Tomislav Crno Pivo
Tomislav Crno Pivo
Tomislav Crno Pivo
% alk. 7.3
Blg 17.8
brak koduaddbarcode

Uwarzone po raz pierwszy w 1925 swą nazwą nawiązuje do pierwszego króla Chorwacji. Piwo warzone przez Zagrebačka Pivovara (znanego z jasnego lagera Ožujsko) jest drugim najmocniejszym piwem w Chorwacji (mocniejsze jest tylko Grička Vještica 7.5%), która z racji klimatu nie gustuje w mocnych piwach. Wbrew nazwie (Crno Pivo – piwo czarne) to nie zwykły Dunkel Lager czy Schwarzbier, a piwo będące skrzyżowaniem koźlaka z porterem bałtyckim, o mocnych nutach melanoidynowych, karmelowych, palonych, a także kawy zbożowej i czekolady, w którym nie brak akcentów owocowych, wiśniowych i śliwkowych. Piwo dosyć wysoko wysycone z wyraźną goryczką i pieprzną chmielowością.
Dodał: nietzsche - 2017-02-22 07:51:16

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 4
Goście 8,44 / ilość: 16
średnia 8,05/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-07-22 18:25:05
Smakuje jak koźlak, dużo przypieczonej skórki od chleba, minimalne ślady owocowe i gdzieś w tle czekolada mleczna. Goryczka przyjemna, przyprawowa, pieprzna. Ciekawy chorwacki wynalazek, lepszy niż zwykle lagery zdecydowanie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-09-04 20:55:01
jedno z najlepszych piw chorwackich
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-07-09 19:08:42
Najlepsze chorwackie piwo!
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-02-26 04:54:12
Zapach karmelowy i melanoidynowy, trochę kawy zbożowej, mlecznej czekolady i wyraźna wiśnia, delikatny
Kolor brunatno rubinowy, jak bardzo mocna czarna herbata, piana potężna, ale niezbyt ładna, grubo pęcherzykowa, szybko dziurawiąca się, prawie bez lacingu.
W smaku nie czuć tego ekstraktu początkowego, może załatwili to cukrem, ale wtedy byłoby słodsze, a nie jest, raczej wytrawne, minimalnie słodkawe, posiada taką zaokrąglającą mleczność, która tu pasuje. Smakuje jak coś pomiędzy koźlakiem, a wodnistym porterem a?la Krajan, przy czym wolę ten Tomislav od Krajana bez dwóch zdań. Bardzo mocne nuty melanoidynowe, spieczona skórka chleba, pumpernikiel, mocno spalony karmel, trochę czekolady mlecznej, zapewne przez ten diacetyl, znów kawa zbożowa, śliwka i wiśnia, ale świeże, wyraźnie pieprzne, goryczka dziwna, wyraźna, delikatnie szczypiąca, również pieprzna, muszkatołowa. Naprawdę nieźle ukryty alkohol. Po chorwackim koncerniaku spodziewałem się dramatu, raczej słodkiego ulepku, a tu całkiem niezłe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010