Trzech Kumpli Otwarcie Sezonu
Trzech Kumpli Otwarcie Sezonu
Trzech Kumpli Otwarcie Sezonu
% alk. 5.7
Blg 13.0
IBU 25
5905669479035addbarcode
ulubione: 10

Uwarzone przez kontraktowy, lotny Browar Trzech Kumpli, w Szczyrzyckim Browarze Cystersów GRYF. Browar Trzech Kumpli warzy od roku 2014. Głównym piwowarem jest doświadczony piwowar domowy Piotr Sosin. Otwarcie Sezonu to pierwsze piwo uwarzone w Szczyrzyckim browarze Gryf. Wcześniejsze piwa warzono z browarze Wojkówka i Trzy Korony z Nowego Sącza. Początkowo piwa z lotnego browaru Trzech Kumpli, dostępne były tylko w butelkach o pojemności 0,33l. W ostatnim czasie porzucono ten pomysł i teraz piwa pojawiają się w standardowych butelkach o pojemności 0,5l. Otwarcie Sezonu to piwo w stylu Saison, który narodził się w Walonii - francusko-języcznej części Belgii. Saison, czyli po prostu sezon, warzony był na farmach na początku wiosny, by mógł dojrzeć na okres letni. Miał orzeźwiać i krzepić pracowników ciężko pracujących przy żniwach. W aromacie owocowe i goździkowo-ziołowe. W smaku kwaskowe, subtelnie goryczkowe i wytrawne. Żywe, a zarazem delikatne nagazowanie czyni go wyjątkowo rześkim i zwiewnym, Idealne piwo na otwarcie ciepłego sezonu.

Skład: woda; słody: Jęczmienny, Pszeniczny, płatki owsiane; chmiele: Hallertauer, East Kent Goldings, Saaz; drożdże.
Piwo niefiltrowane, nieklarowane, pasteryzowane.
Odpowiednie dla wegetarian.
Piwo zadebiutowało 23 maja 2015 roku.
Dodał: Gogo - 2015-10-30 17:06:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7,28 / ilość: 100
Goście 7,5 / ilość: 4
średnia7,29 / ilość: 104

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-08-17 04:25:20
Ładnie pachnie, ale w smaku to dosyć przeciętne obecnie piwo, w dodatku zbyt mocno kwaskowe
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 4 )
5 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2022-06-24 19:06:59
Aromat przyjemny: owocowy, przyprawowy, kwiatowy, w smaku wytrawne, przyprawowe bardzo ale bardzo pijalne, goryczka wyraźna ale krótka. Dobre ale brakuje w smaku akcentów skórki od pomarańczy czy cytryny
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar

2022-01-09 12:35:49
Czas na Browar lotny i jego trunek :) Jak podają na etykiecie ; piwo pozbawione wszelkich aromatów, wyłącznie drożdże, chmiele, słody i oczywiście wodę :). Po pierwszym łyku niby tak jest, po drugim prawie tak jest. Barwa jasnozłota i lekko przymglona prawie klarowne. Piana niska i szybko opadająca. W smaku rześkie i lekkie, czuć słodowość i dominującą w końcówce goryczkę w dobrym tonie. W dalszej degustacji czuć jednak delikatną ziołowość, której miało nie być ( wróć zapis na etykiecie). Jednak to nie psuje tego piwa na tyle aby nie wypić dwóch butelek :) Podsumowując, piwo dobrze uwarzone, dobrze wysycone i gasi pragnienie, nie odrzuca, ale d**y nie urywa, można do niego wrócić co ważne :). Ocena 6/10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 4 )
awatar
MJK
starstarstarstarstar

2021-08-17 17:53:28
Żółte, dość mocno mętne z przyzwoitą acz niezbyt wielką pianą. W zapachu czuć wyraźnie goździki, które to też wyraźnie dominują w smaku przy czym na pierwszym planie czuć też miłą goryczkę a kwasowość pojawia się dopiero gdzieś w tle. Mocno - tak jak należało tego oczekiwać - sesyjne.
Reasumując bardzo dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.