zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Trzech Kumpli Amok
Trzech Kumpli Amok
Trzech Kumpli Amok
% alk. 6.1
Blg 16.0
5905669479523addbarcode
ulubione: 7
cena: 12 zł

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Już za tydzień Beer Geek Madness 7 - RAGE. Motywem przewodnim tej edycji jest słowo "rage" czyli wściekłość. W sumie to nie mamy najmniejszych powodów do bycia wściekłymi, ale jak lejtmotyw to lejtmotyw....
Postanowiliśmy maniakalnie nachmielić kolejne IPA ze stajni Trzech Kumpli naszymi ulubionymi odmianami chmielu. Polecieli klasyczni Amerykanie: Citra oraz Mosaic, cudowny Australijczyk: Galaxy, wspaniale kontrowersyjny Nowozelandczyk: Nelson Sauvin oraz najnowsza gwiazda amerykańskich chmielowych farm: Sabro. Oj, zwłaszcza Ci dwaj ostatni mocno "namieszali" w tym piwie. Jest zdecydowanie inne niż wszystkie nasze dotychczasowe, zwłaszcza że fermentowane było dość eksperymentalnym drożdżowym blendem.
Można zatem uznać, że chmieląc, wpadliśmy w Amok. Ale jak to z nagłymi napadami furii bywa, zazwyczaj następuje po nich nagłe wyciszenie.
Wiecie, że Amok to palindrom, czyli wyraz, który czytany wspak również ma znaczenie? A czy wiecie, że mocno chmielone piwa mają działanie uspokajające, a wręcz usypiające? Widzicie już ten drugi wyraz?
Tak jest, to koma - czyli śpiączka. Mamy nadzieję, że chmielowe olejki Amoku ululają Was z każdego ataku pasji.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-03-22 08:25:59

oceny Oceny

Użytkownicy 8,64 / ilość: 14
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia 8,75/10 / ilość: 16

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-06-14 22:29:26
Trzech Kumpli z mojego Tarnowa jak zwykle pierwsza klasa. Bardzo egzotyczna mieszkanka w smaku jak i aromacie, dojrzałe winogrona, żywica i goryczka o profilu grejpfrutowym, płatki dały gładkości. Zimny Amok bardzo orzeźwia aż można wpaść w egzotyczny szał...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-18 20:55:47
Piana biała, drobnoziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu bomba owocowo-żywiczna, dużo egzotycznych klimatów, cytrusy, ziołowe i gronowe akcenty, naprawdę mocno nachmielone, zbożowe klimaty, podbudowa słodowa. W smaku nadal bajeczka, owoce, kwiaty, egzotyka pełną parą, gładka tekstura dzięki płatkom owsianym i pszennym, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, pełne i treściwe, żywica oraz zboże na drugim planie, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Trzech Kumpli, etykieta w zielonej kolorystyce, przyjemnie dla oka wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 27.10.2019. Wybitna IPA, niesamowicie aromatyczna i posiadająca dużo ciała, orzeźwiająca a przy tym wcale nie ciężka. Moc cytrusów, owoców, tropików i żywicy w jednym piwie. Zaraz po Taurze najlepsze piwo w ostatnim czasie od Trzech Kumpli, których poziom wzrasta z każdym kolejnym wyrobem. Mocna 8 z plusem ode mnie i oczywiście dodaję do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-04-28 19:35:55
Barwa słomkowo-cytrynowa, zmętnione. Piękna biała piana, dość długo utrzymująca się. W zapachu moc dojrzałych białych owoców i trochę nafty. W smaku owocowa poezja, którą trudno opisać słowami. Jest przyjemna grejpfrutowa goryczka, ale też słodycz dojrzałych winogron, mango, marakui. Kolejne wspaniałe, znakomite piwo browaru Trzech Kumpli. Warka 18.10.2019. Kupione w sklepie z kraftami za 11,80 zł.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-04-19 15:49:44
Piwo dokładnie smakuje tak, jak sobie to wyobrażałem: Mnóstwo nut chmielowych (owocki przykryte przez "chmielowość" i roślinność), bardzo wysoka goryczka jak na takie parametry. Słodowość mogłaby być lepsza, ale to ogólnie cecha piw z tego browaru. Pijalność rewelacyjna.
Nie przypominam sobie abym pił podobne piwo, o takim ekstrakcie.
Dużo dają tutaj chmiele z antypodów, to one dodają wrażenie roślinności i jakby aromatu liści winogron, coś wspaniałego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010