Trzech Kumpli MVPils
Trzech Kumpli MVPils
Trzech Kumpli MVPils
% alk. 4.4
Blg 10.5
5905669479448addbarcode
ulubione: 5

Proste jak zasady gry w kosza.
Lekkie niczym dwutakt zakończony klasycznym layupem. Rześkie jak rozgrzewka przed meczem i odświeżające jak prysznic po nim.
Czyste, jak trójka, która wpada bez muskania obręczy.
Przejrzyste jak zasady awansu drużyn do playoffs. Goryczkowe jak strata piłki, która smakuje gorzko tylko przez chwilę, by zaraz przerodzić się w sportową złość, która pozwala wznieść się o poziom wyżej w następnym ataku. . .
Można znaleźć jeszcze sporo porównań naszego Amerykańskiego Pilsa do (chyba) najwspanialszej zespołowej gry świata, ale po co, skoro można je po prostu wypić?
Uwarzyliśmy go w bardzo klasycznym podejściu, ale użyliśmy cudownego amerykańskiego chmielu, który nadał mu żywicznego i owocowego charakteru.
Dodał: ark00 - 2018-05-08 14:50:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,04 / ilość: 23
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia8,08 / ilość: 25

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-01-09 23:56:26
Pite pod koniec daty przydatności, więc oceniam je łagodniej.
Piwo ostatnio robi furorę i co mnie nie dziwi, bo jest znakomicie zbalansowane. Goryczka wyraźna, znakomicie podbijająca pijalność. Natomiast muszę zwrócić uwagę na zaskakującą wodnistość, która nie występuję w innych pilsach. Smakuję jakby to piwo miało 6 plato, co nie jest straszną wadą, ale odbiera mu szanse na lepszą ocenę. Aromat rewelacja, czuć głównie chmiel, a dokładniej chmiel w granulacje. Owoców jest mało, trochę tylko cytrusy dają o sobie znać.
Udane piwo, chętnie bym przytulił większą ilość na zapas ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
TeddDeireadh
starstarstarstar
2019-01-11 19:52:45
Chciałbym tylko zauważyć że pisanie recenzji piwa o północy jest bardzo smutne.. Mam nadzieję że z tego wyjdziesz
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-07 17:25:08
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około półtora centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu eleganckie nuty cytrusowe, zbożowe klimaty, sporo kwiatowych oraz iglastych akcentów, aromatyczna chmielowość, podbudowa słodowa. W smaku chmielowość pilsa łączy się z cytrusami amerykańskiego chmielu, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, dobra kontra kwaskowa, dużo zbożowych klimatów, piwo jest klimatyczne, aromatyczne i orzeźwiające, wysycenie średnim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta w niebiesko-czerwonej kolorystyce porządnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 22.01.2019. Naprawdę udany American Pils w wykonaniu polskiego browaru umiejscowiłbym go pomiędzy The Cop z Brokreacji a American Pilsem z serii Piotrek z Bagien, który smakował mi nieznacznie bardziej. Ciężko się tutaj do czegoś doczepić, dobry balans, ja jednak preferuję jeszcze większą ilość cytrusów kosztem pilsowych posmaków i tylko i włącznie dlatego dam 7 z dużym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-09-04 20:01:21
Aromat średnio intensywny. Klasyczny, czysty, lagerowy, taki jak w pilsie być powinien. Lekkość, zwiewność, charakterystyczna jasna słodowość a w tle cała reszta tj. chmiel - w tym wypadku amerykański - czuć cytrusy oraz nuty iglasto świerkowe.

Jasne, jasno złociste a za sprawą ekstraktu można by rzec wręcz słomkowe. Leciutko opalizujące, subtelnie załamujące światło więc nie mamy do czynienia z idealnie klarownym piwem. Piana średnioobfita, kremowa, drobnopęcherzykowa, biała. Opada powoli, po kilku łykach wciąż pozostaje na powierzchni i oblepia szkło.

Średnio wysycone dwutlenkiem węgla. Orzeźwiające, pół-wytrawne, owocowe - czuć cytrusy, nuty iglaste oraz jest też lekka odchmielową słodyczą w postaci owoców tropikalnych. Słodowość i pełnia niska, ale dzięki chmielowi i nutom owocowym piwo nie jest puste. Finish z kolei to posmak, słodowy, chlebowy, ziemisty, po którym pojawia się wysoka, nieco zalegająca jednak goryczka.

Morska opowieść z etykiety w pełni odzwierciedla to co znajduje się w butelce i to czego doświadczamy pijąc to piwo. Lekkie, rześkie, odświeżające, czyste, goryczkowe, z asystą cytrusowo żywicznych amerykańskich odmian chmielu. Abstrahując od lekkiego urozmaicenia gatunku pilsa za pomocą amerykańskiego chmielu, myślę że jest to jedno z najlepszych jasnych, lekkich piw dolnej fermentacji w kraju i w kategorii pilsa jakiegokolwiek warte polecenia. Trzech Kumpli po raz kolejny nie zawodzi.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-08-11 20:16:59
zapach słodowy, cytrusy, wysycenie średnie+, w smaku słodowe, gładkie, cytrusowe, żywiczne, gorycz średnia-, cytrusowa, żywiczna, długo zalegająca, bardzo dobre piwo, chyba najlepsze z tegorocznej mody na pilsy, pijalnie, orzeźwiające, chmielowość idealnie przykrywa niski baling, cena 8,90zł
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.