Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbock
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbock
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbock
% alk. 8.0
Blg 21.0
5905669479738addbarcode
ulubione: 5

Uwarzone w kooperacji przez Trzech Kumpli - Browar Lotny i Browar Łańcut.
Pamiętacie naszą drugą kooperację z Browar Łańcut?
Na wszelki wypadek przypomnimy...
Uwarzyliśmy Rauchdoppelbocka, czyli wędzonego podwójnego koźlaka. Podobnie jak w naszym Piwie w Stylu Grodziskim i tym razem użyliśmy słodu wędzonego dymem z drewna dębowego. Ekipa Browar Zapanbrat już dobrze wie jak przygotować perfekcyjny słód wędzony. Tym razem było go grubo ponad tonę, a był tak pyszny, że wszyscy mieliśmy drugie śniadanie z głowy.
Tak więc, gdy już myśleliście, że nie da się uwarzyć bardziej kontrrewolucyjnego i demode piwa niż podwójny Koźlak, my dorzuciliśmy jeszcze element "wędzonki". A jak wiadomo wędzonka dzieli miłośników piwa po równo - na tych którzy mówią "kocham" i na tych, co skrzywieni cedzą przez zęby "nie zbliżać się z tym do mnie". Tak więc jedno jest pewne - nudy nie będzie.
Rauchdoppelbock od Trzech Kumpli i Browaru Łańcut ma intensywny zapach wędzenia, dymu z ogniska, co może miło kojarzyć się z wczesnowiosennymi lub jesiennymi porządkami w ogrodzie, które często generują właśnie ów dym. Jasne, rozumiemy, że nie każdy lubi dym z ogniska sąsiada, podobnie jak nie każdy lubi wędzonkę w piwie.
W pełni to pojmujemy i nie obrażamy się.
Ale wróćmy do samego piwa...
Tuż po wędzeniu poczujecie aromat słodów - przyjemny chlebowo-ciasteczkowy profil z domieszką karmelu. W smaku z kolei piwo okaże się być pełne, a niemała ilość alkoholu - wystarczająca, by wszystko dobrze ze sobą połączyć - miło doda pikantnego spięcia. Koźlaki nie mają wysokiej goryczy, chmielu używa się w nich tylko dla balansu całości. Nie inaczej jest u nas.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2020-04-20 21:10:24

oceny Oceny

Użytkownicy 8,41 / ilość: 29
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,41 / ilość: 29

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2021-09-17 19:49:18
Rewelacyjny wędzony koźlak.
Dym, wędzone owoce w typie śliwki, daktyli, wiśni, podwędzana kawa i ciemna czekolada. Nuty idące trochę w porter bałtycki. Bardzo przyjemne i satysfakcjonujące. Jest zdecydowanie wytrawne, jedynie z malutką nutą słodyczy. Idealne na jesienny wieczór, z pewnością do powtórzenia. 9/10
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2021-07-10 19:06:34
Mocno brunatne, kremowa, niewysoka pianka. Aromat pełny, mocno wędzony. W ustach gładkie, pełne. Alkoholu nie czuć. Oprócz wędzonki i slodoweej pełności jest lekka kontra kwaskowa, minimalna goryczka. Akcenty chlebowe obecne. Piwo nie jest złożone, dla tych co wiedzą czego chcą. Solidne.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
SlawekT
starstarstarstarstar

2021-06-09 23:04:35
Wygląd: kolor dość ciemny jak na koźlak, no ale to w końcu koźlak podwójny, więc kolor jasnego portera można wybaczyć, klarowny, piana niska (ale to nieszkodzi), szybko zanika, nasycenie średnie:
Zapach: dym, drewno, beczka, palony słód, może trochę czekolady
Smak: intensywnie dymny, przyjemny, lekko słody, pełny w smaku, goryczka umiarkowana.
Udane piwo, Schlenkerla by się go nie powstydziła.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-05-29 19:18:56
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa, klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu świetna nuta wędzona, bukowe aromaty, karmel, czekolada, trochę ciasteczek, dymność, moje klimaty zdecydowanie. W smaku wędzoneczka, wchodzi mocno i przez chwilę utrzymuje się na podniebieniu, jest karmel, ale ciała ilość co najwyżej przeciętna, chlebek, czekolada, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 29.08.2023. Aromat bardziej konkretny niż smak, moja ulubiona wędzonka drewnem bukowym jest obecna, aczkolwiek w stopniu nie do końca mnie zadowalającym. Nie czuć że jest to podwójny bock, smakuje jak zwykły z efektem rauch. Jest solidnie, ale bez zachwytu, tak na 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.