu oraz żywicy, podbudowa słodowa. W smaku owoce z elementem podsuszenia również na pierwszym planie, dużo ciała, jeszcze więcej karmelu i żywicy, goryczka całkiem zalegającą o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta bardzo ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 20.04 2020. Naprawdę klasyczne West Coast IPA, a przy tym aromatyczne i orzeźwiające. Świetna kooperacja Pinty i Trzech Kumpli, smakowało mi bardziej niż East Coast IPA, przede wszystkim dzięki tej niebanalnej owocowości i mocnym charakterze. Zdecydowana 8 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-11-04 22:49:59
Barwa złota klarowna , piana biała , drobna i w miarę trwała. Zostawia ładny lacing na szkle. W aromacie czuć zarówno grejpfruta jak i naftę. Przyjemnie choć może delikatnie czuć nutę karmelu ale taką tyci tyci. Ciekawie choć trochę wg mnie za mało tych owoców deklarowanych na etykiecie. Nie bucha tymi owocami. W smaku jest w miarę pełne , wytrawne i z super goryczką. Nie czuć alko , gaz na średnim poziomie. Troszeczkę za mało tych owocowych akcentów , troszkę grejfruta i nafty ale nie czuję nic więcej. Piwo smaczne , z super goryczką choć spodziewałem się czegoś lepszego po opiniach. Jest bardzo dobre bez wątpienia i goryczka jakiej dawno nie miałem. Warka do 14.04.2020 godne polecenia a ciężko o dobrego west coasta.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010