Trzech Kumpli Dubbel
Trzech Kumpli Dubbel
Trzech Kumpli Dubbel
% alk. 8.0
Blg 18.0
5905669479622addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Oj, polubiliśmy się z butelkami bączek!
Po niedawnej urodzinowej serii Native Americana, Pan IPAni oraz Califii, które przyjęliście bardzo ciepło, postanowiliśmy pójść o krok dalej.
Choć, jeśli mamy być naprawdę szczerzy, to w momencie, w którym nasze trzy klasyczne IPA, zamknięte w małych butelkach, opuszczały browar, to piwa, które widzicie na zdjęciu już dojrzewały w tankach. Już wtedy wiedzieliśmy, że jest dla nich tylko jedna słuszna butla...
Uwarzyliśmy trzy piwa w klasycznych belgijskich stylach, które są dla nas tym, czym jest album The Wall dla każdego fana Pink Floydów. To właśnie przez piwa takie jak Dubbel, Tripel czy Quadrupel zakochaliśmy się w piwnym świecie bez pamięci i właśnie te style stanowią belgijski tryptyk Trzech Kumpli.
Dubbel i Tripel ruszają do Was na początku przyszłego tygodnia, zaś na Qudrupla będziecie musieli jeszcze poczekać - to potężne piwo wymaga sporo czasu w tanku. . .
Celowo zamknęliśmy tę serię piw w butelkach bączek, by jeszcze wydatniej nawiązać do piwowarskiej tradycji kraju południowych Niderlandów. Dla tych, którzy znają klasyczne belgijskie i holenderskie marki piw, takie jak Westmalle, Duvel, Westvleteren, Chimay, Achel, Tripel Karmeliet, St. Bernardus, De Struise, Rochefort czy Gulden Draak tych piwnych styli przedstawiać nie trzeba, ale powiedzmy, że chcemy, by wszyscy z Was wiedzieli czego się po naszych najnowszych dokonaniach spodziewać, więc zamieszczamy krótki niezbędnik:
Dubbel | 18 Plato | 8 % alk.
Bursztynowe, lekko zamglone, o złożonym aromacie pochodzącym z pracy belgijskich drożdży i bogatej mieszanki słodów. Poczujecie wędzone śliwki, rodzynki, ale też suszone wiśnie przeplatane aromatami karmelowymi i tostowymi. Całość spina lekko przyprawowo-pieprzowy akcent i miła słodowa pełnia. Uważajcie, bo - podobnie jak Tripel - to piwo jest zdradliwie mocne!
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-09-12 08:33:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,03 / ilość: 36
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,03 / ilość: 36

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2021-11-05 17:50:10
Piwo jest porządnym produktem browaru Trzech Kumpli.Może oczekiwałem czegoś więcej?Wszystkie trzy zmysły oczekiwały większej różnorodności i złożoności.Ładna barwa,niezła piana.Naprawdę przyjemnie się je ogląda w szkle.W aromacie i smaku lekko przyprawowe i trącające czerwonymi dojrzałymi winogronami,rodzynkami.Goryczka średnia i niezalegająca.Dobrze pijalne i trochę alko-rozgrzewające.Czas na Trippla i Quadrupla.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-10-29 07:04:27
Herbaciano rude, mętne. Piana przyzwoita. Aromat delicji. Jakiś owoc, czekolada, biszkopcik.
Trochę wodniste. Słodkie, owocowe, ze skórzastą goryczką. Brakuje wyraźnie ciała, klimatów chlebowych. Rozgrzewa nieźle. Alkohol ten na szczęście nie za bardzo objawia się w smaku.
Ogólnie warka 25/11/2022 trochę rozczarowuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2021-10-28 22:49:53
Sądzę, że to udane i satysfakcjonujące piwo. Słodowe, karmelowe, nieco chlebowe lub maślane, z nutami suszonych owoców. Melanoidyny też się pojawiają. Nie przepadam za belgijskimi stylami, ale ten Dubbel całkiem mi podpasował. Jedynie wygląda słabo - w moim szkle piana bardzo szybko znikła i nic po niej nie zostało, oprócz takiego \"herbacianego\" pierścienia. 7/10 wydaje mi się w porządku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-10-23 21:05:36
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty...coca coli? Karmel, suszone śliwki, rodzynki, może daktyle, przyprawy oraz zioła, nie pachnie jak typowy dubbel. W smaku słodkie, karmelowe, no nadal czuję coca colę niczym w Czarnej Fortunie...melanoidynowy klimat, suszone owoce w stopniu minimalnym, pseudobelgijska przyprawowość ,chociaż dobrze ukryty alkohol, wysoka pijalność, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, ładnie graficznie wykonana etykieta, lecz dość ubogo opisana. Warka 25.11.2022. Trzech Kumpli chyba nie umie w Belgię...Mało stylowy wyrób, słodki, karmelowe czy wręcz colowy. Zdecydowanie nie tego się spodziewałem. Mogę zaproponować maksymalnie 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.