Trappistes Rochefort 6
Trappistes Rochefort 6
Trappistes Rochefort 6
% alk. 7.5
5412858000067addbarcode
ulubione: 1
cena: 10,90 zł za 330 ml

Uwarzone przez jeden z 8 istniejących na świecie browarów, mieszczących się w zakonach Trapistów. Piwo z Brasserie Rochefort, mieszczącym się w zakonie Abbaye Notre-Dame de Saint-Rémy de Rochefort.
Piwo Trapistów - ta najszlachetniejsza odmiana piwa warzona jest
zaledwie w 8 browarach. Aby piwo mogło być nazywane piwem trapistów musi spełniać kilka wymogów:
- Musi być warzone w murach zakonu Trapistów, przez mnichów i pod ich kontrolą. 
- Browar musi być własnością klasztoru.
- Celem istnienia browaru nie jest zysk.
- Wszystkie przychody ze sprzedaży piwa są przeznaczane na działalność klasztoru a nadwyżka oddawana na cele charytatywne.
Rochefort 6 ma kolor burgundu, jest mocno nasycone dwutlenkiem węgla. Lekka piana nie utrzymuje się zbyt długo. Korzenne aromaty z posmakiem drożdży sprawiają, że to najsłabsze z piw Rochefort 6 ma bardzo zrównoważony charakter.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-07-02 14:30:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 24
Goście 9 / ilość: 4
średnia7,57 / ilość: 28

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SlawekT
starstarstarstarstar
2021-08-14 16:24:53
Wygląd: barwa bursztynowa, trochę osadu na dnie, więc w szkle jest lekko mętne, piana spora. drobnopęcherzykowa, dość trwała. Nasycenie spore..
Zapach: owocowy, estrowy, trochę pieprzowości, słodowy.
Smak: Słodkawy, lekko karmelowy, owocowy, przyprawowy, goryczka lekka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2020-03-04 21:38:03
Suszone owoce. Śliwki. Słodowy klimat. Piana obfita, drobnopęcherzykowa. Barwa bursztynowa, lekko mętne. Dużo owoców w aromacie. Kojarzą się figi i rodzynki. Bardzo fajne musowanie. Nadaje to piwu bardzo rześkiego charakteru. Klimat belgijski zachowany jest. Dość konkretne ciało. Piwo jest takie przyjemnie słodkie na początku, choć całość ma mocno wytrawny charakter. Charakterystyczna suszona owocowość. Goryczka nawet zaznaczona. Jest lekko wyczuwalny alkohol. Mało rozbudowany smak. Trochę puste to piwo. Mało się tutaj w smaku dzieje. Przyjemna i klasyczna \"Nudna\" Belgia.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2020-02-24 00:48:40
Wygląd: trochę jasne jak na dubbla, ciemny bursztyn, ale to w dużej mierze zasługa zmętnienia, piana typowo belgijska, jak przy refermentacji, spora, szybko redukująca się
Zapach: fenolowość aż drapiąca, słodki, słodowy, nuty karmelowe, opiekane, melasowe, sporo owoców czerwonych, głównie suszonych, bardzo intensywny i ładny
Smak: Zapach niósł nadzieję na słodziaka, natomiast samo piwo jest mocno wytrawne i, co dziwne, bo ono nie ma nut ciemnych, dosyć czekoladowe, mleczna czekolada w jasnym piwie, w smaku wyraźne powidło oprócz suszonych owoców, mocna przyprawowość, są nuty melanoidynowe, opiekane, przy czym nie chlebowe, a raczej kojarzące się z jakimiś herbatnikami, ciastkami, melasa, cukier trzcinowy, toffi, bo jest delikatnie mleczne. Sporo się tu dzieje, ale to wszystko trwa krótko, bo piwo jest strasznie płytkie, wytrawne, mega odfermentowane. Właśnie doczytałem, że ma 16,5 blg, czyli górne granice dla stylu jeśli chodzi o alkohol i raczej dolno-średnie jeśli chodzi o ekstrakt początkowy, co wiele wyjaśnia. Alkohol wyraźny, natomiast samo piwo nieźle ułożone, termin do 11.2022.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2018-03-23 00:09:45
Aromat przyjemny. Słodki, belgijski, lekko przyprawowy i szampański (estry).

Piwo o ciemno bursztynowej barwie. Klarwone. Obfita piana, szybko opadająca, zbudowana ze średniej wielkości bąbelków. Syczy, opada szybko.

Piwo wytrawne, wysoko nagazowane dwutlenkiem węgla. Mimo to gładkie, przyjemnie słodowe i pełne. W smaku nuty lekko opiekanego, przypieczonego chleba, a także dużo owocowych akcentów - zwłaszcza kandyzowanych jabłek, brzoskwiń. Goryczka - niska. Alkohol nie wyczuwalny.

Szanuję piwa belgijskie ale raczej skłaniam się ku dubblom czy witbierom. Belgijskie ciemne mocne ale to nie moj klimat. Mało się tu dzieje ciekawego, piwo poza tym że jest mocne to nie wiele sobą oferuje tak na prawdę.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.