Tenczynek Ciemne
Tenczynek Ciemne
Tenczynek Ciemne
% alk. 4.8
5902931900624addbarcode

Piwo ciemne, pasteryzowane uwarzone przez browar Tenczynek.
Dodał: Shinodin - 2019-05-05 10:41:27

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 7,25 / ilość: 4
średnia7,33 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-05-09 22:31:32
Wygląd: kolor ciemno brunatny, nieprzejrzyste, spora czapa piany, beżowej, bardzo ładny lacing
Zapach: Hola, hola, ono pachnie jak dawny Tenczynek P Milk Stout xD mleczność od laktozy, bardzo mocna paloność, lekki akcent pralinowy, melanoidynowy, karmelowy, bardzo mocny kawowy, nuty żytnie, zbożowe, nie ma tylko cytrusów, chmiel pachnie bardziej jak jakiś Hallertau, co akurat nie jest złe
Smak: To chyba jest wariant milk stouta, genialna mleczna czekolada, piwo słodkawe (milk stout to inaczej sweet stout), gładkie, puszyste, kleiste od żyta, zbożowe, dosyć palone, kawowe, w smaku raczej zbożówka, jest nuta owocowa i to nawet pomarańczowa, więc tu jakiś nienajświeższy chmiel amerykański mógł pójść. Bardzo pijalne i bardzo dobre. Nie rozumiem Tenczynka, za 3,20 wypuszczają pod marką Tenczyn obleśne sikacze o smaku wody, a za 3,90 coś takiego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-03-01 20:14:28
Pyszne piwko. Jakoś pod koniec ubiegłego roku było przez moment dostępne w Leclercu za 1,80!
Pewnie nowy właściciel robił miejsce w magazynie na swoje obleśne sikacze.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-06 17:27:17
Piana naprawdę ładna, beżowa, drobnoziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny i trwały lacing na ściankach szkła, duży plus za nią. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu deserowe nuty czekoladowe oraz kawowe, karmelowe i palone klimaty zaznaczone w wyraźny sposób, jest też coś z żyta, subtelne czerstwe pieczywo. W smaku słodkie, czekoladowe, o deserowym profilu, ciekawe palone akcenty w formie aftertasteu, karmel i tofii, efekt dodatku laktozy również wyczuwalny, gładka tekstura, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Tenczynek, etykieta w czarno-białej kolorystyce, klasycznie wykonana graficznie, ubogo opisana. Warka 15.06.2019. Jak na Tenczynek to jest to naprawdę konkretne ciemne piwo, deserowe, ale nie słodki ulepek. Czuć palone klimaty, kawę, czekoladę oraz karmel, dodatkowo żytnie muśnięcie. W tej cenie bardzo udany wypust, w mojej opinii korelacja jakości do ceny wychodzi na mocną 7. Top 3 jeśli chodzi o ten browar, którego notabene nie jestem jakimś wielkim fanem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.