Trzech Kumpli Dubbel
Trzech Kumpli Dubbel
Trzech Kumpli Dubbel
% alk. 8.0
Blg 18.0
5905669479622addbarcode

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Oj, polubiliśmy się z butelkami bączek!
Po niedawnej urodzinowej serii Native Americana, Pan IPAni oraz Califii, które przyjęliście bardzo ciepło, postanowiliśmy pójść o krok dalej.
Choć, jeśli mamy być naprawdę szczerzy, to w momencie, w którym nasze trzy klasyczne IPA, zamknięte w małych butelkach, opuszczały browar, to piwa, które widzicie na zdjęciu już dojrzewały w tankach. Już wtedy wiedzieliśmy, że jest dla nich tylko jedna słuszna butla...
Uwarzyliśmy trzy piwa w klasycznych belgijskich stylach, które są dla nas tym, czym jest album The Wall dla każdego fana Pink Floydów. To właśnie przez piwa takie jak Dubbel, Tripel czy Quadrupel zakochaliśmy się w piwnym świecie bez pamięci i właśnie te style stanowią belgijski tryptyk Trzech Kumpli.
Dubbel i Tripel ruszają do Was na początku przyszłego tygodnia, zaś na Qudrupla będziecie musieli jeszcze poczekać - to potężne piwo wymaga sporo czasu w tanku. . .
Celowo zamknęliśmy tę serię piw w butelkach bączek, by jeszcze wydatniej nawiązać do piwowarskiej tradycji kraju południowych Niderlandów. Dla tych, którzy znają klasyczne belgijskie i holenderskie marki piw, takie jak Westmalle, Duvel, Westvleteren, Chimay, Achel, Tripel Karmeliet, St. Bernardus, De Struise, Rochefort czy Gulden Draak tych piwnych styli przedstawiać nie trzeba, ale powiedzmy, że chcemy, by wszyscy z Was wiedzieli czego się po naszych najnowszych dokonaniach spodziewać, więc zamieszczamy krótki niezbędnik:
Dubbel | 18 Plato | 8 % alk.
Bursztynowe, lekko zamglone, o złożonym aromacie pochodzącym z pracy belgijskich drożdży i bogatej mieszanki słodów. Poczujecie wędzone śliwki, rodzynki, ale też suszone wiśnie przeplatane aromatami karmelowymi i tostowymi. Całość spina lekko przyprawowo-pieprzowy akcent i miła słodowa pełnia. Uważajcie, bo - podobnie jak Tripel - to piwo jest zdradliwie mocne!
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-09-12 08:33:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,25 / ilość: 12
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,25/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2020-03-26 22:21:31
Wygląd: Mętny burszsztyn, trochę miedziane (czerwone przebłyski). Piana niewielka i szybko się redukującą.
Zapach: lekki banan, karmel, suszone owoce (rodzynki?), może delikatna drożdżówka.
Smak: pełne, mocno słodowe, drożdżowe z przyjemną goryczką. Rodzynki, może inne suszone owoce. Dobrze ukryty alkohol choć delikatnie wyczuwalny, lekko rozgrzewa.
To mój pierwszy dubbel i muszę przyznać ze jest na poziomie :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
piotremon
starstarstarstarstar
2020-03-26 22:25:53
W smaku po ogrzaniu wyszedł również lekki banan. Wydaje mi się że goryczka jest lekko za mocna jak na styl (dlatego ocena 9) ale moim zdaniem jest to udane piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-10-22 22:25:32
Wygląd: barwa ciemno miedziana, opalizujące, piana niezbyt obfita, ale droba
Zapach: dziwny biszkopt, natarczywy, drożdżówka, odrobina czerwonych owoców, karmel, melasa, bardzo niewielka fenolowość i taka nie wprost belgijska, tytoniowość/herbacianość zapewne od chmieli, jest też nuta liścia jeżyny, porzeczki - tę pierwszą wziąłbym od angielskiego, tę drugą od niemieckiego, wyraźna guma balonowa i ona u Belgów jest zwykle ok, tylko czy u dubbla? Landryna, która mi nie pasuje.
Smak: Narzekałem na dubbla z St. Bernardusa, a tu jest podobnie, niby w miarę pełne piwo, ale nie bogate, bo nuda Belgii przejawia się w jej bogactwie, owszem, sztampowym, przewidywalnym. Jest też w tym piwie coś wkurwiającego (to nie rzutuje na całościową ocenę piwa), tzn. taki \"sztuczny karmel\", czyli karmelowość nie wynikająca ze słodów, a z dodania skramelizowanego, czasem przypalonego cukru, do zabarwnienia piwa, robi to wprost Witnica, Krajan, Staropolski i masa innych browarów regionalnych. Dziwna papierowość piwa, celulozowość, taka kojarząca mi się z piwami z Połczyna ;) Jest trochę owoców czerwonych, głównie jabłko, daleka śliwka, świeże owoce. Taka taniczność chmielowa, jak z angielskich chmieli, tytoniowa, odstałej czarnej herbaty fusiary. Piwo też wyraźnie alkoholowe. Ono się pewnie ułoży, ale belgijskim się nie stanie. Gdybym pił w ciemno to piwo to raczej Belgii bym nie obstawiał, St. Bernardus nie był najwyższych lotów, ale czuć było, że to Belgia.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-10-22 22:31:33
Po ociepleniu wyłazi taka melanoidynowość w zapachu, ale bardziej kojarząca się z koźlakiem
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-10-03 18:32:58
Aromat bardzo przyjemny: sporo nut suszonych owoców, rodzynek, fenole, przyprawy. W smaku jest słodkie, likierowate, dużo suszonych, dojrzałych owoców, goryczka niska, alkohol dobrze ukryty, finisz przyprawowo-ziołowy. Etykieta rewelacyjna. Czekamy na Quadrupela...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-09-28 22:56:51
Aromat podobnie jak w przypadku Tripla niespecjalnie intensywny, ale na pewno bardziej złożony, wielowymiarowy. Można tutaj znaleźć przede wszystkim nuty fig, lekko podsuszanych śliwek, rodzynek czy chlebowo zbożowe akcenty. Poza tym leciutki banan, coś co łączy oba piwa.

Barwa ciemno bursztynowa, kasztanowa, leciutko opalizująca. Piana niezbyt obfita - znów - jak w Triplu - to zwiastuje trochę za niskie jak na styl wysycenie. Szybko opada, cienka beżowa warstewka.

W smaku - słodkie, odrobinę likierowe, owocowe, leciutko opiekane, chlebowe. Znów dużo fig, śliwek czy rodzynek. Nie są to jednak suszone klimaty a raczej mocno dojrzałe , przejrzałe owoce. Goryczka niska, alkohol perfekcyjnie ukryty.

Piwo dostarcza więcej wrażeń niż Tripel, ale ma cechy wspólne - leciutka nuta bananowa, za niskie wysycenie, oraz o wiele intensywniejszy smak niż aromat. Jednak tutaj w piwie dzieje się więcej. Przede wszystkim pojawiają się figi, śliwki, rodzynki, nuty chlebowo karmelowe. Całość jest pół-słodka, degustacyjna, złożona i wielowymiarowa. Gdyby tylko piwo miało wyższe wysycenie było by idealnym belgijskim dublem. Tak trochę za płasko a przez to za słodko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010