Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
Trzech Kumpli Blackcyl Special Edition
5905669479370addbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez Browar Trzech Kumpli.
Jakiś czas temu popełniliśmy pewną ilość beczek eksperymentalnego Blackcyla cyrkulowanego przez skórki cytrusów. Po prostu szukaliśmy idealnego Black IPA - wiecie takiego, w którym jak zamykacie oczy i wąchacie, to nie poznajecie, że pijecie ciemne piwo...
W tej wersji był on dostępny w bardzo niewielu miejscach, ale odzew był zawsze pozytywny i dostawaliśmy sporo zapytań - czy będą butelki oraz czy piwo będzie dostępne w kegach szerzej.
Nie było to łatwe, bo w piwowarstwie to, co wychodzi na małą skalę niekoniecznie uda się przełożyć jeden do jednego na wielkie wolumeny, ale co tam!
Postanowiliśmy pokombinować technologicznie i chyba się udało. Zatem przedstawiamy Wam:
Blackcyl Special Edition
Black IPA + Citrus Zest
[opis roducenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-11-10 11:00:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,23 / ilość: 22
Goście 7,86 / ilość: 7
średnia 8,14/10 / ilość: 29

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-04-29 22:41:55
No i tak jak w podstawce, prażony słonecznik i czekolada. Lekka cytrusowa nuta też jest. Piwo smoliście czarne, z fajną beżową, drobnopęcherzykową pianą. No w szkle buchnęły cytrusy. Grejpfrut, limonka...No poezja. Wysycenie średnie. Piwo jest gładkie. Przyjemna faktura. Jest wytrawne. Mega fajna owocowość cytrusowa. Jest taka odświeżająca. Grejpfrut, limonka oraz cytryna. Jest w tyle czekolada od podstawy słodowej.Jest też lekka paloność. Goryczka dość intensywna i taka grejpfrutowa i żywiczna. Alkohol fajnie ukryty. No moim zdaniem wersja z zestem lepsza niż podstawka. 7,5.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-06-02 23:47:45
WYgląd: niemal czarne, nieprzejrzyste, ładna piana, beżowa, ok lacing
Zapach: cytrusowe, żywiczne - przede wszystkim, później kawowe, odrobinę orzechowe
Smak: doskonale ułożone, coś rzadkiego w polskim krafciku, inna sprawa, że Trzech Kumpli niemal zawsze ratuje jego honor, co ma znaczenie akurat teraz, gdy jego jakość dramatycznie spada, a niektóre browary, które jeszcze dwa lata temu trzymały jakiś poziom, teraz serwują g****o. Black IPA taka jak być powinna, czyli nie nachmielony stout, a IPA z zaznaczonymi ciemnymi akcentami, tu w postaci kawy no i orzecha, takiej cierpkiej skórki włoskiego, goryczka też taka orzechowa, cytrynowe, skórkowo-cytrynowe w opór, do tego żywiczne. Bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-03-19 16:05:41
Warte swojej ceny. W aromacie trochę cytrusów, czuć trochę żywicy. Jak na ciemne piwo brak kawy. Podobne do IPA, ale cięższe w odbiorze. Lżejsze za to niż ciemne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-02-21 22:52:31
Blackcyl w wersji podstawowej jest jednym z najlepszych jeśli nie najlepszym Black IPA w Polsce, co udawało się temu piwu udowadniać medalami na Konkursie Piw Rzemieślniczych. Tymczasem Blackcyl w wersji podkręconej o zest z cytrusów jest piwem wybitnym.

W aromacie cytrusy, limonka, świeżo starta skórka z cytryny, nuty iglasto żywiczne, a w tle dopiero pojawia się lekka nuta ciemnych słodów. Brak czekolady, brak kawy, praktycznie brak paloności. Aromat piwa sprawia wrażenie że rzeczywiście obcujemy z jasnym IPA.

W smaku zaś akcenty ciemnych słodów są wyraźniejsze. To, w połączeniu z wysoką goryczką daje odczucie prażonego słonecznika, ciemnego żytniego pieczywa/kawy zbożowej. Nie mniej jednak w dalszym ciągu jest cytrusowe, owocowe, wytrawne, iglasto żywiczne. Goryczka jak wspomniałem - wysoka, iglasta, a zarazem delikatnie palona. Finish i aftertaste długi i w podobnym charakterze.

Najlepsze - choć nie klasyczne (uwarzone bez dodatków) Black IPA w Krjau. Podobnie jak Black IPA z Wrężela - w tym przypadku z dodatkiem owoców. Oba piwa zjawiskowe, ale Blackcyl special edition to piwo 11/10
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010