Trzech Kumpli Imperial Berliner Weisse z Malinami
Trzech Kumpli Imperial Berliner Weisse z Malinami
Trzech Kumpli Imperial Berliner Weisse z Malinami
% alk. 5.1
Blg 12.0
5905669479769addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Piwo w stylu Berniler Weisse to prawdziwa podróż w czasie i niespodzianka smakowa. Warzone od XVI w. w Hamburgu, a potem w Berlinie, gdzie jego produkcja osiągnęła swój szczyt w XIX w. Wtedy też rozsmakowali się w tym piwie żołnierze Napoleona i ponoć wówczas zaczęto serwować go z sokiem malinowym. W XX w. styl podupadł i dopiero ostatnia dekada to powrót Berliner Weisse za sprawą piwowarów-rzemieślników.
Nasze podejście to miks klasyki i współczesności: skład, użycie soku malinowego, sposób fermentacji i leżakowania są jak dawniej. Tradycyjie Berliner Weisse było piwem lekkim (ok. 3%), mys postanowiliśmy go wzmocnić, by uwydatnić bogactwo jego smaku.
To nasze drugie (po Gose) piwo kwaśne, czyli efekt mieszanej fermentacji drożdżowo-bakteryjnej. Spodziewaj się intensywnych aromatów owocowo-kwaśnych, niskiej goryczy i potężnego orzeźwienia.
Uwaga! Berliner Weisse jest piwem bardzo kwaśnym! Nie obawiaj się, wszystko z nim w najlepszym porządku.
Skład: woda, słód jęczmienny, płatki pszenne, słód pszeniczny, sok z malin, chmiel, drożdże, bakterie kwasu mlekowego: lactobacillus.
Dodał: Barcelonismo - 2020-07-18 11:15:48

oceny Oceny

Użytkownicy 7,92 / ilość: 13
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,92 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2021-01-18 20:57:00
Moje pierwsze starcie z tym stylem. Barwa jak sok z rabarbaru, piany w zasadzie brak. Pachnie zarówno kwaśno jak i malinowo, na szczęście bez radlerowej słodyczy. W smaku dominuje kwaśność, typowa \"mleczna\". Moim zdaniem na dość wysokim poziomie, na pewno wyższym niż średnio w polskich kraftowych gose. Maliny mocno obecne, gorycz niewyczuwalna, wysycenie niskie, pijalność dobra.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 4 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-12-02 23:18:09
Bardzo fajne i orzeźwiające piwko. Kwasek nie jest bardzo mocny, jest umiarkowanie, mogłoby być bardziej kwaśne ale to nie jest najważniejsze. Bardzo solidnie orzeźwia i nawadnia. W aromacie malina jak najbardziej wyczuwalna ale nie jakoś mega intensywnie. Generalnie super orzeźwiające piwko.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2020-11-01 00:07:28
Piwo koloru bladoczerwonego, zmętnione. Piana biała z delikatnie różowym akcentem, szybko się redukuje.
W aromacie sok z dojrzałych malin, solidna słodowość. Pojawiają się również lekko jogurtowe aromaty bakterii mlekowych.
Zapach był raczej słodki, natomiast w smaku jest solidny kwasek. Malina pojawia się w bardziej \"drapieżnej\", kwaśnej formie z solidną podbudową kwasu mlekowego. Piwo jest pełne, orzeźwiające. Aromaty słodowe bardzo delikatne, finisz zdecydowanie jogurtowy (najbardziej jogurtowy jaki spotkałem). Wysycenie średnio-wysokie
Jest orzeźwiające, ale nie wodniste. Kwasek dość solidny i przyjemny. Owoce dają o sobie znać. Jak dla mnie to chyba najlepsze co można było wyciągnąć z tego stylu.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-08-03 22:46:50
Barwa czerwona niczym woda z sokiem Paola. Zmętnione niemal całkowicie. Piany brak , lacingu też. W aromacie klasycznie , są maliny , delikatnie czuć kwaśny aromat. Typowo dla takiego piwa. Przyjemny aromat. W smaku w sumie to samo , maliny , fajne ciało nawet jak na ten styl. W końcu imperial 12 blg hehe. Lekka kwaśność i słodycz od owoców. Gaz poniżej średniej. Wytrawne , mogło by być bardziej kwaśne. Piwo dobre , niczego nie urywa. Piwo do bólu poprawne , niczym nie zaskakujące , bez wad w zasadzie. Ciężko się o coś czepiać. Tego się spodziewałem po Berlinerze z malinami.Wolałbym większą kwaśność. Solidna 7 to dobra nota wg mnie. Warka do 10.03.2021
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.