Trzech Kumpli Amok
Trzech Kumpli Amok
Trzech Kumpli Amok
% alk. 6.1
Blg 16.0
5905669479523addbarcode
ulubione: 20
cena: 12 zł

Uwarzone przez Trzech Kumpli - Browar Lotny.
Już za tydzień Beer Geek Madness 7 - RAGE. Motywem przewodnim tej edycji jest słowo "rage" czyli wściekłość. W sumie to nie mamy najmniejszych powodów do bycia wściekłymi, ale jak lejtmotyw to lejtmotyw....
Postanowiliśmy maniakalnie nachmielić kolejne IPA ze stajni Trzech Kumpli naszymi ulubionymi odmianami chmielu. Polecieli klasyczni Amerykanie: Citra oraz Mosaic, cudowny Australijczyk: Galaxy, wspaniale kontrowersyjny Nowozelandczyk: Nelson Sauvin oraz najnowsza gwiazda amerykańskich chmielowych farm: Sabro. Oj, zwłaszcza Ci dwaj ostatni mocno "namieszali" w tym piwie. Jest zdecydowanie inne niż wszystkie nasze dotychczasowe, zwłaszcza że fermentowane było dość eksperymentalnym drożdżowym blendem.
Można zatem uznać, że chmieląc, wpadliśmy w Amok. Ale jak to z nagłymi napadami furii bywa, zazwyczaj następuje po nich nagłe wyciszenie.
Wiecie, że Amok to palindrom, czyli wyraz, który czytany wspak również ma znaczenie? A czy wiecie, że mocno chmielone piwa mają działanie uspokajające, a wręcz usypiające? Widzicie już ten drugi wyraz?
Tak jest, to koma - czyli śpiączka. Mamy nadzieję, że chmielowe olejki Amoku ululają Was z każdego ataku pasji.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-03-22 08:25:59

oceny Oceny

Użytkownicy 8,61 / ilość: 72
Goście 8,6 / ilość: 10
średnia8,61 / ilość: 82

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kindi
starstarstarstarstar

2022-04-16 17:05:51
Jestem zdecydowanie na Tak!!! Kiedyś piłem to piwo w wersji butelkowej, teraz z puszki. No po prostu mega!!!! Chmielowość tego piwa jest idealna. Powinno być przechowywane w Sevres jako wzór do naśladowania. Do tego gładkie, super pijane. Nic dodać, nic ująć.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-03-02 18:39:30
Klasyk kraftu. Aż dziw bierze, że wcześniej nie piłem tego piwa. Słyszałem głównie same super rzeczy. Jest taka fajna owocowość w aromacie. Białe owoce i troszkę mniej cytrusów. Przyjemne, choć bez buchania chmielem. Piana jest wysoka, drobna. Żółte, soczyste, mocne zmętnienie, ale nie hazy, nie soczkowe, przyjemne. Po przelaniu do szkła aromat wręcz identyczny. Białe owoce, cytrusy, może delikatne owoce tropikalne. W smaku dobre. Wysycenie wysokie. Ciało przyjemne. Tak na 16 BLG to w sam raz. Gładkość bardzo przyjemna. Owocowość fajna, ale nie super. Cytrusy mamy głównie, takie słodkie. Czuć gdzieś tam owoce tropikalne, choć trochę tylko. Fajna słodycz. Goryczka konkretna, krótka o złożonym profilu. Na początku czułem albedo,ale potem żywiczność. Po paru łykach jest hopburn, co trochę psuje odbiór. Piwo nie jest soczkowe. Jest przyjemna soczystość. Piwo bardzo przyjemne. Solidne w wielu aspektach, ale bez zachwycenia. No dobre, już bez narzekania :P
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-02-13 18:45:06
Kolejne, po PAN IPAni piwo od Trzech kumpli, które piję i kolejny raz się nie zawodzę. Tym razem piwo lekkie, mniej słodkie, grejfrutowe, kwaskowe z porządną, ale nie nadmierną porcją goryczki. O barwie słomkowej, lekko opalizującej. Z porządną, wysoką pianą. Piwo idealne na letnie wieczory. Ode mnie 9
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-10-24 15:41:36
Słowo Amok nie jest żadnym palindromem ale piwo rewelacyjne.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.