zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Trzech Kumpli Idiota
Trzech Kumpli Idiota
Trzech Kumpli Idiota
% alk. 10.5
Blg 28.0
5905669479387addbarcode
ulubione: 5


Idiota - czyli nasz pierwszy Russian Imperial Stout (28 Plato) ma już 2 miesiące, więc zapewne pojawi się w sprzedaży na wiosnę 2018 roku.
Zapowiada się dość obiecująco i jest dokładnie takim, jakiego go chcieliśmy - złożony, mocny, ale jednocześnie gładki, oleisty i super pijalny.
(tak, tak - mocarze mogą być pijalne. . . )
Dodał: ark00 - 2018-03-22 08:55:54

oceny Oceny

Użytkownicy 8,52 / ilość: 27
Goście 8,78 / ilość: 9
średnia 8,58/10 / ilość: 36

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-19 22:15:54
Piana beżowa drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty kawowe, czekoladowe klimaty, subtelna paloność, jest coś z żywicy i rodzynek, nieznaczna lukrecja, a na końcu sensorów zapachowych orzechy. W smaku gorzka czekolada, więcej palonych akcentów, sporo jak na ten styl żywicy, goryczka adekwatna do stylu, gęsta i oleista faktura, dobrze zamaskowany alkohol jedynie przyjemnie rozgrzewa przełyk, kwaskowy, wytrawny finisz, karmelowe przełamanie słodyczą, lukrecja oraz kawa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, ciekawie, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 05.2019. Leżakowane około roku, degustowane w dzień daty spożycia. Zdecydowanie ułożony RIS, leżak zrobił swoje. Treściwy i pełen ciemnych klimatów przedstawiciel swojego stylu, kawa, czekolada paloność i o dziwo sporo żywicy daje naprawdę ciekawy efekt. Jedyne do czego mogę się doczepić to chyba tylko po ogrzaniu nieco przeciągnięta kontra kwaskowa. Oprócz tego wzór. Piwo do spokojnej kontemplacji, RIS z charakterem, nie ma tu nudy, jest natomiast pełnia smaku. Ode mnie 8 z dużym plusem, dodaję do ulubionych zabrakło niewiele do jeszcze wyższej noty. Polecam na leżak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Soket
starstarstarstarstar

2019-05-03 07:28:58
Najlepszy ris nie ba jaki piłem, bardzo dobrze zbilansowana czekolada i kawa w nim gładziutko się piło, alko niewyczuwalne
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-04-20 05:21:42
Czarne jak noc. Piana symboliczna. Piwo zostawia na szkle brązowy film.
W aromacie kawa, czekolada, lukrecja. Leciutko zaznaczony alkohol.
Gęste, oleiste (słód żytni robi robotę), bez gazu. Atłasowa faktura. Likierowość. Po pierwszych łykach grzeje jak piec. Dalej organizm przyzwyczaja się ?
Smakuje wybornie. Przede wszystkim gorzka czekolada. Trochę kawy. Coś jakby leśne owoce, ledwie echo tego smaku. Przypalone pieczywo, ciasto. To od sporej paloności. I goryczki. Klimaty prawie że popiołowe doskonale kontrują słodycz. Ris z pazurem, tak jak lubię.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2019-04-03 21:23:36
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa, niezbyt obfita opadała szybko do krążka na powierzchni.
Aromat intensywny, palony: kawa i gorzka czekolada, przypieczone ciasto i chyba lukrecja. Minimalna alkoholowość.
E smaku gęste i oleiste. Palone słody z kawą i czekoladą na czele. Szlachetny alkohol i likierowość, spychana na dalszy plan przez popiołową i paloną goryczkę. Doznania podbija alkohol, który szczypie w podniebienie i rozgrzewa w przełyku.
Wybitnie degustacyjne piwo, klasyk w stylu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010