Tenczynek Tenczyn Zamkowe Szlachetne
Tenczynek Tenczyn Zamkowe Szlachetne
Tenczynek Tenczyn Zamkowe Szlachetne
% alk. 5.0
Blg 11.0
5902931900822addbarcode
cena: 2,90 zł

Browar Tenczynek od XVI wieku dostarczał do pobliskiego zamku szlachetne piwo. Dziś podtrzymując tę tradycję, warzymy piwo najwyższej jakości w oparciu o 3 zasady - stosowanie naturalnych składników, fermentowanie w otwartych kadziach i leżakowanie w historycznych piwnicach Browaru. (opis producenta)

Piwo jasne, dolnej fermentacji, pasteryzowane.
Zawiera słody jęczmienne.
Dodał: Fester - 2018-12-13 16:30:25

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 16
Goście 8 / ilość: 6
średnia6,18 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar

2020-11-08 16:15:35
Poza mętnością, brakiem piany i jakiegokolwiek lacingu nie znalazłem w nim większych wad.
Zapach słomiano jabłkowy, delikatny, wręcz mało wyczuwalny. Smak podobnie, mogłby być nieco bardziej, wyrazisty i goryczkowy. Wysycenie średnie ale nie przeszkadza to całkiem niezłej sesyjności.8 Na kolana nie rzuca ale koncerniaki bije na głowę
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-02-19 15:54:26
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, w miarę przejrzyste i klarowne, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu słodowe nuty landrynkowe, brak dmsu, może coś ze zboża? Generalnie duża pustka. W smaku jest słodko, landrynkowo, wchodzi przejrzałe jabłko i lekka alkoholowa woń, goryczka żadna, kwaskowość również, poza słodyczą nic się tutaj nie dzieje, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel zwykły złoty, etykieta całkiem ładnie wykonana graficznie, ubogo opisana. Warka 19.04.2020. Kolejny wypust Tenczyna, kolejny bezpłciowy i nijaki. Słodkie, landrynkowe piwo z domieszką chmielu. Smakuje prawie jak farbowana woda i w sumie tak samo się je pije... Oj cienizna... 3 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2019-11-04 18:13:02
Wygląd - kolor złoty, lekko zamglone, spore wysycenie, piana całkiem wysoka i gęsta (zostawia ślady na szkle). Aromat - nuty zbożowe kojarzące się z przeciętnym piwem, do tego nieco chmielu i słodu. Smak - trochę słodu, nieco kwasku i podobna ilość ziołowego chmielu.

Całość nieco rozczarowuje, nawet biorąc pod uwagę, że lagery z Tenczynka rozmnożyły się ponad miarę i oferowane są w wielu sieciach po cenach zbliżonych do tańszych koncerniaków. Owszem, można wypić, ale nie jako degustacja.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2019-09-15 23:04:09
Taki sobie lager, dość dobrej jakości, za 6 punktów. Lepszy od koncernowych, bez wad typu dms. Ale też nie ma w nim niczego \"szlachetnego\" ani nadzwyczajnego.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.