Trzech Kumpli Dolina
Trzech Kumpli Dolina
Trzech Kumpli Dolina
% alk. 5.4
Blg 15.0
IBU 40
5905669479981addbarcode
ulubione: 3

Z piwami okolicznościowymi bywa różnie. Z długoletnią współpracą też. Na szczęście nie w przypadku nas i naszych solidnych ziomków z Tarnowa - Al. Capone Specjaliści od alkoholu.

Rok temu z okazji dziesięciolecia istnienia ich marki uwarzyliśmy piwo Dekada, które dostępne było wyłącznie w sklepach Al. Capone. Co ciekawe, miało to być piwo limitowane do jednego strzału, ale zostało przyjęte tak dobrze, że w marcu tego roku uwarzyliśmy drugą warkę.

Po Dekadzie nadszedł czas na kolejną niespodziankę, która uosabia naszą udaną współpracę. Przed Wami nowość - piwo, które nazwaliśmy Dolina!

Mościce, czyli dzielnica Tarnowa, z której pochodzimy, leży w widłach dwóch rzek: Dunajca i Białej. Dokładnie w tym rozwidleniu mieszczą się siedziby Trzech Kumpli oraz Al. Capone.

Co mają wspólnego te rzeki z naszym piwem? W sumie nic, ale inna rzeka - Motueka - ma już bardzo wiele.
Płynie ona w Nowej Zelandii i tworzy przepiękną dolinę o łagodnym klimacie, wręcz idealnym do uprawy chmielu. Właśnie stamtąd pochodzą wspaniałe chmiele, które sypnęliśmy obficie do tego piwa: Motueka oraz Nelson Sauvin. Nadały mu aromatów tropikalnych, cytrusowych, ale także marmolady i białego wina.

Wciąż było nam mało, więc sięgnęliśmy jeszcze po niezawodnego australijczyka - Galaxy, który jest mistrzem świata w tropiki.
Wyszło nam solidne Hazy IPA, solidne jak nasza sztama z Al. Capone!

Dostępne w ich sklepach od dziś lub jutra. Tak, dokładnie - tym razem również wyłącznie w sklepach Al. Capone

Chmiele: CTZ & Motueka & Nelson Sauvin & Mosaic & Citra & Amarillo
Pierwsze warzenie: Marzec 2021
Składniki: Woda, słód jęczmienny, płatki pszenne, płatki owsiane, chmiel, drożdże.
Dodał: JP2137 - 2021-05-04 18:15:01

oceny Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,75 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-06-13 14:32:09
No owocowo w aromacie. Są białe owoce i cytrusy. Ta cytrusowość jest taka soczysta,czuć tutaj miąższ z owoców. Pomarańcze, grejpfruty, limonka, te klimaty. Piana dość niska, drobnopęcherzykowa. Barwa ciemnożółta, wpadająca wręcz w pomarańcz, trochę przyciężkie, soczkowe, hazy. Ze szkła aromat nieciekawy. Czuć utlenioną nutę, nawet mokra szmata, owsianka. No trochę słabo. Wysycenie jest niskie. Ciało takie sobie. Gładkość taka słaba. Czuć owocowość, ale taką utlenioną. Piwo jest tak w nieprzyjemny sposób słodkie. Jest lekkie albedo na aftertaste. Mokra szmata jest w smaku wyczuwalna. Trochę rozczarowanie. Pijalne, ale to trochę mało. Jest soczkowe co trochę ratuje to piwo, ale utlenione no jest fest.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2021-05-06 22:40:43
W aromacie owoce tropikalne - marakuja, ananas, przejrzały melon i mango, a także grejpfrut.

Żółte, zmetnione, ze średnio intensywną pianą w kolorze przybrudzonej bieli. Opada powoli, pozostaje w formie cienkiej warstewki i pierścienia. Nieszczególnie oblepia szkło.

Piwo lekkie, gładkie, owsiankowo zbożowe. Czuć że to Hazy IPA. W smaku dominuje grejpfrut oraz charakterystyczny popcorn czyli chmiel Galaxy daje o sobie znać. Czuć też nuty lekko siankowe i trawiaste które moim zdaniem są nieodzowne dla nowozelandzkich chmieli. Goryczka niska, piwo pijalne.

Jedno z wielu HAZY IPA na rynku, chmielone wyjatkowo odmianami Motueka, Nelson Sauvin i Galaxy. Całość owocowa w typie marakui, przejrzałego melona, grejpfruta. No i charakterystyczne nuty popcornu dzięki Galaxy. Mam wrażenie że jakoś piwa Hazy 3k nie wychodzą. Nihilnovi było przeciętne, Dolina również niczym sie nie wyróżnia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.