Trzech Kumpli Forest Fruit Sour Ale
Trzech Kumpli Forest Fruit Sour Ale
Trzech Kumpli Forest Fruit Sour Ale
% alk. 5.1
Blg 12.0
IBU 8
5905669479783addbarcode
ulubione: 2

Koncept piwa kwaśnego jest pozornie prosty, ale w wykonaniu wymaga sporej uwagi i cierpliwości. Zaczynamy oczywiście od śrutowania słodu, potem jego zacierania, filtrowania, a następnie przechodzimy do procesu zakwaszania. Polega on na dodaniu do brzeczki bakterii lactobacillus – dokładnie tych samych dobroczynnych żyjątek, które spożywacie w dojrzewających serach oraz kiszonych owocach i warzywach – po to, by rozpoczęły one fermentację mlekową i obniżyły pH brzeczki. To tutaj dokonuje się cała magia powstawania złożonego “kwaśnego” aromatu i smaku. Piwowar z uwagą obserwuje spadające pH, by w odpowiednim momencie szybko skierować brzeczkę do gotowania, a następnie do schłodzenia i zadania do niej drożdży, które kończą dzieło drugą fermentacją – tym razem oczywiście drożdżową.

Potem wystarczy dodać superświeże soki z jeżyn, borówek i żurawiny, które doskonale komponują się z kwasowością piwa, by otrzymać cudownie orzeźwiający, zwiewny, owocowy napój.
Piwo najlepiej smakuje w upalny dzień!
Dodał: prisoner - 2020-08-22 18:37:34

oceny Oceny

Użytkownicy 6,78 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,78 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2021-02-22 22:09:01
Mętne piwo w kolorze ciemnego soku malinowego z niezbyt obfitą pianą.
W zapachu jest lekko jogurtowo, pojawiają się owoce (jeżyna i malina, choć brak jej w składzie).
W smaku kwaśne, lekkie i pijalne. Owoce bardzo delikatne, w sumie nie do rozpoznania (może lekka żurawina). Na finiszu przyjemna słodycz. Wysycenie raczej niskie.
Jest to smaczny sour, choć nie wybitny. Byłby dobry na letni wieczór:)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-01-14 17:56:06
No intensywnie wjeżdżają owoce leśne. Głównie borówka, ale też jeżyna. Żurawiny nie czuje. Piana niska, dość drobna. Taki trudny do opisania kolor, jasna czerwień wpadająca w ciemny róż, delikatne zamglenie. W szkle aromat jest inny. Taki trochę winny i kojarzący się z winem swojskim i chyba najbardziej czuć jednak jeżyne. Piwo dość nisko wysycone. Dość gładkie. Czuć, że płatki zrobiły swoje. Delikatna słodycz od słodu. Owocowość z tych takich przeciętnych. Trochę jeżyna, trochę borówka. Ja żurawiny tu nie czuje. Sama kwaśność to nie jest jakaś taka kwaśność, która by zaskoczyła. Taka stonowana raczej. Piwo dobre. Niestety fajerwerków tu nie ma. W smaku również jest lekki winny charakter i skojarzenie z winem swojskim jest, co działa na jego plus.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-10-19 13:59:43
Barwa ciemno bordowa , zmętniona całkowicie. Piana lekko różowa , niska , szybko znika i nie zostawia lacingu. W aromacie zwykły sour , lekko owoce leśne , ale szału nie ma. Myślałem że będzie bardziej intensywny aromat. W smaku podobnie , mogło by być bardziej kwaśne , bardziej owocowe. Jest wytrawne , lekko wodniste , nisko nagazowane. Spodziewałem się więcej zdecydowanie , szczególnie że to browar Trzech Kumpli który jest w czołówce w Polsce. Szybko znika ze szkła , jest niezłe ale poprzednie były lepsze zdecydowanie. 6 to odpowiednia ocena dla tego piwa. Warka do 04.04.2021
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-08-21 20:28:50
Aromat mleczno - kwaskowy. W smaku trochę mało ciałka i mało wyraźne jest. Jest kwach, ale owoców leśnych w smaku mogłoby być więcej, aczkolwiek jako napój piwny jak najbardziej wchodzi idealnie w upalny dzień.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.