Trzech Kumpli Idiota
Trzech Kumpli Idiota
Trzech Kumpli Idiota
% alk. 10.5
Blg 28.0
5905669479387addbarcode
ulubione: 6

Idiota - czyli nasz pierwszy Russian Imperial Stout (28 Plato) ma już 2 miesiące, więc zapewne pojawi się w sprzedaży na wiosnę 2018 roku.
Zapowiada się dość obiecująco i jest dokładnie takim, jakiego go chcieliśmy - złożony, mocny, ale jednocześnie gładki, oleisty i super pijalny.
(tak, tak - mocarze mogą być pijalne. . . )
Dodał: ark00 - 2018-03-22 08:55:54

oceny Oceny

Użytkownicy 8,57 / ilość: 35
Goście 8,82 / ilość: 11
średnia 8,63/10 / ilość: 46

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-06-25 20:57:27
Mocny RIS trochę klimat torfowy czasem. Mało słodki. Bardziej goryczkowy i palony. Gęsty świetny z finiszem czekoladowym, zbożowym. Zapach kawy,brakuje trochę posmaku owocowego, ale nadrabia wyrazistością goryczki.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-06-11 22:03:21
Delikatnie wyleżakowany RIS (kupiony jakoś na początku roku) z datą do 04.12.2019.

Aromat niezbyt intensywny, ale złożony. Jest słodko. Na pierwszym planie lukrecja, anyż, oraz mocno palona kawa. Odrobinę dalej w tle gorzka czekolada, praliny.

W smaku intensywnie kawowe, wyraźnie palone, z nutą bardzo gorzkiej czekolady i kakao. Goryczka wysoka, zarówno ta chmielowa, jak i palono kawowa, pozostająca długo po przełknięciu. Finish i aftertaste tożsamy - kawowo palony. Alkohol - niewyczuwalny kompletnie.

Piwo delikatnie wyleżakowane (zakupione pod koniec zeszłego roku) z warką do 04.12.2019.
Idiota to wzorcowy, bardzo stylowy RIS, jednak mało wyróżniający się i zapadający w pamięć z jakiegoś względu. Jest to piwo intensywnie palone, ewidentnie "czarne", mocne, gęste. W aromacie uświadczymy lukrecję, anyż, kawę oraz czekoladę. W smaku zaś kawa oraz paloność wiedzie wyraźny prym, a całość kontruje intensywna chmielwo kawowa goryczka. Piwo bardzo udane, ale mam wrażenie, że czegoś w nim brakuje...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-19 22:15:54
Piana beżowa drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty kawowe, czekoladowe klimaty, subtelna paloność, jest coś z żywicy i rodzynek, nieznaczna lukrecja, a na końcu sensorów zapachowych orzechy. W smaku gorzka czekolada, więcej palonych akcentów, sporo jak na ten styl żywicy, goryczka adekwatna do stylu, gęsta i oleista faktura, dobrze zamaskowany alkohol jedynie przyjemnie rozgrzewa przełyk, kwaskowy, wytrawny finisz, karmelowe przełamanie słodyczą, lukrecja oraz kawa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, ciekawie, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 05.2019. Leżakowane około roku, degustowane w dzień daty spożycia. Zdecydowanie ułożony RIS, leżak zrobił swoje. Treściwy i pełen ciemnych klimatów przedstawiciel swojego stylu, kawa, czekolada paloność i o dziwo sporo żywicy daje naprawdę ciekawy efekt. Jedyne do czego mogę się doczepić to chyba tylko po ogrzaniu nieco przeciągnięta kontra kwaskowa. Oprócz tego wzór. Piwo do spokojnej kontemplacji, RIS z charakterem, nie ma tu nudy, jest natomiast pełnia smaku. Ode mnie 8 z dużym plusem, dodaję do ulubionych zabrakło niewiele do jeszcze wyższej noty. Polecam na leżak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Soket
starstarstarstarstar

2019-05-03 07:28:58
Najlepszy ris nie ba jaki piłem, bardzo dobrze zbilansowana czekolada i kawa w nim gładziutko się piło, alko niewyczuwalne
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010