Trappistes Rochefort 10
Trappistes Rochefort 10
Trappistes Rochefort 10
% alk. 11.3
IBU 27
5412858000104addbarcode
ulubione: 6
cena: 15 zł

Wszystkie piwa Rochefort są piwami ciemnymi, górnej fermentacji. Warzeniem piwa zajmuje się 5 z 20 mnichów opactwa Notre Dame de Saint Remy w Rochefort. Niektórzy uważają Rochefort Trappistes 10 za najlepsze piwo na świecie. Mimo dużej zawartości alkoholu, znakomicie łączy siłę, charakter, miękkość, łagodność i całe mnóstwo aromatów. W smaku czuć wyraźną nutę figową z dodatkiem miodu, rodzynki, śliwki i czarną porzeczkę.
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: deserapan - 2011-11-17 09:34:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8,39 / ilość: 38
Goście 8,95 / ilość: 22
średnia8,6 / ilość: 60

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
max
starstarstarstarstar

2021-06-30 16:55:06
Moje drugie piwo Trapistów. Pierwsze (z innego browaru) mi nie podeszło. Ale to jest po prostu bardzo dobre.
Jestem za mało wyrobiony, żeby wyłuskać wszystkie aromaty, ale - zgadzając siez poprzednikami i ich opisami - mogę powiedzieć, było OK.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-03-21 07:04:02
Warka do 20.09.2022
Klarowne bordo idące w róż. Biel piany też przełamana na blado różowo. Sporo piany, jednak strzelając ulega redukcji. W aromacie słodycz i czerwone oraz leśne owoce. Akcenty alkoholu, ni to wino ni to likier.
Dobrze wysycone słodkie. Alkohol ukryty perfekcyjnie. Nie sprawia wrażenia ciężkiego. W smaku głównie owocoe jak z aromatu, ale i skórka od chleba. Jest delikatne rozgrzewanie. Na finiszu nieśmiała goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-03-12 01:01:35
Wygląd: barwa Golema pitego przed chwilą, brunatny, ciemny miedziany, niewielka piana i lacing
Zapach: intensywny, drażniący nozdża, przyprawowość w typie ziela angielskiego, gałki muszkatołowej, pieprzu, jakiś anyż, suszone czerwone owoce, powidło, odrobina kawy zbożowej, melasy, karmelu, orzechów
Smak: Piłem niedawno 6 i 8 i nie zachwyciły mnie aż tak, a nie sądzę, żeby ono było tak rewelacyjne, tylko takim wydaje się na tle Golema, któremu muszę obiżyć ocenę, bo wydaje się przy nim alkoholowym pustakiem. Piwo w terminie, do września 2022. Jest wodniste, tak jak Golem, ale akurat przy tym stylu nie oczekuję pełni i ona nie jest wpisana w jego definicję, a jednak sporo się tu dzieje. Tych ponad 11% nie czuć. Jak na piwo, które formalnie nie jest ciemne, to rewelacyjna mleczna czekolada, jest odrobina kawy zbożówej, powideł, karmelu a raczej toffi, orzechów, czerwonych i czarnych owoców suszonych (i owoc róży i aronia), melasa, delikatna melanoidynowość, ciasteczkowość, do tego bardzo intensywna i agresywna ostra przyprawowość: goździk, pieprz, ziele angielskie, nuta sherry, malagi, rodzynki. Na tle Golema to smak mega rozbudowany i długi, Pomimo, że niezbyt pełne to jednak jest to piwo do delektowania się, sączenia. Jest świetnie ułożone.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-03-04 22:16:08
Słaby aromat. Lekka karmelowość. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Jasnobrązowe, z refleksami rubinowymi, klarowne. Po przelaniu do szkła aromat dalej nie zachwyca. Lekki karmel, lekka owocowość. Piwo jest fajnie musujące. Ewidentnie wytrawne. Super ciało. Konsystencja prawie jak syrop. Karmel, nuty chlebowe. Jest delikatnie wyczuwalny alkohol, ale w taki sposób, że czuć, że piwo ma konkretny woltaż. Nuty Sherry/Porto. Piwo do powolnej degustacji. Po ogrzaniu mocniej wychodzą nuty chlebowe. Przyjemne, ale ja wolę wyklejające quadruple. Jest też lekka przyprawowość. Piwo ikona belgijskiego piwowarstwa, dobre, ale dla mnie bez jakiegoś wielkiego zachwytu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.