Trzech Kumpli Gose z Mango i Marakują
Trzech Kumpli Gose z Mango i Marakują
Trzech Kumpli Gose z Mango i Marakują
% alk. 4.9
Blg 12.5
IBU 10
5905669479752addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Pierwsze kwaśne piwo w naszym portfolio. Lekkie, pszeniczne, słono-kwaskowe, idealne do ugaszenia pragnienia w gorący letni dzień. Umiarkowana cierpkość zachęca do spróbowania osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kwaśnymi piwami.
Nasze Gose połączyliśmy z przecierem z mango i marakui, otrzymując piwo wyjątkowo rześkie, o idealnym balansie między smakami: słonym, kwaśnym, gorzkim i słodkim. Owocowa kwaśno-słona bomba aromatów!
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2020-06-18 12:25:42

oceny Oceny

Użytkownicy 7,93 / ilość: 14
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,93/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2020-09-14 15:15:30
Piękne, żółte, mętne piwo z ładną, ale szybko redukującą się pianą. Nawet wygląd jest \"soczysty\".
W aromacie owoce, na pierwszym planie słodycz mango i kwas marakui. Wyczuwalny również aromat fermentacji mlekowej.
Smak jest dla mnie zaskakujący (to pierwsze gose jakie mam okazję pić). Mogę śmiało stwierdzić, że jest to piwo wielowarstwowe i z każdym łykiem odkrywa się w nim nowe smaki. Nie jest bardzo owocowe, ale mango i marakuja dają o sobie znać. Wyczuwalny pszeniczny charakter, lekka przyprawowość, owoce tropikalne. Jest kwaśne, ale nieprzesadnie (może lekko w jogurtową stronę?). Bardzo orzeźwiające i pijalne a delikatny słonawy finisz jest świetnym zwieńczeniem każdego łyku. Wysycenie średnie/średnio-wyższe.
Chyba polubiłem się z tym stylem :)
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-08-30 21:17:51
Aromat słony z domieszką mango i marakuji, ale jednak brakuje więcej tej owocwości. W smaku słono kwaśne, bardzo to przyjemne połączenie. Wyraźny juz słony finisz. Czuć również bakterie przez co jest lekko jogurtowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-08-26 03:19:56
Jest tropikalnie w aromacie. Czuć zarówno mango jak i marakuje. Jest też taka miękka słodowość, od słodu pszenicznego. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Szybko zniknęła. Świetny wygląd. Intensywny, soczysty żółty kolor, bardzo hazy. Trochę szkoda, że piana tak szybko opadła, bo wygląd byłby mega sztosowy. W szkle chyba więcej marakuji. Czuć od razu, że jest to Gose, bo ta taka charakterystyczna słoność jest mocno wyczuwalna. Wysycenie spore. Ciało bardzo fajne. Piwo ma gładką teksturę, jest takie lekkie, takie rześkie. Niestety moim zdaniem owocowość słabo zagrała. Zarówno mango jak i marakuja jakieś niemrawe. Piwo jest moim zdaniem za słodkie, jest aż takie mdłe. Słodycz do piwa wnióśł słód pszeniczny, owoce plus dodatek soli i moim zdaniem za dużo tego do takiej kontry kwaskowej. Kwaśność niska. Liczyłem na większą, raz bo styl, a dwa przy takiej słodyczy musi być sporo kwaśniej, by piwo zostało zrównoważone. Pierwsze kwaśne piwo od 3kumpli i moim zdaniem średnio wyszło. Owszem piwo ma swoje plusy, ale jest za słodko i za mało kwaśno.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-08-20 23:38:55
Piana praktycznie żadna, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa ciemniejsza pomarańczowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźne nuty mango i marakui, jest przyjemnie soczkowo, lekki jogurcik, brak większych akcentów piwnych. W smaku elegancki kwasik o profilu tropikalnym, mango wraz z marakują dają radę, wyraźny słony finisz, sporo ciała, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta bardzo ciekawie wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 24.03.2021. Smaczny gose, konkretny kwasek, udany słony finisz, profil owoców tropikalnych. Tylko ciekawe czemu w składzie soli brak hmm...Mogloby być bardziej soczyście, ale na mocną 7 na pewno zasługuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010