Trzech Kumpli Blackcyl
Trzech Kumpli Blackcyl
Trzech Kumpli Blackcyl
% alk. 6.9
Blg 16.0
IBU 75
5905669479028addbarcode
ulubione: 21

Black India Pale Ale z Browaru Lotnego - Trzech Kumpli. Browar ten istnieje od 2014 roku, został założony przez doświadczonego piwowara domowego Piotra Sosina, który oczywiście sam odpowiada za receptury i jakość piwa. Nazwa browaru może być myląca, ponieważ jest to jedno-osobowa inicjatywa. Początkowo warzono w browarze Wojkówka, w którym jednak nie było linii do butelkowania piw. Stąd przenosiny do browaru Trzy Korony z Nowego Sącza. Blackcyl jest pierwszym piwem, które uwarzono w Szczyrzyckim browarze Cystersów - Gryf. Początkowo piwa dostępne były jedynie w butelkach o pojemności 0,33l. Ostatnio porzucono ten pomysł i pojawiły się długo wyczekiwane, standardowe, pół-litrowe butelki.
Blackcyl to piwo w stylu Black India Pale Ale. Wspaniały amerykański chmiel gra w nim rolę pierwszoplanową wnosząc aromaty żywiczne, sosnowe, cytrusowe i ziołowe, które są subtelnie komplementowane czekoladową nutą pochodzącą z ciemnego słodu. W smaku solidna wytrawność i zdecydowana, lecz nienachalna gorycz oparte są na słodowym kręgosłupie i sporej alkoholowej mocy. Blakcyl to czarna IPA, która pozostała IPĄ. Po pierwsze – chmiel, po drugie – pijalność, po trzecie – moc. Tyle, że po prostu jest czarna. Złapiesz Blackcyla?
Piwo niefiltrowane, nieklarowane, pasteryzowane. Odpowiednie dla wegetarian. Unikać nasłonecznienia. Skład: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, ekstrakt słodowy; chmiele: Columbus, Cascade, Simcoe; drożdże.
Premiera piwa odbyła się na Beerweek Festival Kraków - 25 września 2015 roku.
Dodał: Gogo - 2015-12-08 18:24:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7,92 / ilość: 118
Goście 8,46 / ilość: 24
średnia 8,01/10 / ilość: 142

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Amciakpiwosz
starstarstarstarstar

2020-11-14 22:58:42
ooooo.... ale pianka jest rewelacyjna. z początku piana i wygląd jakby kawa. najgęstsza piana na świecie, piana gęsta jak śmietana. kolor i konsystencja, gdybym pił kawe to by było moje jedyne śniadanie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 1, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-09-09 23:51:25
Bardzo dobre, gładkie, aksamitne, alkohol ukryty.
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-05-11 13:24:45
Barwa czarna , zmętniona lekko i nieprzejrzysta. Piana beżowa , drobna , trwała i zostawia świetny lacing , delikatny minus za jakieś paprochy na dnie szkła , tak to by było idealnie. W aromacie jest konkret chmiel, żywica , mega przyjemnie , ciemne słody , od razu kojarzy się z black ipa. W smaku zaskoczyło mnie delikatne rozgrzewanie , fajna paloność i chmiel tu rządzi z tymi ciemnymi słodami. Nie ma czekolady to nie american stout. Średnio nagazowane , fajne ciało , wytrawne. Tęgie piwo , choć z tych trzech black ipa z tego browaru to jest najgorsze co nie zmienia faktu że tylko odrobinę , bardzo wysoki poziom jak zwykle. Świetne piwo , łatwo je kupić w markecie w fajnej cenie , nic tylko pić. 9 z minusem. Warka do 17.07.2020 więc może nie najświeższe a i tak przepyszne , brawo :)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-04-29 20:36:05
Mój Blackcyl jest po terminie, ale mam nadzieję, że mimo to będzie dobry ;) Przede wszystkim czekolada. Potem jest lekka nutka, wręcz rozpoznawcza Black IPA czyli prażony słonecznik. Niestety chmielu nie czuje, więc czas dał o sobie znać. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo praktycznie czarne, nieprzejrzyste. W szkle aromat prawie taki sam, czyli czekolada i słonecznik. Wysycenie nie za wysokie, ale wyraźnie zaznaczone. Piwo jest tak przyjemnie gładkie, wręcz kremowe. Fajne ciało. Piwo ma solidną słodową podstawę,bo jest w opór czekoladowo. Powiem tak, piwo przypomina mi Oaty, z tym że to piwo jest lepsze. Jest bardziej wyraziste i czekoladowe. Piwo jest z tych wytrawnych. Paloność mnie zaskoczyła, bo jest naprawdę intensywna a jak wiadomo to nie jest stylowe. Użycie chmielu objawia się w tym piwie w goryczce. Wyraźnie żywiczna i ziołowa, dość intensywna i zalegająca. Powiem tak piwo jest mało stylowe, ale smakuje mi, bo jest wyraziste, pijalne i czeeekoladowe... ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010