Trzech Kumpli Piece of Cake
Trzech Kumpli Piece of Cake
Trzech Kumpli Piece of Cake
% alk. 5.6
Blg 13.5
IBU 50
5905669479226addbarcode
ulubione: 9

Kolejne piwo w stylu India Pale Ale uwarzone przez lotny browar kontraktowy Trzech Kumpli. Browar ten warzy od 2014 roku, założycielem i piwowarem jest Piotr Sosin. Nie jest to inicjatywa założona przez trzech kumpli, co sugeruje sama nazwa browaru. Nazwa browaru nawiązuje do dewizy, iż piwo łączy ludzi, jest znakomitym uzupełnieniem spotkań z przyjaciółmi itp. Piece Of Cake uwarzono w Szczyrzyckim Browarze Cystersów - Gryf. Wcześniej warzono w browarze Wojkówka oraz w Trzech Koronach z Nowego Sącza. Od jakiegoś czasu wszystkie piwa z browaru Trzech Kumpli dostępne są w półlitrowych butelkach. Wcześniej pojawiały się jedynie butelki o pojemności 0,33l. Piece of Cake to piwo w stylu India Pale Ale w wersji lekkiej, inaczej - sesyjnej. Pochodzący od amerykańskiego chmielu aromat mandarynek, grejpfrutów i jagód leśnych harmonijnie łączy się w nim z nutami żywicznymi i runa leśnego. Śmiała cytrusowa goryczka i umiarkowana moc alkoholowa zbalansowane są lekkim słodowym kręgosłupem. Jasnozłote, lekko zamglone o kremowej pianie. Piece of Cake to świetne piwo do rozpoczęcia flirtu z aromatycznymi amerykańskimi IPA. Trudno uwierzyć, jak bardzo aromatyczny może być chmiel! Piwo niefiltrowane, nieklarowane, pasteryzowane. Unikać nasłonecznienia!

Skład: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny; chmiele: Chinook, Cascade, Simcoe, Equinox; drożdże.

Debiut Piece of Cake przypadł na Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, który odbył się 1 maja 2015 roku.
Dodał: bartekn - 2015-12-09 16:55:32

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 56
Goście 8 / ilość: 12
średnia7,63 / ilość: 68

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2021-01-14 17:55:50
Bardzo aromatyczne i pełne w smaku jak na Session IPA. Trzech Kumpli to sprawdzony producent
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2018-08-22 07:35:29
Piwo z pewnością bogate. Liczba doznań smakowych i zapachowych rzeczywiście może niektórych przytłoczyc. Piękna gęsta piana, utrzymująca się bardzo długo. Kolor samego trunku bursztynowy - cieszący oko. Zapach typowy czyli cytrusy. W smaku jest goryczka, która dość szybko znika a pozostaje słodki słód. Po ogrzaniu i ponownym teście zapachu pojawił się słodki zapach biszkoptowy. Podsumowując bardzo mi smakowało to piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-01-11 20:44:04
zapach, cytrusy, tropiki, wysycenie średnie, w smaku słód, cytrusy, żywica, czuć gładkość pszenicy, bardziej w stronę kwaśności niż słodyczy, gorycz średnia, grejpfrutowa, ogólnie dobre ale niczym mnie nie zaskoczyło, cena 8,69zł
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-11 07:21:03
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu przyjemne nuty cytrusowe i egzotyczne, coś jakby mleczne klimaty... lekka kwiatowość i zbożowość. W smaku dominuje żywica, choć ciekawie łączy się z cytrusową lekko zalegającą goryczką, jak na sessiona dużo jest tutaj ciała, dobra kontra słodowa i kwaskowa, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty, etykieta ciekawie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 23.04.2018. Ciekawa Session IPA, pomimo swojej sesyjności pełna w smaku. Z czasem może nawet zbyt pełna przez co pijalność nie stoi na tak wysokim poziomie jakim bym się spodziewał. Interesująca interpretacja, aczkolwiek Trzech Kumpli ma w swoim repertuarze o wiele lepsze wyroby. Piece of Cake to maksymalnie 7 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.