Trzech Kumpli Pan IPAni Double Wheat IPA
Trzech Kumpli Pan IPAni Double Wheat IPA
Trzech Kumpli Pan IPAni Double Wheat IPA
% alk. 7.2
Blg 19.0
IBU 60
5905669479257addbarcode
ulubione: 12

Pan IPAni Double Wheat IPA to piwo uwarzone przez lotny browar kontraktowy Trzech Kumpli. Browar ten warzy od 2014 roku, założycielem i piwowarem jest Piotr Sosin. Nie jest to inicjatywa założona przez trzech kumpli, co sugeruje sama nazwa browaru. Nazwa browaru nawiązuje do dewizy, iż piwo łączy ludzi, jest znakomitym uzupełnieniem spotkań z przyjaciółmi itp. Double Pan IPAni uwarzono w Browarze Jana z Zawiercia. Wcześniej warzono w browarze Wojkówka, w Trzech Koronach z Nowego Sącza oraz Szczyrzyckim Browarze Cystersów - Gryf. Od jakiegoś czasu wszystkie piwa z browaru Trzech Kumpli dostępne są w półlitrowych butelkach. Wcześniej pojawiały się jedynie butelki o pojemności 0,33l. Double Pan IPAni to nowa odsłona złotego medalisty w kategorii White IPA, tym razem w wersji o podwójnej mocy. Double Wheat India Pale Ale? Ale o co chodzi? Uwarzę mocne piwo, bo takie właśnie lubię. Chcę jednak, by było ono w odczuciu bardzo lekkie, więc sypnę sporo pszenicy i owsa - to zawsze działa. Sięgnę po moje ukochane amerykańskie chmiele, których aromat nigdy nie przestanie mnie fascynować. Ale wrzucę również polski, który podczas chmielobrania 2015 oczarował mnie bez reszty - Cascade PL. Piwo będzie dość słodkie, by gorycz miała z czym się połączyć i stworzyć coś, do czego zawsze w piwach dążę - balans.No i ta pierwszoplanowa chmielowa owocowość, pamiętasz ją z pojedynczej wersji Pan IPAni? Nasz piwowar to straszny gaduła,więc może po prostu spróbuj już piwa? Piwo niefiltrowane, pasteryzowane. Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki pszenne, płatki owsiane, chmiele: Magnum, Palisade, Cascade US, Cascade PL, Mosaic, Citra, drożdże górnej fermentacji. Piwo swoją uroczystą premierę miało 5 grudnia o godzinie 20. 00 w pubie Tap House przy ulicy Świętego Jana 30 w Krakowie. Sporą ciekawostką jest zastosowanie chmielu Cascade PL. Jest to amerykański Cascade, który rósł na polskiej farmie Polish Hops. To chyba jedno z pierwszych, jak nie pierwsze w Polsce piwo, do którego został dodany właśnie ten chmiel.
Dodał: bartekn - 2016-02-04 13:27:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,97 / ilość: 76
Goście 8,36 / ilość: 14
średnia 8,03/10 / ilość: 90

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-05-26 11:01:10
Barwa zmętniona pomarańczowa. Piana biała , niska , drobna , niezbyt trwała niestety i zostawia porządny lacing. W aromacie czuć chmiel , i podstawę słodową. Czuć że to na pszenicznym słodzie , fajnie cytrusy współgrają z lekkim słodem jaki jest pszeniczny. Może nie jest to jakaś mega bomba aromatów , piwo w starym stylu że tak powiem. Kiedyś to był sztos , teraz to taka nostalgia ale nadal bardzo dobra. W smaku pełne , jednocześnie zabójczo pijalne. Niska goryczka , cytrusy fajnie tu robią robotę. Średni gaz , raczej z wytrawnych o dziwo IPA. Piwo smaczne , w sumie tak jak pisałem wyżej w starym stylu. Choć wersja podstawowa a przynajmniej jak piłem z kranu i z edycji urodzinowej była jednak lepsza , bardziej soczysta , nie aż tak zabójcza. Dla mnie ta wersja to takie 8 z minusem , ale bardzo chętnie nie raz po nie sięgnę , atrakcyjnie cenowo , łatwo dostępne piwo. Warka do 17.12.2020 :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
MJK
starstarstarstarstar

2020-05-07 08:04:18
Co tu dużo gadać, fantastyczne piwo - prawie równie dobre jak wersja triple a dużo tańsze, z drugiej strony troszeczkę droższe niż wersja pojedyńcza ale też niewiele droższe. Nie ma się czego przyczepić i w domu zawsze trzeba mieć Jakąś butelkę z tej trójcy.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
stresS
starstarstarstarstar

2020-03-27 23:12:00
Bardzo dobre jak większość od 3 kumpli, ale jednak zwykła wersja dla mnie lepsza, lżejsza. Jednak i to piwko godne polecenia, zapach niesamowitych cytrusów, coś pięknego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-02-11 23:11:37
Drugie podejście, po 2,5 roku, za pierwszym razem z kija w knajpie patronackiej, było najgorszym piwem pitym tego wieczoru
Wygląd: barwa słomkowa, nieprzejrzyste, piana niewielka, lacing żaden
Zapach: pachnie jak IPA w 2014, czyli trochę amerykańskim chmielem, jakaś nuta miodu i karmelu, a tak to nieznacznie, wtedy to na człowieku robiło wrażenie
Smak: NIewiele się zmieniło, piwo jest słodkie, ma nuty miodowo-karmelowe, które były ok w double IPA ale niekoniecznie wheat, ogólnie #teamsłodyczka, chmielowość nieznaczna, zaledwie zaznaczona, cytrusowa z odrobiną żywic, delikatna albedowa goryczka. Mocniejsze IPA pija się dla jakichś wrażeń, bo raczej nie dla alkoholu, tu wrażeń większych nie ma. Jest przyzwoicie zrobione, ale nie zachwyca. Nie jest złe, ale zaledwie trochę ponad średnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010