Thurn und Taxis Roggen
Thurn und Taxis Roggen
Thurn und Taxis Roggen
% alk. 5.3
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone w książęcym Brauerei Thurn und Taxis, z niemieckiego miasta Regensburg. Nazwa browaru pochodzi od nazwiska rodziny książęcej, która w XVI wieku odegrała kluczową rolę w kształtowaniu się europejskiej poczty oraz zasłynęła jako właściciele browarów i licznych zamków. Jest to ciemne piwo żytnie górnej fermentacji z naturalnym zmętnieniem.

Skład: woda, słód żytni, słód jęczmienny, słód pszeniczny, drożdże, chmiel
i ekstrakt chmielowy.
Barwa brązowa, patrząc przez pryzmat gatunku delikatnie zmętniona. Piana jasno-beżowa. Średnio wysoka po nalaniu. Składa się z drobnych oraz średnich pęcherzy. W miarę szybko opada, nie pozostawia firanek na szkle. Do końca trzyma się jako porwana warstewka z grubszym pierścieniem. Aromat intensywny, z początku mocno przypominający typowe piwo pszeniczne, wyraźny banan i nuty goździkowe. Po chwili ujawniają się nieco cięższe aromaty, ciemny słód, karmel i lekko ukryta woń żytnia. W smaku na początku słód z wyraźną kwaskowością, następnie karmelowa nuta z drożdżowo-zbożowymi akcentami. Jak przystało na piwo żytnie, jest dużo bardziej gęste od tradycyjnych piw. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-01 14:18:19

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-06 17:29:23
Nie miałem okazji pić zbyt wielu piw żytnich.W tym wypadku bardziej czuć pszenicę niż żyto.Dosyć treściwe i bogate w smaku.Aczkolwiek wolałbym aby nuty charakterystyczne dla piwa żytniego były zdecydowanie bardziej wyczuwalne.Szczerze mówiąc nie zachwyciło mnie to piwo, trochę więcej się spodziewałem.Przykładem dobrego piwa żytniego był dla mnie chociażby Jopen Jacobus Rye Pale Ale.W tym wypadku nieco się zawiodłem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010