Trzech Kumpli Brew Note
Trzech Kumpli Brew Note
Trzech Kumpli Brew Note
% alk. 4.5
Blg 14.0
5905669479363addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Trzech Kumpli. Premiera została przewidziana na One more Beer Festival 2017.

Brew Note. Contemporary Black Ale.
Współczesne Czarne Ale.
Ale o co chodzi?
* umiarkowanie goryczkowe, ale nie słodkie?
A jakże!
* jedwabiste, z aksamitnym odczuciem pełni na języku ale nie wyklejające?
No ba!
* palonych nut prawie wcale, za to przyjemna gorzka czekolada?
Nie mogliśmy tego pominąć!
* alkoholu w sam raz - ani cienkusz, ani mózgotrzep?
Ależ proszę uprzejmie!
* i oczywiście najważniejsze - last but not least - masa cudownego amerykańskiego aromatycznego chmielu wrzucona?
Bez obaw, nie zapomnieliśmy!
No to chyba mamy to!
Według nas tak powinno wyglądać Współczesne Czarne Ale. Przynajmniej tak chcemy, by smakowało.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-08-19 09:21:58

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 15
Goście 9 / ilość: 1
średnia 7,13/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-07-11 21:25:51
Aromat z butelki obieciujący. Intensywny. Gorzka czekolada w połączeniu z amerykańskim chmielem, który głównie objawia się pod postacią grantulatowego, "zielonego" aromatu oraz nut iglasto żywicznych. W tle wyczuwalny prażony, czarny słonecznik. Aromat dość słodki jednak, jak na 14 BLG sprawiający wrażenie jednak obcowania z mocniejszym, bardziej słodowym piwem.

W szkle w dalszym wypadku czysty, mało owocowy a stricte chmielowy i prażono / palony aromat. Intensywny.

Piwo o ciemnobrązowej, klarownej barwie. Piana średnio obfita, sycząca, zbudowana z dużych i średniej wielkości bąbelków o kolorze beżowym. Opada szybko do cienkiej warstewki drobnopęcherzykowej pianki. Mimo wszystko początkowo wygląda dość słabo.

Gładkie, pełne, słodkie - choć jak zaznaczono na etykiecie - nie ulepkowate - na co bez wątpienia ma wpływ szybko pojawiająca się, wysoka, żywiczno iglasta goryczka i chmielowy smak piwa. W smaku poza wspomnianym chmielem - sosną, świerkiem, żywicą - pojawia się kawa i lekka paloność. Finish pół-wytrawny, kawowo goryczkowy.

Intensywne w swym odbiorze piwo, dostarczające wielu wrażeń które jak dla mnie chyba jedak jest za słodkie i mocno palone jak na Black IPA pomimo intensywnej, żywiczno świerkowej goryczki.
Niska zawartość alkoholu, złożony smak i aromat - czego chcieć więcej od ciemnego piwa na codzień - w tej kwestii Brew Note sprawdza się doskonale.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-06-12 21:04:50
zapach kawa, paloność, lekko przebijają w tle jakieś cytrusy, wysycenie średnie+, w smaku kawa, lekka czekolada, kwaskowe na finiszu, aksamitne, brakuje mu ciała, gorycz niska, lekko żywiczna, ogólnie biedniejsza wersja blackcyla, cena 8,80zł
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2018-05-18 17:25:33
Piwo bardzo ciemne i nieprzejrzyste, z drożdżowym osadem na dnie. Piana ładna, kremowa, po opadnięciu pozostawiająca firanki na powierzchni i obręcz na obwodzie szkła. W zapachu czuć nuty owoców tropikalnych i karmelu. W smaku żywiczna goryczka z nutami ziemniaków przypalonych w ognisku. Z każdym łykiem nuty palone bardziej wyczuwalne. Troszkę nie mój klimat. Warka 13.08.2018 0838. Kupione w sklepie z piwem za 9,69 zł.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-01-13 14:26:12
Piana ładna beżowa, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu przyjemne nuty cytrusowe, żywiczne klimaty, trochę karmelu, delikatna czekolada i paloność. W smaku czekolada w ciekawy sposób łączy się z czekoladą, goryczka zalegająca o profilu żywicznym, słabsza kontra kwaskowa, na kubkach smakowych gości pewna doza paloności i zboża, płatki owsiane wyglądzają teksturę, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły srebrny, etykieta bardzo kolorowa, graficzny misz masz, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 19.05.2018. Z początku współczesne Black Ale od Trzech Kumpli zasmakowało mi bardzo, gładkie, świeże, orzeźwiające o profilu cytrusowo-czekoladowym piwo. Jednak z każdym kolejnym łykiem do głosu zaczyna dochodzić agresywny drapiący w gardło posmak przez który pijalność drastycznie spada, a wraz z nią przyjemność z picia. Nie sądzę, aby to był celowy zabieg, jednak ja trafiłem na taką partię i muszę ją sprawiedliwie ocenić, a w tym przypadku sprawiedliwie oznacza niestety maksymalnie 6 z plusem, szkoda piwo z potencjałem na coś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010