Trzech Kumpli ITAPils
Trzech Kumpli ITAPils
Trzech Kumpli ITAPils
% alk. 5.0
Blg 12.0
5905669479790addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Mediterranean Pils czyli piwo dolnej fermentacji uwarzone ze słodu i chmieli uprawianych w rejonie basenu Morza Śródziemnego. Postawiliśmy na wspanale treściwy, ale jednocześnie delikatny słód z jęczmienia rosnącego w okolicach Wenecji i na słoweńskie chmiele, które oddały do piwa niecodzienne nuty kwiatowe: bzu i fiołka, ale także zmieniste, żywiczne i ziołowe.
Ta bardzo frapująca kompozycja aromatyczno-smakowa uzupełniona została chmielową goryczką "w punkt" - nie za niską, ani za wysoką, akurat taką, by domknąć to piwo jako ekstremalnie pijalne. Idealne zwłaszcza na upalny dzień, który przywoła wspomniania z podróży w okolice włoskiego "buta".
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2020-08-31 17:49:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7,79 / ilość: 28
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,79 / ilość: 28

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
meshigene
starstarstarstarstar

2021-03-06 19:53:46
Wygląd przyzwoity, barwa taka trochę jaśniejsza od podstawowego pilsa, piana skromna ale ładna, nic specjalnego.
Pachnie kwiatami, dość mocno, ale kwiatami, spodziewałem się już takiego delikatnego pilsa jak podstawowy pils od Trzech Kumpli, jednak z pierwszym łykiem już czuję mocną wytrawność i uderzenie chmielowej goryczki, takiej wręcz żywicznej i zalegającej. No widać, że chmielu nie żałowali. To mi przypomina ukraińskie kraftowe ipy sprzed kilku lat, których wtedy nie zrozumiałem, a teraz to dla mnie duży atut. Druga połowa butelki (czy raczej szklanki) natomiast już bardziej zbalansowana, mniej cholernie chmielowa, bardziej słodowa i trochę zbożowa, nawet dość tradycyjnie, jednak też nie do końca jak w \"zwykłych\" pilsach, nie wiem dokładnie jak to określić.
W sumie dobrze, ale nie jest to piwo na co dzień, a raczej taka przyjemna ciekawostka, tym bardziej, że ja nie oczekiwalem niczego szczególnego, wiedząc, że słoweński chmiel niby fortuna wrzuca do miłosławskiego pilznera (który ja bardzo lubię, ale jednak). Warka 17.12.21.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-01-14 17:52:49
No interesujący aromat. Bardzo kwiatowo. Czuć bez, który jest wskazany na etykiecie. Słodowości praktycznie nie czuję. Piana średnio obfita, drobna. Barwa złota, dość klarowne. W szkle aromat dalej orzeźwiający, kwiatowy, niezwykle przyjemny. Bardzo czuć bzem, ale też fiołkiem. Wysycenie średnie. Dobre ciało. Takie Pilsy to można pić. Nie jestem miłośnikiem tego stylu, ale ten jest naprawdę smaczny. Piwo jest niesamowicie delikatne. Czuć, że mamy tutaj Pilsa a nie np. słodowego lagera. Wyraźna ziołowość, która tutaj przebija się z kwiatowymi nutami. Przede wszystkim ten bez tutaj robi robotę. Słodowość to tylko delikatny akcent. Goryczka taka średnia, choć zalegająca i taka też trochę żywiczna. No fajne piwo. Pijalne. Chmiele wnosząc te nuty bzu, nadały piwu naprawdę unikalnego smaku. Taki Pils to czysta przyjemność.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-11-29 21:21:21
Nie kłamali na etykiecie pisząc o kwiatowym aromacie dzięki użyciu słoweńskich chmieli.
Profil piwa wyraźnie skierowany w tym kierunku. Czuć bez, jaśmin - nuty kwiatowe dominują, ale nie są nachalne, perfumowe. W tle sosnowo żywiczne akcenty. Słodowość smukła, piwo pół wytrawne, lekkie, orzeźwiające, ze średnio intensywną goryczka.
Bardzo dobry pils. Niecodzienny, a wszystko za sprawą użycia nietuzinkowych chmieli.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2020-11-20 18:09:30
Piana średniej wysokości, średniopęcherzykowa.
Barwa opalizująca, złocista.
Zapach dość intensywny, kwiatowy, cytrusowy, trochę mniej żywicy, słodu i ziołowości.
Smak: wysycenie średnie/średnie+, goryczka niska+, lekko zalegająca, zdecydowanie pijalne, orzeźwiające, nuty kwiatowe przeplatają się ze sporą ziołowością, do tego lekka, cierpka ziemistość na języku. 7.5-8/10, porównując do Italian Pilsa z Recrafta poziom podobny, aczkolwiek odmienne chmiele wyraźnie zmieniają nuty smakowe
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.