Trzech Kumpli Björn
Trzech Kumpli Björn
Trzech Kumpli Björn

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Och przeciągał się nam ten moment niemalże w nieskończoność. Ciągle nam czegoś brakowało w tych piwach, wciąż czekaliśmy na coś, co ciężko jest ubrać w słowa. Nieustannie marudziliśmy i odchodziliśmy od regałów z beczkami z tym samym komentarzem: "jeszcze nie teraz".
W końcu przyszedł taki dzień, gdy z bardzo niewielkich otworów dębowych beczek, w których zamknęliśmy Ragnara poleciały piwa takie, o jakich kiedyś sobie pomyśleliśmy. Ułożone, ale supersilne, złożone, ale nie przytłaczające, zdeterminowane, ale nie sfrustrowane.
Słowem takie, pod którymi bez wahania się podpiszemy.
Nie mogło być inaczej, nie dość, że dostały kompletnie nowe nazwy, to jeszcze minimalistyczną oprawę. Wszak do kogo ma pasować skandynawski minimalizm jak nie do Wikingów!
Björn - najstarszy syn Ragnara, zwany Żelaznobokim. Niepokonany, dziedziczący najwięcej cech ojca, bardzo nieoczywisty, wciąż poszukujący drogi. Ten wielki wojownik popłynął z beczek po rumie. Tutaj też mieszanka beczek z Jamajki oraz Barbadosu.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-03-29 10:17:36

oceny Oceny

Użytkownicy 8,63 / ilość: 16
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,63 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2022-10-23 23:09:06
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu paloność, gorzka czekolada, kawa, praliny, melasa,likier, dębina, kokos, karmel, odbiór zdecydowanie wytrawny. W smaku bardzo czekoladowe, gęsta i oleista faktura, praliny, likierowa, gęsta konsystencja, świetny taninowy, dębinowy finisz, goryczka adekwatna do stylu, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, ciekawa kontra kwaskowa, suszone owoce, mało kokosa, potwierdza się wytrawność, kakao, rodzynki, susz, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, jednak dość ubogo opisana. Data rozlewu 03.07.2020, leżakowane około dwóch lat, ułożone piwo. Konkretny, mocarny imperialny bałtyk, gęsty i treściwy, mocno palony, ciemny, gorzki, czekoladowy. Do tego dochodzi beczkowa taniczność przełamaną karmelową, kokosową słodyczą. Lepszy od wędzonego ibp od Brokreacji, którego miałem okazję degustować wczoraj. Całokształt oceniam na mocną 8 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
orsi1
starstar

2022-01-17 23:59:36
piję bjorn z lipca 20', no i jak dla mnie już jest sztosik. Barwa czarna smoła z delikatnymi refleksami pod światło u dna. Piwo gęste pięknie oblepiające szkło. Piana zredukowana prawie że do zera, wysycenie średnio niskie. Czuć tropikalność, nuty brandy, kawę, czuć muscovado i rum, może rodzynki? W mniejszej części wanilię. Im dłużej się pije tym bardziej na wierzch wychodzi szlachetny alkohol, a wraz z tym alkoholem wyraźne akcenty rumowe. Grzeje, ale wcale to nie przeszkadza. Czy lepszy by był po dłuższym leżakowaniu? Z pewnością.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
SlawekT
starstarstarstarstar

2021-07-04 18:02:28
Wygląd: barwa niemal czarna, dośc oleiste, nieprzejrzyste, piany nie ma, nasycenie bardzo niskie.
Zapach: alkohol, estry (rozpuszczalnik, czekolada, rumu niemal nie ma, palony, mocno słodowy (spieczona skórka od chleba).
Smak: goryczka, gorzka czekolada, alkohol, kawa, dość mocno palone, lekka słodycz, rozgrzewające, czuć moc alkoholu.
Cena: 29,0 zł/butelka 330 ml
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-01-09 06:22:04
Smoliste, nieprzejrzyste. Bez piany. Aromat rumowy, alkoholowy. Ze słodyczą.
Gładkie, gęste, słodkie. Czekolada (gorzka) z nadzieniem rumowym. Beczkowość, taniny drewniane.
Sporo alkoholu w smaku. Takiego szlachetnego. Finiszuje wszystko sporą palonością i goryczka.
Największym atutem tego piwa jest kontrast wstępnego atłasu z finalną palonością. Ekstra piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.